Geri Dön

364 Alan Kodu Nerenin? 0364 Telefon Kodu Nereye Ait?

Alan kodları şehirlerarası telefon aramalarında kullanılır iken, ülke kodları uluslararası telefon görüşmelerinde kullanılmaktadır. Ülkemizde bulunan her il ise alan koduna sahiptir. 364 numaralı alan kodu bunlardan birisidir. Peki 364 alan kodu nerenin? 0364 telefon kodu nereye ait? İşte, merak edilen tüm detaylar.

364 Alan Kodu Nerenin? 0364 Telefon Kodu Nereye Ait?

Birçok alan kodu bulunur. Bütün alan kodları ülkemizde bulunan bir ile aittir. Fakat bazı illerin birden fazla alan kodu olabilir. 3 haneli olan alan kodlarının başına mutlaka 0 eklenmelidir.

364 Nerenin Alan Kodu?

Ülkemizdeki illere ait alan kodlarını öğrenmek mümkündür. Böylelikle şehirlerarası gelen aramaların hangi şehirden yapıldığı öğrenilir. 364 numaralı alan kodu ise Çorum şehrine aittir. Sizleri arayan alan kodu 0364 ise bu arama Çorumdan yapılmıştır.

0364 numaralı alan kodu İç Anadolu Bölgesinde bulunan Çorum iline aittir. Başka bir şehirden Çorumda bulunan sabit bir numara aranmak istenir ise telefon numarasının başına mutlaka 0364 numaralı alan kodu girilmelidir. Fakat Çorum il sınırları içerisinde bir arama yapılacak ise alan kodunun kullanılmasına gerek duyulmaz.

 

Acil servisin önünde araçta doğum yaptıBursa'da, doğum için gittiği hastaneye yetişemeyen hamile kadın, bebeğini, acil servisin önünde araçta dünyaya getirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet