Geri Dön
DekorasyonEvinize şık bir dokunuş: Yağ şişesi nasıl aydınlatmaya dönüştürülür?

Evinize şık bir dokunuş: Yağ şişesi nasıl aydınlatmaya dönüştürülür?

İşte harika bir “kendin yap” fikri… Yağ şişesinden salon aydınlatmanız için şık bir parça elde edin. Evinizin orijinal objelerinde sizin imzanız olsun…

Evinize şık bir dokunuş: Yağ şişesi nasıl aydınlatmaya dönüştürülür?

Yağ şişeleri bitpazarlarında rağbet gören bir nesne haline geldi. Renkli camların iç mekanlarımıza benzersiz bir çekicilik kattığı malum. Kehribar, yeşil renkli veya bazen renksiz camlar ışıklı nesnelere dönüştürmek için idealdir.

 

YAĞ ŞİŞESİNDEN ABAJUR NASIL YAPILIR?

Bir yağ şişesini şık bir abajura dönüştürmek çok basit. Bu süreçte en önemli karar anınız abajur başlığını seçmek olacaktır. İster hasır veya keten gibi bir kumaşla İskandinav tarza yaklaşın, ister çiçekli bir başlıkla bohem yanınızı yansıtın…

 

İHTİYACINIZ OLAN MALZEMELER:

Abajur başlığı

Duy

Elektrik düğmesi

Priz 

Elektrik aksamını abajur başlığına takmanız ve onu da şişenizin üzerine yerleştirmeniz yeterli! İşte size harika bir abajur.

 

FARKLI AYDINLATMALAR DA MÜMKÜN!

Yağ şişelerinden veya cam damacanalardan sarkıtlar da elde edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken sağlam bir avize kancası takarak işe başlamak.

 

PERİ DOKUNUŞU

Şeffaf damacanın içine yılbaşı ağaçlarına koydunuz süs aydınlatmalardan doldurabilirsiniz. İşte size harika bir peri dokunuşu!

Kaynakça: Le journal de la maison

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler