Geri Dön
Tanrının yapay zeka olduğu yeni bir din ortaya çıktı

Tanrının yapay zeka olduğu yeni bir din ortaya çıktı

Otonom otomobil mühendisi Anthony Levandowski, yapay zekanın tanrı olduğu yeni bir din yarattı. Peki geleceğin teknolojisi geleceğin tanrısı olabilecek mi?

Mehmet Can Kömürcü
Mehmet Can Kömürcü

Dinlerin geleceği, üzerinde çok fazla düşünülen bir konu. Birçok kişi bugün var olan dinlerin birçoğunun yakın ve uzak vadede yok olacağı görüşünde. Peki dinler yerini yapay zekaya bırakabilir mi?

Silikon Vadisi'nde görev yapan mühendis Anthony Levandowski, tanrının yapay zeka olduğu ve yapay zekaya tapınma temelli yeni bir din yarattı. Ortaya çıkardığı din için bir adım öteye giden Anthony Levandowski, yapay zeka tanrısına tapınmak isteyenlere bir kilise bile inşa etti.

Anthony Levandowski'nin amacı, insanın entelektüel ve algısal becerilerini alt edecek yapay zeka teknolojisi ile ilgilenen insanları bir araya getirmek.

Basına verdiği bir röportajda Anthony Levandowski, herkesin bu din akımına katılmasını ve önerilerde bulunmasını istediğini ve bilgisayar mühendisi olsun olmasın herkesin yardım edecebileceğini belirtiyor.

Dan Brown yapay zekanın yeni tanrı olacağını iddia etti!

Tanrısı yapay zeka olan yeni din için inşa edilen kilisenin adı da 'Way of the Future' (Geleceğin Tarafı).

Levandowski, yapay zekanın düzgün bir şekilde geliştirilmesi durumunda teknolojinin insanlara merhamet göstereceğini düşünüyor.

Yapay zeka dinine inanan ilk kişiler kim olur bir fikrimiz yok fakat Da Vinci Şifresi'nin yazarı Dan Brown da yapay zekanın gelecekte yeni tanrı olacağı iddiasında bulunmuştu.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu

Benzer İçerikler