Yapay Zeka

Yapay Zeka

Son dakika yapay zeka haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yapay zeka gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yapay zeka haber sayfamızda...

Yapay Zeka

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.429 yapay zeka haberi bulunmuştur.
Sanal alem artık daha mı güvensiz?
Sanal alem artık daha mı güvensiz?Star Wars serisini çocukluğumdan bu yana severek takip ediyorum. Tabii benim ‘çocukluğumdan beri’ kıstasım oldukça geniş bir zaman aralığını kapsıyor. (Ben lisedeyken açılmış tarihi köfteci var)
25.02.2024Ekonomi
Yeni yöntem: Piezo tüp bebek
Yeni yöntem: Piezo tüp bebekAnne ve baba olmak isteyenler için yeni bir yöntem olan Piezo ile tüp bebek tedavisinde sperme ve yumurtaya elektrik verilerek daha kaliteli bir embriyo oluşumu sağlanıyor.
24.02.2024Pazar
AK Parti'li Çelik'ten 6'lı masa sözleri: Milletten özür borcu var
AK Parti'li Çelik'ten 6'lı masa sözleri: Milletten özür borcu varAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "6’lı ve 7’li masayı oluşturan bütün genel başkanların önce çıkıp yerel seçimler için oy istemekten önce milletten özür dilemesi ve bu özrünü de içtenlikle açıklamayla ortaya koyması gerekir." açıklamasını yaptı.
24.02.2024Gündem
Yapay zeka 1 günde 322 milyar dolar zıplattı
Yapay zeka 1 günde 322 milyar dolar zıplattıYapay zeka çipine sürekli artan talep Kaliforniya merkezli çip üreticisi Nvidia’yı 2 trilyon dolar değerlemeye yaklaştırdı.
24.02.2024Teknoloji
MİT 2023 Faaliyet Raporu'nu yayımladı: Oyun değiştirici hamleler
MİT 2023 Faaliyet Raporu'nu yayımladı: Oyun değiştirici hamlelerMilli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı İbrahim Kalın, Teşkilatın 2023 yılında devletin ali menfaatleri çerçevesinde oyun değiştirici birçok hamleye katkıda bulunduğunu, Suriye, Ukrayna, Libya, Yukarı Karabağ gibi sahalarda operasyonel çalışmalar yürüttüğünü ve başarılı görevler icra ettiğini söyledi.
23.02.2024Gündem
Çin medyası: KAAN küresel pazarda fırtınalar estirmeye hazır, F-35 müşterilerine göz koyuyor
Çin medyası: KAAN küresel pazarda fırtınalar estirmeye hazır, F-35 müşterilerine göz koyuyor"Yeni nesil savaş uçağı KAAN, ilk başarılı uçuşunu yaparak ABD'ye yerli bir küçümseme sunuyor" diyen Asia Times, Türk jetinin muhtemel müşterilerini sıraladı.
23.02.2024Dünya
ChatGPT ‘mavi ekran’ verdi
ChatGPT ‘mavi ekran’ verdiYapay zeka şirketi OpenAI’nin geliştirdiği dil robotu ChatGPT, saatlerce kullanıcıların sorgularına saçma cevaplar verdi.
23.02.2024Teknoloji
5 milyar dolar teknoloji yatırımı
5 milyar dolar teknoloji yatırımıGaranti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ, 25 yılda teknolojiye yaptıkları yatırımın 5 milyar doları aştığını söyledi.
23.02.2024Ekonomi
Bakan Yardımcısı Yelkenci: Birkaç beceri boyutunu bir arada işletecek bir müfredat geliyor
Bakan Yardımcısı Yelkenci: Birkaç beceri boyutunu bir arada işletecek bir müfredat geliyorMilli Eğitim Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Yelkenci, yeni bir müfredat modeli çalışması içerisinde olduklarını belirterek, "Artık beceri örgüsü temelli bir müfredat olacak. Tek başına bir beceri seti veya beceri boyutu değil, birkaç beceri boyutunu bir arada işletecek bir müfredat geliyor" dedi.
22.02.2024Gündem
Ne tecrübeleri ne de eserleri var
Ne tecrübeleri ne de eserleri varCumhurbaşkanı Erdoğan, “Muhalefetin ne bizim gibi güçlü bir tecrübesi ne örnek gösterilebilecekleri eserleri var. Parti içi iktidar kavgası dışında hiçbir şeyle ilgilenmiyorlar” dedi.
22.02.2024Gündem
Boğazına kemik takılan hastaya uyguladığı tedavi hayatını değiştirdi! ‘Burun Kralı’
Boğazına kemik takılan hastaya uyguladığı tedavi hayatını değiştirdi! ‘Burun Kralı’İngiltere’nin başkenti Londra’nın en başarılı burun estetiği doktorlarından Deniz Kanlıada, Milliyet’e konuştu.
22.02.2024Dünya
Bakan Fidan'dan G20 Dışişleri Bakanları zirvesinde önemli temaslar
Bakan Fidan'dan G20 Dışişleri Bakanları zirvesinde önemli temaslarDışişleri Bakanı Hakan Fidan, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere geldiği Brezilya’da temaslarına başladı. Bakan Fidan 'Devam Eden Uluslararası Gerilimlerde G20'nin Rolü' temalı oturumda mevkidaşlarına hitap etti.
22.02.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KAAN açıklaması: Daha neler gelecek...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KAAN açıklaması: Daha neler gelecek...Afyonkarahisar mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Parçası 'kalorifer peteğine benziyor' diyen hazımsızlara, KAAN projesini baltalamaya çalışan işbirlikçilere rağmen milli muharip uçağımız göklerle buluştu." ifadelerini kullandı.
21.02.2024Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KAAN açıklaması: Daha neler gelecek...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KAAN açıklaması: Daha neler gelecek...Afyonkarahisar mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Parçası 'kalorifer peteğine benziyor' diyen hazımsızlara, KAAN projesini baltalamaya çalışan işbirlikçilere rağmen milli muharip uçağımız göklerle buluştu." ifadelerini kullandı.
21.02.2024Gündem
'Kralların kralı' uçtu! KAAN Yunanistan ve Rum basınında ses getirdi
'Kralların kralı' uçtu! KAAN Yunanistan ve Rum basınında ses getirdiTürkiye'nin geliştirdiği beşinci nesil savaş uçağı projesi 'KAAN' ilk kez gökyüzünde görüntülendi. KAAN'ın ilk uçuşunu gerçekleştirmesi ise Yunan medyasında kısa sürede ses getirdi.
21.02.2024Dünya
Microsoft, İspanya'ya yatırım yapacak
Microsoft, İspanya'ya yatırım yapacakMicrosoft, İspanya'ya yapay zeka ve bulut altyapısı için 2,1 milyar dolar yatırım yapacak.
20.02.2024Uzmanpara
Keşke 14 Mayıs’tan önce yapsalardı
Keşke 14 Mayıs’tan önce yapsalardıİYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, düzenlediği basın toplantısında CHP’nin aday belirleme sürecinde ‘yapay zeka’ kullanmasının sorulması üzerine Zorlu, “Teknolojilerin siyasete uyarlanması faydalı bir şey, keşke bu anlayışı 14 Mayıs’tan önce kaygılarımızı ortaya koyduğumuzda yapsalardı” dedi.
20.02.2024Gündem
Gebze’deki fabrikada 20 robot devreye alındı
Gebze’deki fabrikada 20 robot devreye alındıGıda şirketi Ülker, Gebze Fabrikası’nda 20 otonom mobil robotu devreye aldığını duyurdu. Robotların ham madde ve ambalaj başta olmak üzere 2 bin 600 çeşit malzemeyi taşıyabildiği belirtildi.
19.02.2024Teknoloji
CHP'de Hatay krizi! Özgür Özel ile Lütfü Savaş görüşmesi sona erdi
CHP'de Hatay krizi! Özgür Özel ile Lütfü Savaş görüşmesi sona erdiCHP'de Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş çıkmazı devam ederken Özgür Özel’den açıklama geldi. Lütfü Savaş ile görüşen Özel, "Doğru alternatifi Lütfü Savaş ile bulacağız" demişti. CNN TÜRK Muhabiri Melike Görür ise CHP'deki sıcak gelişmeleri aktardı.
19.02.2024Gündem
Dünya tıp tarihine geçecek çalışmalarda Türk imzası: Organ nakli tarihe karışabilir!
Dünya tıp tarihine geçecek çalışmalarda Türk imzası: Organ nakli tarihe karışabilir!Almanya Helmholtz Doku Mühendisliği Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Ali Ertürk, dünyada ses getiren biyoteknoloji çalışmalarını gerçekleştirdiği laboratuvarlarının kapısını DHA'ya açtı.
18.02.2024Haberler
Dünya tıp tarihine geçecek çalışmalarda Türk imzası: Organ nakli tarihe karışabilir!
Dünya tıp tarihine geçecek çalışmalarda Türk imzası: Organ nakli tarihe karışabilir!Almanya Helmholtz Doku Mühendisliği Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Ali Ertürk, dünyada ses getiren biyoteknoloji çalışmalarını gerçekleştirdiği laboratuvarlarının kapısını DHA'ya açtı.
18.02.2024Gündem
Yapay zekâya adını verme
Yapay zekâya adını vermeSiber güvenlik uzmanları, “Gerçek adınızı yapay zekâya asla söylemeyin, bu size karşı kullanılabilir” uyarısında bulundu.
18.02.2024Gündem
Muhalefet bu ülkenin en büyük talihsizliği
Muhalefet bu ülkenin en büyük talihsizliğiİktidarları döneminde Türkiye’nin her alanda 10 kat büyüdüğünü vurgulayan Erdoğan, “Artık Ahmet’ler, Ayşe’ler uzaya gidecekler uzaya” dedi. Erdoğan, “Türkiye’nin en büyük talihsizliği, vizyonsuz, tembel ve değişime direnen tutucu muhalefete sahip olmasıdır” ifadelerini kullandı.
18.02.2024Gündem
Mustafa Sarıgül'den Naci Görür önerisi! Afet Bakanlığı kurulmalı, başına getirilmeli
Mustafa Sarıgül'den Naci Görür önerisi! Afet Bakanlığı kurulmalı, başına getirilmeliTürkiye, afet yönetimine dair hangi dersleri çıkarmalı? Yerel seçim yaklaşırken partiler yola nasıl devam edecek? Muhalefet ve iktidar kritik konularda uzlaşma zemini sağlayabilecek mi? Türkiye siyasetinin deneyimli ismi, CHP Erzincan milletvekili Mustafa Sarıgül, Hafta Sonu'nda merak edilenleri Hakan Çelik'e yanıtladı.
17.02.2024Gündem
OpenAI ‘Sora’yı tanıttı ağzımız açık kaldı
OpenAI ‘Sora’yı tanıttı ağzımız açık kaldıYapay zekâ şirketi OpenAI, tanıtımını yaptığı Sora isimli video üretim teknolojisi ile büyük ses getirdi.
17.02.2024Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Yapay Zeka ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.