Geri Dön

Adana İl Posta Kodu Nedir? Adana İlçelerinin Posta Kodları

Pek çok kişi Adana posta kodunun ne olduğunu merak ediyor. Bu konuda internet üzerinden araştırma yapan vatandaşlar, farklı amaçlar doğrultusunda kullanmak için bilgi almaya çalışmaktadır. Siz de Adana şehrinin posta kodunu öğrenerek farklı yerlerde değerlendirebilirsiniz. Peki, Adana il posta kodu nedir? Adana ilçelerinin posta kodları hakkında bilinmesi gerekenler.

Adana İl Posta Kodu Nedir? Adana İlçelerinin Posta Kodları

Her şehrin farklı posta kodu bulunmaktadır ve böylece şehirler birbirinden ayrılır. Üstelik sadece şehirler değil aynı zamanda o şehirlerin ilçeleri de posta kodları açısından değişkenlik gösterir.

 Adana Posta Kodu

 Türkiye'nin farklı şehirlerinde olduğu gibi Adana'nın da posta kodu bulunmaktadır. Adana'nın posta kodu ise ‘01000’ olarak geçiyor. Özellikle hem gerçek zamanlı hem de internet üzerinden verilen adres noktasında şehrin posta kodu kullanılmaktadır. Böylece herhangi bir sorun olmadan güvenli şekilde şehirler birbirinden ayrılır.

 Adana İlçelerinin Posta Kodları

 Adana ilçelerinin farklı posta kodları bulunmaktadır.

 - Aladağ = 01720,

 - Ceyhan = 01920,

 - Çukurova = 01360,

 - Feke = 1660,

 - İmamoğlu = 1700,

 - Karaisalı = 1770,

 - Kozan = 01530,

 - Pozantı = 01490,

 Bunlar gibi Adana'nın farklı ilçelerinin değişik posta kodları bulunmaktadır.

 

73 dakikada 3 kişiyi öldürdü! Görüntüler ortaya çıktıEskişehir'de İlkay-Emel Tokkal çifti ile 4 yaşındaki çocukları Ali Doruk'u evlerinde bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Mehmet Şerif Boğa'nın (29), evinde bulunan çorap ve ayakkabıdaki kan örnekleri, Tokkal ailesinin kan örnekleriyle eşleşti. İfadelerinde suçlamayı kabul etmeyen Boğa'nın Tokkal ailesinin evine girişi ile çıkışını gösteren güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıkarken, zanlının kendisine inşaat işçisi görüntüsü verdiği, 73 dakika kaldığı evde cinayetlerin ardından kanlı pantolonunu İlkay Tokkal'ın pantalonuyla değiştirdiği belirlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet