Geri Dön

377 Nerenin Telefon Kodu? +377 Hangi Ülkeye Ait?

Dünyada bulunan bütün ülkeler telefon kodlarına sahiptir. Telefon kodları gelen aramalarda telefon numaraların başında bulunur. Böylece yurtdışından gelen aramaların hangi ülkeden yapıldığı bilinir. 377 numaralı telefon kodu da bunlardan birisidir. Peki 377 nerenin telefon kodu? +377 hangi ülkeye ait? İşte +377 alan koduna ait merak edilenleri sizler için hazırladık.

377 Nerenin Telefon Kodu? +377 Hangi Ülkeye Ait?

Monaco Dünyanın ikinci küçük bağımsız ülkesi özelliğini taşıyan ülkelerden birisidir. 377 numaralı telefon kodu Monaco ülkesine ait bir telefon kodudur. Monaco 2 milyon nüfusa sahip bir ülkedir. Ülkede Akdeniz iklimi görülmektedir.

377 Nerenin Alan Kodu?

377 numaralı telefon kodu Dünyanın ikinci küçük bağımsız ülkesi olan Monaco ülkesine aittir. Monaco ülkesinden yapılan yurtdışı aramalarında arayan telefonun başında 377 numaralı telefon kodu bulunur.

+377 numaralı telefon kodu Dünyanın ikinci küçük bağımsız ülkesi olan Monaco ülkesine aittir. Böylece yurtdışından gelen aramalarda telefon numarasının başında +377 numaralı telefon kodu yer alıyor ise bu arama Monaco ülkesinden yapılmış demektir. Telefon kodunun ardından alan kodu yer alır. Böylece yurtdışı aramalarında ilk olarak ülke kodu, ardından alan kodu, son olarak da telefon numarası yer almaktadır. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile video konferans aracılığıyla görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye-Fransa iş birliğinin çok ciddi bir potansiyeli olduğuna inandığını dile getirdi. Erdoğan, "Avrupa'dan Kafkaslara, Orta Doğu ve Afrika'ya uzanan geniş coğrafyada güvenlik, istikrar ve barış çabalarına önemli katkılar sağlayabiliriz" sözlerine yer verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet