Geri Dön

64 Nerenin Plakası? Uşak İlçelerinin Plaka Kodları Ve Harfleri

İl plakaları araçların hangi ilden geldiğini ve çıkış yaptığını gösterir. Bu açıdan araç plakalarının ilk başlangıcındaki sayılar her ile özel olarak tanımlanmıştır. 64 plaka kodu da araçların hangi ilden geldiğini tanımlamak amacı ile kullanılmaktadır. İşte 64 plaka koduna ait tüm detaylar.

64 Nerenin Plakası? Uşak İlçelerinin Plaka Kodları Ve Harfleri

 64 plaka kodunun nereye sahip olduğunu merak edenler için 64 plakası Uşak iline ait olan plaka kodudur.

 64 Nerenin Plakası?

 64 plakası Uşak iline ait olan plaka kodudur. Uşak ilinden çıkış yapan araçlar 64 plaka koduna sahip olurlar. Bu plaka kodunun yanı sıra şehirler için belirlenen harfler de bulunur. Plakada yer alan harfler ise hem ilçelere hem de şehir merkezine göre belirlenmiştir.

 Uşak İlçelerinin Plaka Kodları ve Harfleri

 Her için belirlenen plaka kodları ayrıca bazı harflere de sahiptir. Bu harflerin her biri şehir merkezlerine ve ilçelere göre ayrılır. Uşak ilinin plakalarında yer alan harfler ise şu şekildedir;

 - Uşak Merkez: AC, AZ, KA, KZ, T, DA, DZ, M, K, S.

 - Uşak Banaz İlçesi: FA, FZ.

 - Uşak Ulubey İlçesi: HA, HZ.

 - Uşak Eşme İlçesi: EA, EZ.

 Bu plaka harfleri 001 ile 999 arasında rakamlara sahip olarak ilerlemektedir. Ayrıca 0001 ve 9999 arasında da Uşak plakaları için bir rakamsal kodlama yapılmaktadır. Plakaların en başında bulunan 64 kodu ise Uşak şehrini belirtmek için kullanılıyor.

Kardeşini öldüren zanlıdan kan donduran ifadeAntalya'nın Manavgat ilçesinde 8 yaşındaki kardeşini ormanlık alanda bıçaklayarak öldüren şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ağabey mahkemede ifadesinde, "Ben bilerek ve isteyerek öldürdüm. Babam bana ve diğer kardeşime ilgi göstermezken kardeşim Taha’nın üzerine titriyordu. Bu yüzden sırf babam acı çeksin diye sevmeme rağmen kardeşimi öldürdüm. 15 gündür onu nasıl öldüreceğimi tasarlıyordum" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber