Geri Dön
MimarlıkPrefabrik kit ev nedir, nasıl yapılır? Kısaca özellikleri nelerdir?

Prefabrik kit ev nedir, nasıl yapılır? Kısaca özellikleri nelerdir?

İlk bakışta, “prefabrike” terimi, özellikle yapım aşamasında olan diğerlerinin yerine inşa edilen binaları ifade eder. Veya hatta geçici inşaat ofisleri anlamına gelir. Prefabrik evlere gelince, esas olarak seri üretilen evlere denir. Ancak bu yapılar ile gerçek prefabrike kit evler arasındaki boşluk büyüktür. Özellikle on yıldan beri, inşaatçılar ve mimarlar bu yönteme yeni bir ivme kazandırdı. Böylece çok sayıda alıcı profili bir kit yapısından faydalanabilir.

Prefabrik kit ev nedir, nasıl yapılır? Kısaca özellikleri nelerdir?

Kit formunda ev: ön sırada ahşap

Bir kit ev için beton da mümkünse, şu anda ilk sırada ahşap olduğuna şüphe yoktur. Evin montajcısı olmayan inşaatçıların ahşap teklif etme olasılığı daha yüksektir.

Bu malzeme ile iki çeşit prefabrik yapı bulunmaktadır. Bir yandan, şirketin kendisini doğrudan sahada monte edeceği büyük fabrika yapımı paneller. Ve diğer yandan, ahşap çerçeve, kendi kendine inşa veya harici bir yüklenici tarafından monte edilen bir kit içindeki... Betona gelince, bunlar modüler yapılardır. Sadece ölçmek için inşa etmenize değil, aynı zamanda evinizi zaman içinde kişiselleştirmenize de izin verir.

Prefabrik kit ev nedir, nasıl yapılır Kısaca özellikleri nelerdir

Sonuç olarak, prefabrik kit evler artık yükselişte. Artık tüm özdeş evler değil, gerçek kişiselleştirilmiş ve kalıcı yapılar söz konusudur. Ancak, prefabrik sınırlı bir standart değildir. Böylece prefabrik ve konvansiyonel bir yapıyı karıştırmak mümkündür. Örneğin, ahşap bir çerçeve ile ilişkili temeller ve düşük beton bir yapı.

Kit formunda ev: hızlı montaj

Üreticiler zamandan tasarruf sağlayan yöntemler geliştirdiler. Bu, özellikle yalıtımın iç tarafa yapıştırıldığı ahşap plakaların kullanımında geçerlidir. Yani, bir taşla iki kuş vurmak, montaj çok daha basit.

Elemanlar fabrikada üretilip çok hızlı bir şekilde yerinde monte edildiğinden, ilk bakışta projenin hızlı bir şekilde tamamlanacağı zannedilebilir. Ancak, özel yapım bir proje için ön çalışma, sahadaki bir inşaattan daha uzun sürecektir. Ancak montaj sırasında iş daha basit ve daha hızlı olacaktır.

Prefabrik kit ev nedir, nasıl yapılır Kısaca özellikleri nelerdir

Kit halinde prefabrik ev: hangi fiyata?

Her fiyata prefabrik kit ev bulabilirsiniz. Her şey açıkça evin yüzeyine bağlıdır, ancak sadece değil. Ahşabın kalınlığı ve örneğin yerleşik yalıtım gibi özellikleri ana fiyat kriterlerinden biridir.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler