Geri Dön

48 Nerenin Telefon Kodu? +48 Hangi Ülkeye Ait?

Yurt dışı aramalarında telefon numaralarının başında arayan ülkenin kodları yer almaktadır. Böylelikle yapılan aramaların hangi ülkeden geldiği öğrenilebilir. Bazı kodlar ülkemizde alan kodu olarak da kullanılmaktadır. Bu kodlardan birisi de 48 numaralı koddur. Peki, 48 nerenin telefon kodu? +48 Hangi ülkeye ait? Sizler için bu konuyu detayları ile derledik.

48 Nerenin Telefon Kodu? +48 Hangi Ülkeye Ait?

 Türkiye'deki tüm şehirlere ait telefon kodları bulunmaktadır. 48 numaralı telefon kodu ise Türkiye'nin herhangi bir iline ait bir kod değildir. 48 numaralı telefon kodu Polonya ülkesine aittir. 

 48 Nerenin Alan Kodu?

 Sizi arayan yurt dışı numaralarında numaranın başındaki kod ile hangi ülkeden aramanın yapıldığı öğrenilebilir. Bununla beraber yurt dışı aramaları için ise aranacak ülkenin kod numarası girilip daha sonra telefon numarası yazılmalıdır. Her kodun hangi ülkeye ait olduğu bilinemeyebilir. Fakat ülkelerin kodları kolaylıkla öğrenilebilir. 48 numaralı kod ise Baltık Denizinin güneyinde bulunan Polonya ülkesine aittir.

 +48 numaralı kod Polonya ülkesine ait bir koddur. Size gelen aramalarda arayan numaranın başında 48 numaralı kod bulunuyor ise bu arama Polonya ülkesinden yapılmaktadır. Veya ülkemizden Polonya aranmak istenirse yine +33 kodu numaranın başında yer almalıdır. Bunun dışında alan kodları da bulunmalıdır. Yurt dışı aramalarda ilk olarak ülkelerin kodları yazılır. Daha sonra aranacak yerin alan kodu yazılmalıdır. Son olarak telefon numarası yazılabilir.

Bursa'da kullanılmayan 2 evde çıkan yangın söndürüldüBursa'nın Gemlik ilçesinde kullanılmayan 2 müstakil evde çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.Alınan bilgiye göre, Yeni Mahalle Kumla Yokuşu'nda boş olan 2 müstakil evde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.Bölgedeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. 6 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın yaklaşık 1 saatte söndürüldü.Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet