Geri Dön

245 Nerenin Telefon Kodu? +245 Hangi Ülkeye Ait?

+90 haricinde herhangi bir kodla telefon çağrısı alıyorsanız farklı bir ülke üzerinden aldığınız anlamına gelmektedir. +245 ile başlayan çağrılar alabilirsiniz. 245 hangi ülkeye ait telefon kodu olduğunu merak edenler için detaylı şekilde hazırladık.

245 Nerenin Telefon Kodu? +245 Hangi Ülkeye Ait?

Ülkeler arası haberleşme kodu olarak belirlenen ve sadece o ülke için kullanılan telefon kodları bulunmaktadır. +90 haricinde bir kod ile çağrı alıyorsanız bu farklı bir ülkeden arandığınız anlamına gelmektedir. Ülkemize ait uluslararası iletişim kodu +90 olarak belirlenmiştir. Haberleşme ağı kodları ülkeler arası kodlarla belirlenmektedir.

245 Nerenin Alan Kodu?

+245 ile başlayan bir çağrı aldığınızda farklı bir ülkeden aranıyorsunuz demektir. Ülkeler arası haberleşme kodu listesinde Gine Bissau Cumhuriyeti'ne ait kod +245 olarak belirlenmiştir. Bu kodla başlayan bir çağrı aldığınızda Gine Bissau'ya ait bir telefondan aranmakta olduğunuz anlaşılmaktadır. 

Ülkeler arası iletişimin rahatça sağlanabilmesi için belirlenen kodlarla iletişim kolaylaşmaktadır. Eğer +245 ile başlayan bir arama aldıysanız bu çağrı Gine Bissau Cumhuriyeti'nden arandığınız anlamına gelmektedir.

Ülkeler arası iletişimde kodlara bakılarak nereden arandığınızı anlamak mümkündür. Aldığınız çağrının başında + ile başlayan ülke kodunu bilmeniz yeterlidir.

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında patlamaSakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında dün sabah 11.15'te patlama meydana geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk olay yerine gitti. Meydana gelen patlama sonrası Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, o anları böyle kaydetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber