'Friends'in özel bölümüne ne zaman kavuşacağız?

1994-2004 yılları arasında tam 10 sezon boyunca "Bir sitcom nasıl olmalı?" dersi veren, final bölümünün üzerinden 15 küsür yıl geçmesine rağmen hâlâ boşluğu dolmuyor, dolamıyor. Bir süredir konuşulan 'Friends'in özel bölümü ne zaman yayınlanacak peki?

'Friends'in özel bölümüne ne zaman kavuşacağız?

Herkes "Yeniden çekilse" modunda

3 kadın, 3 erkek, birkaç mekan ve ortaya 'evlere şenlik'lik çıkan komedi... 'Friends' için en kaba tabirle bunları söyleyebiliriz. Ama özellikle hayranları için bir yaşam stili bile denilebilir 'Friends'. Kadrosunda Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry ve David Schwimmer'ı barındıran ve tam 10 sezon devam eden 'Friends' yayın hayatına 2004 yılında son vermişti. Ama 2004'ün üzerinden 15 küsür yıl geçmesine rağmen hem boşluğu dolmadı hem de birçok izleyici "Keşke yeniden çekilse" modunda.

 

 

2021'nin başında kavuşacağız

Aslında 'Friends' ekibi yıllar süren "Dönüyorlar!" müjdesini geçtiğimiz yıl vermişti. Dizinin özel bir bölümle karşımıza çıkacağı açıklanmıştı, bu da elbette birçok kişiyi heyecanlandırmıştı. Gelin görün ki araya Koronavirüs girdi. Özel bölümün çekimleri tam da karantina sürecine denk gelince yapım ertelenmişti. Şimdi yeni haberler var 'Friends' cephesinden. Son gelen haberlere göre 'Friends' dizisinin özel bölümünün çekimleri 2021 yılının başında başlıyor. Çekimlerin ise 2021'nin mart ayında yapılması planlanıyor.

 

 

Nabız yokluyor olabilirler

Tüm bunların dışında bir de dizinin yeni hakları için tam 400 milyon doların üzerinde bir ödeme yapıldığı da konuşuluyor. 'Friends' dizisinin ekrana dönüşünün yalnızca özel bir bölümle sınırlı kalacağını pek düşünmüyorum açıkçası. Bence bu 'özel bölüm' bir nabız yoklaması. Tam da komediye çılgınlar gibi ihtiyacımızın olduğu bu süreçte 'Friends'in sadece bir nostalji yaşatmayacağını, 90'lardaki tılsımı yakaladıklarında Z kuşağının da sempatisini kazanacağına inanıyorum. Bakalım dizinin dönüşü ne kadar uzun ömürlü olacak...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak