Geri Dön

50 Nerenin Plakası? Nevşehir İlçelerinin Plaka Kodları Ve Harfleri

Türkiye'de pek çok il bulunmaktadır. Bu illerin her biri ise farklı plaka kodlarına sahiptir. Kendi şehirlerinden başka plaka gören kişiler ise bu plakalar üzerinden yoğun bir araştırmaya giderek, plakaların nereye ait olduğunu merak etmektedirler. 50 plaka kodu da Türkiye'de kullanılan şehre özel plaka kodlarından biridir. Peki, 50 nerenin plaka kodu? Sizler için 50 plaka koduna dair tüm bilgileri derledik.

50 Nerenin Plakası? Nevşehir İlçelerinin Plaka Kodları Ve Harfleri

 

50 plaka Türkiye'de yollarda sıkça rastladığımız bir plaka kodudur. Hal böyle olunca pek çok insan bu plaka kodunun nereye ait olduğunu merak etmektedirler. İşte 50 plaka kodunun nereye ait olduğuna dair tüm bilgiler. 

50 Nerenin Plakası? 

50 nerenin plakası sorusunun cevabı Nevşehir'dir. Nevşehir Türkiye'nin İç Anadolu bölgesinde yer alır. Her şehrin ve şehrin ilçelerinin plaka kodu aynıdır. Nevşehir şehrinin il ve ilçelerinin plakası da 50'den oluşmaktadır. Nevşehir ilçelerinin yalnızca plaka harfleri birbirinden farklıdır. 

Nevşehir İlçelerinin Plaka Kodları ve Harfleri

 

 - Nevşehir Merkez ( AC, AZ, DA, DZ, EA, EZ, FA, FK, T, S, M ) 

 - Nevşehir Hacıbektaş ( HA, HC, M, S, T ) 

 - Nevşehir Ürgüp ( M, S, T ) 

 - Nevşehir Kozaklı ( KA, KD, M, S, T ) 

 - Nevşehir Acıgöl ( LA, LZ, M, S, T ) 

 - Nevşehir Avanos ( SA, SZ, M, S, T ) 

 - Nevşehir Derinkuyu ( ZA, ZZ, M, S, T ) 

 - Nevşehir Gülşehir ( NA, NZ, M, S, T ) 

 

Bağcılar'da su borusunun patlaması ve moto kuryenin çukura düşme anı kameraya yansıdıBağcılar'da su borusu patladı. Patlama nedeniyle yolda çökme meydana geldi. Su dolan caddede ilerlemeye çalışan bir moto kurye oluşan çukura düştü. Borunun patlama anıyla birlikte suyun metrelerce yükselmesi güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet