Geri Dön

376 Alan Kodu Nerenin? 0376 Telefon Kodu Nereye Ait?

Gün içerisinde birçok telefon görüşmesi yapılır. Bunlardan bazıları aynı şehir içerisindeyken bazıları şehirlerarası olabilir. Şehirlerarası aramalarda telefon numarası girilmeden önce alan kodu girilir. Bu alan kodlarından birisi de 376 numaralı koddur. Peki 376 alan kodu nerenin? 0376 telefon kodu nereye ait? İşte, detaylar.

376 Alan Kodu Nerenin? 0376 Telefon Kodu Nereye Ait?

Ülkemizde 81 il bulunmaktadır. 81 il arasında yapılacak aramalarda aranacak olan ilin alan kodu kullanılır. İllerimizin bir tane alan kodu bulunur ve bütün alan kodları birbirinden farklıdır. Fakat bazı illerin birden fazla alan kodu bulunabilir.

376 Nerenin Alan Kodu?

Türkiye'de bulunan illere ait alan kodlarından birisi de 376 numaralı alan kodudur. 376 numaralı alan kodu Çankırı iline aittir. 3 haneli olan alan kodları başına 0 eklenerek 4 haneli şeklinde kullanılır.

0376 numaralı alan kodu ülkemizde Çankırı iline aittir. Şehirlerarası gelen aramalarda arayan numaranın önünde 0376 kodu yer alıyor ise bu arama Çankırı ilinden yapılıyor demektir. Çankırı sınırları içerisinde yapılan aramalarda ise ekstra olarak alan koduna gerek duyulmaz.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını halayla kutladılarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın normalleşme adımları ile ilgili açıklamaları Düzceli esnaf tarafından sevinçle karşılandı. Düzce'de lokanta işleten bir grup esnaf kararları halay çekerek kutladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet