Geri Dön
MimarlıkEn iyi prefabrik ev hangisidir?

En iyi prefabrik ev hangisidir?

Daha ucuz ve ekolojik olan prefabrik ev birçok avantaj sunuyor! Prefabrik ev yayılmaya başlayan bir kavram: daha ucuz, ortalama 3 ayda montajı yapılmış, ekolojik ve estetik prefabrik ev ilgimizi hak ediyor. Kendi bütçenize uygun modern ve dayanıklı bir prefabrik ev seçmeden önce özelliklerini yakından tanıyalım…

En iyi prefabrik ev hangisidir?

Prefabrik evler, elemanlarının %60’ı fabrikada, optimize edilmiş bir yapı için endüstriyel ve standart bir şekilde üretilip monte edildiği için bu adla anılır. Bu, özellikle aşağıdaki öğelerden tasarruf ederek daha ucuz bir ev elde etmeyi mümkün kılar:

Ekipman ve malzemeler.

İşçilik, fabrikada siteden çok daha ucuz.

Bu, ister plan ister ekipman olsun, evinizin belirli unsurlarını kişiselleştirmenizi engellemez.

İnşaat süresi çok daha kısadır

Bir ev yaptırdığınızda, onun yerden çıktığını görmeden ve oraya yerleşebilmeniz için ortalama 1 yıl beklemeniz gerekiyor. Bu, bu yıl boyunca, yandaki evde kalırken gelecekteki evinizin inşaatını finanse etmeye başlamanız gerektiği anlamına gelir. Prefabrik evler ile elemanların %60’ı fabrikada endüstriyel bir şekilde monte edilir. Bu imalat sadece çok hızlı olmakla kalmaz, aynı zamanda inşaatçıların geleneksel evlerin inşası sırasında bazen karşılaştıkları, özellikle meteorolojik değişkenliklerden de zarar görmez. Bileşenlerin geri kalan %40’ı, çok daha uzun bir zaman dilimi olan 3 ay içinde inşa ediliyor.

Ekolojik ve verimli yaşam alanları elde edeceksiniz...

Mevcut trendi takip eden prefabrik ev inşaat şirketleri, son yıllarda evlerin ısı yalıtımını iyileştirmek ve daha çevre dostu hale getirmek için büyük adımlar attı. Bu nedenle prefabrik evler giderek daha sık ahşaptan yapılmakta ve duvarlarda hem iç hem de dış yalıtım kullanmaktadır. Elektrikli ısıtma sisteminden çok daha ekonomik alternatif ısıtma sistemleri kurmak da mümkündür. En iyi prefabrik evlerin bu modern ve ekolojik yapılar olduğunu söyleyebiliriz.

Ve kesinlikle modern bir görünüm

İlk prefabrik evler geleneksel evler gibi görünmüyordu ve bugün artık geçerli olmayan modası geçmiş bir görünüm hissi bırakabiliyordu. Bazı prefabrik ev inşaat şirketleri, mimar tasarımlı evlerin görünümüne sahip üst düzey prefabrik ev serileri başlattı. Her zevke uygun, her boyutta sunulabilen bu dört dörtlük evler bu nedenlerle daha çok rağbet görüyor.

 

Soylu ve Karaismailoğlu'ndan önemli duyuru: 2 gün daha ücretsiz
Arnavutköy'de pes dedirten uyanıklık! Hemen 1000 liraya çıkardılar
AK Parti'den İstanbul tepkisi! Ekrem İmamoğlu'ndan özür
İngiltere Başbakanı Johnson hakkında polis soruşturması!
Saatlerdir evine gidemiyor! Şafak Sezer'in zor anları
Konut alım satımından yeni dönem! Tamamen değişecek
26 milyonda bir görülüyor! Boynundan çıkarıp verdi
Fatma Girik'in vefatı yasa boğdu! Mal varlığını onlara bıraktı
Emre Belözoğlu'ndan bomba transfer! Visca'nın yerine
'Ana kuzuları'nın katili böyle can verdi!
Geri sayım başladı! Asgari ücretten kaldırıldı
Sercan Yıldırım'a büyük şok!
Ünlü isimlerden kar manzaraları: Siz benim yaptığımı yapmayın!
Buz gibi suya daldı bir daha çıkmadı! Kimliği şoke etti...
Kazı Kazan Süper Renklerle Kazan Oynadı, 1.000.000 TL Kazandı!