Kim Kardashian 'First Lady' olursa neler yaşanır?

Geçtiğimiz günlerde başta ABD olmak üzere tüm dünyada yankıları hâlâ süren bir olay yaşandı. Olayın baş kahramanı Kanye West, 2020 itibariyle politikaya atılacağını ve 2024 başkanlık seçimlerinde aday olacağını açıkladı. Çoğu kişi bunu ciddiye almazken, süper dahi, zengin ve birçok diğer sıfata sahip ismimiz Elon Musk, West’e bağlılığını açıkladı...

Kim Kardashian 'First Lady' olursa neler yaşanır?

ABD Başkanlık tarihi First Ladyler’ine bakıldığında Kim Kardashian oldukça sıradışı görünüyor kabul. Ancak özellikle Donald Trump’ın başkan olması ve Melania Trump’ın First Lady’lilği ile aslında ABD’deki değişimin işaretlerinin sinyallerini veriyordu. Popüler kültürün sosyal medyayla birlikte halkın her kesimine nüfuz etmesiyle böyle bir son kaçınılmazdı. Basite indirgeyecek olursak kendinize şu soruyu sorun; Acun Ilcalı yarın "Ben adayım" dese ona oy vermeyecek kaç kişiyiz?

 

 

Popüler kültürü takip ediyorlar

West-Kardashian ikilisi son dönemde yalnızca modayı değil, müziği, eğlenceyi, sosyal medyayı, günlük hayatımızı hatta güzellik anlayışımızı bile manipüle ediyor. Herkes o aileden birini seçip ona benzemek için uğraşırken, onlar zenginliklerine zenginlik katıyor. Özellikle ABD gibi çok uluslu milletlerde her telden çalan insanların ortak tek bir özelliği var: Popüler kültürü takip etmeleri. Tam olarak bu noktada Trump, tüm iticiliğine rağmen tanınan, zengin biriydi. Ne kadar nitelikli olduğu tartışılır, ancak Forbes’un en zenginler listesinde kendine yer bulmayı her zaman başarır, her zaman güzel kadınlarla flört eder, şaşalı binalarda yaşar, gazetecilere ‘yersiz’ cevaplar verir, devletten her zaman en yüklü desteği almayı başarırdı. Devlet dediğimiz de Trump’a karşı başkanlık yarışında yer alan Clinton ailesinin de bağlı olduğu Demokratlar, eski gelenekten gelen üst düzey ABD’li yetkililer…

 

 

Dalga konusu oldu

Yani aslında bu ‘danışıklı dövüş’ içerisinde öne çıkmasını sağlayan en büyük etkenlerden biri kuşkusuz popülaritesiydi. Siyasi kariyerinden çok, ekonomik durumu, hangi programlara çıktığı, hangi gayrimenkulleri aldığı, kimlerle takıldığı, hangi skandallara karıştığıydı. Evet skandala karışmak bir insanı bitirmiyor: Bakınız konumuzun ana kişisi Kim Kardashian.

Kim Kardashian, eşi Kanye West, başkan adayı olduğunu açıkladıktan sonra ona karşı tam desteğini iletti. Twitter tam anlamıyla yıkıldı. "Kim Kardashian, First Lady olursa ülkeyi terk ederim" diyenler… 'Keeping up With the Kardashians' reality şovunun Beyaz Saray versiyonu için afişler hazırlayanlar… Yani Twitter tümüyle bu konuyla dalga geçiyor gibi görünüyordu.

 

 

Büyük sürprizli final!

Ama büyük yanılgı... Donald Trump başkanlıkla ilgili ilk cümle kurduğunda da benzer şeyler yaşanmıştı. Yine Twitter’da Trump’ın başkan olduğuyla ilgili karikatürler dönüyor, karşısındaki Hillary Clinton değil de herhangi biri olsa bile karşıdaki kişinin kazanacağına kesin gözüyle bakılıyordu. Ama sonuç büyük bir sürprizdi. Trump Başkan olmuştu!

Şimdi aynı hevesle yanıp tutuşan Kanye West, alaturka tuvalete girerken kapının yanına konulan terlikleri bile yüzlerce dolara satıp bir de önünde kuyruk oluşturabiliyorsa, Meksika sınırına o çok tartışılan insanlık ayıbı duvarı bile yapar benden söylemesi…

 

 

Her yerde görebiliriz...

Kim Kardashian’a gelirsek; 2016 yılında Wonderland Magazin dergisine verdiği bir röportajda, kendisine tam da bu soru soruluyor. ‘Kocanız başkanlık yarışına dahil olacak mı ve siz bunu destekliyor musunuz?’ Kardashian, bu iddiaları desteklemediğini şu sözlerle dile getiriyor: “Bugüne kadar Melania’ya (Trump) yapılan şu korkunç şeylere bakın! Çıplak fotoğraflarını internete sızdırdılar. Kanye’ye dedim ki eğer başkan olursan biliyorsun benim de böyle fotoğraflarım var ve bunları da yayarlar!” Eğer Kanye West’in başkanlık senaryosu gerçekleşirse, Kardashian’ın çıplak görüntülerini her yerde görmemiz muhtemel… Gerçi merak edenler Instagram’a bakabilir.

 

 

Diana'ya yapılanlar az bile kalır!

Ancak eğer olur da bu gerçekleşirse, Kim Kardashian’a olan medya ilgisini bir düşünün. Prenses Diana’ya yapılanlar az kalabilir. Bir de diğer First Lady’lerle buluşma anlarını çok merak ediyorum. Bürokrasinin en ileri olduğu anlarda Kardashian nasıl bir kıyafetle o salona giriş yapar, neler konuşurlar gerçekten yeni bir dizi olur… İlerleyen zamanlarda gelişen olaylarla birlikte bu konuya Molatik olmaya devam edeceğiz!

 

Bu makaleye ifade bırak