Yapay Zeka

Yapay Zeka

Son dakika yapay zeka haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yapay zeka gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yapay zeka haber sayfamızda...

Yapay Zeka

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.760 yapay zeka haberi bulunmuştur.
İngiltere'de yüz tanıma sistemiyle ödeme yapılan market hizmete açıldı
İngiltere'de yüz tanıma sistemiyle ödeme yapılan market hizmete açıldı İngiltere'de market zinciri Tesco'nun, barkod okutmadan veya kasaya gitmeye gerek kalmadan ürün satın alınmasını sağlayan ve "GetGo"  adını verdiği ilk marketi, başkent Londra'da hizmete girdi.
19.10.2021Teknoloji
Türkiye geleceğin muharebe ortamına hazırlanıyor
Türkiye geleceğin muharebe ortamına hazırlanıyorCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin ürettiği platformlar ve alt sistemlerinin yetenekleri sayesinde savunma sanayisinde artık bir pazar değil, aktör konumuna dönüştüğünü belirterek, geleceğin muharebe ortamının en önemli unsurları için de çalışmalar yürüttüklerini bildirdi.
19.10.2021Ekonomi
Japonya'da "CEATEC 2021" fuarı çevrim içi olarak açıldı
Japonya'da "CEATEC 2021" fuarı çevrim içi olarak açıldıDünyanın önemli teknoloji fuarları arasında gösterilen CEATEC (Combined Exhibition of Advanced Technologies) 2021, "Yeni Normalle Toplum 5.0'a Doğru" temasıyla Japonya'da çevrim içi olarak başladı.
19.10.2021Teknoloji
10 yılda 3 milyon hasta
10 yılda 3 milyon hastaİzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Park Hastanesi, 10’uncu yılını kutladı. Genel Müdür Kubba, “Şifa dağıtıyoruz” dedi
18.10.2021Ege
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Türkiye'nin ilk silah test merkezi Konya'ya kuruluyor
Türkiye'nin ilk silah test merkezi Konya'ya kuruluyorKonya Teknoloji Endüstri Bölgesi'ne yatırım kararı alan firmanın kuracağı silah test merkezi ile üreticinin sertifikasyon için yurt dışına ödeyeceği döviz ülke ekonomisine kazandırılacak.
18.10.2021Ekonomi
Yerli ve milli uygulamalarla 500 binden fazla siber saldırı engellendi
Yerli ve milli uygulamalarla 500 binden fazla siber saldırı engellendiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, alınan önlemler ve geliştirilen yerli ve milli uygulamalarla 1 Ekim itibarıyla bu yıl 60 bin 795 siber saldırının engellendiğini belirterek, "2017-1 Ekim 2021 döneminde engellenen siber saldırı ise 502 bin 386'ya ulaştı." ifadesini kullandı.
17.10.2021Ekonomi
Yapay zekanın kullanımı adalet anlayışını zedeliyor
Yapay zekanın kullanımı adalet anlayışını zedeliyorİstanbul Medipol Üniversitesi  İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Faik Tanrıkulu, yapay  zekanın olumsuz kullanımı ile ilgili, "Bu teknolojilerin değerlendirmelerine  bağlı olarak insanların şüpheli kabul edilmesi adalet anlayışını  zedeleyebiliyor." dedi.
16.10.2021Teknoloji
Selçuk Bayraktar açıkladı! Türkiye'yi öne çıkaracak
Selçuk Bayraktar açıkladı! Türkiye'yi öne çıkaracakTürkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, “Her teknolojiyi geliştiren olmamıza gerek yok… Bitmiş veya devam eden yarışları kazanmamız mümkün değil. Ancak yeni başlayan veya başlayacağı öngörülen alanlarda yapacağımız çalışmalar Türkiye’yi öne çıkaracaktır” diyor.
16.10.2021Ekonomi
Dört girişime yatırım yaptı
Dört girişime yatırım yaptıTürk Telekom, kurumsal girişim sermayesi şirketi TT Ventures ile yapay zekâ temelli çözümler üreten Syntonym, Optiyol, QuantWifi ve B2Metric şirketlerine yatırım yaptı. TT Ventures, yatırımlardan 3’ünü PİLOT hızlandırma programından mezun olan girişimlerden seçti. TT Ventures’ın yatırım yaptığı girişimlerin sayısı toplamda 8 olurken girişim portföyü ikiye katlandı.
16.10.2021Ekonomi
Bütçede aslan payı %15.6 ile eğitimin
Bütçede aslan payı %15.6 ile eğitiminCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “İnsanımızı merkeze alan bir icraat bütçesi olan 2022 yılı bütçesi, yeşil kalkınma devrimi ve milli teknoloji hamlesi gibi milli hedeflerimizde bir kilometre taşı olacaktır” dedi.
16.10.2021Ekonomi
Fuat Oktay açıkladı! Bütçe Kanunu Teklifi Meclis'e sunulmaya hazır
Fuat Oktay açıkladı! Bütçe Kanunu Teklifi Meclis'e sunulmaya hazırCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2022 yılı Merkezi Yönetim Bütçesi'nde bütçe giderlerinin 1 trilyon 750 milyar 957 milyon lira, bütçe gelirlerinin 1 trilyon 472 milyar 583 milyon lira ve bütçe açığının 278 milyar 374 milyon lira olarak öngörüldüğünü bildirdi.
15.10.2021Ekonomi
7 aday başkanlık için yarışacak
7 aday başkanlık için yarışacakIİstanbul genelinde 52 bin avukatın üye olduğu İstanbul Barosu’nun Genel Kurulu, 16-17 Ekim’de gerçekleştirilecek. İstanbul Baro Başkanlığı için yarışacak yedi aday avukat, vaatlerini Milliyet’e anlattı...
15.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Çalışma hayatının geleceğini şekillendirecek olan bizleriz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Çalışma hayatının geleceğini şekillendirecek olan bizlerizCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Asgari ücret desteği ve kısa çalışma ödeneği gibi araçlarla istihdamı ve işçimizin emeğini koruduk. Asgari ücreti, paydaşların eşit olarak temsil edildiği asgari ücret komisyonunun kararları doğrultusunda, işçimizi enflasyona ezdirmeyecek şekilde belirledik." dedi.
14.10.2021Siyaset
Tam otomatik tüfek robot köpeklere monte edildi! Gündem oldu
Tam otomatik tüfek robot köpeklere monte edildi! Gündem olduYapay zeka tarafından yönetilecek tüfekli robot köpeklerin ileride "potansiyel tehdit oluşturan unsurlara" kendiliğinden saldırı düzenleyebilmesi hedefleniyor. ABD'de silah teknolojisi alanındaki şirketler, tüfekli bir robot tasarladı.
14.10.2021Teknoloji
Okullara teknoloji sınıfı kurmaya devam
Okullara teknoloji sınıfı kurmaya devamTurkcell’in Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) iş birliğiyle Türkiye’nin özel yetenekli öğrencilerini teknolojiyle tanıştırmak ve onların yeteneklerini erken yaşta keşfedip geliştirmelerine destek olmak amacıyla başlattığı ‘Zeka Gücü’ projesi devam ediyor.
14.10.2021Ekonomi
Türkiye’nin ‘Zeka Gücü’ne 25 yeni sınıf
Türkiye’nin ‘Zeka Gücü’ne 25 yeni sınıfTurkcell, özel yetenekli çocukları geleceğin dünyasına hazırlamak için Millî Eğitim Bakanlığı’nın iş birliğiyle hayata geçirdiği ‘Zeka Gücü’ projesi kapsamında, Türkiye’ye 25 yeni teknoloji sınıfı kazandırdı. Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu’nun ev sahipliğinde Düzce Bilim ve Sanat Merkezi’nde (BİLSEM) gerçekleştirilen toplu açılış törenine Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Petek Aşkar ve Düzce Valisi Cevdet Atay katıldı.
13.10.2021Vitrin
İş güvenliği için yapay zeka destekli çözüm ürettiler
İş güvenliği için yapay zeka destekli çözüm ürettilerHuawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, kuruluşların iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarına katkı sağlamayı amaçlayan yapay zeka tabanlı çözümü WeSight'ta son aşamaya geldi.
13.10.2021Vitrin
9 yaşındaki mucit ALS hastaları için aparat geliştirdi
9 yaşındaki mucit ALS hastaları için aparat geliştirdiGaziantep'te yaşayan 9 yaşındaki  Ela Ersönmez, ALS (Amyotrofik Lateral Skleroz) hastalarının hayatını  kolaylaştırmaya yönelik "Kas Yetersizliği Yaşayan Hastalar İçin Her Yöne  Dönebilen Yaşam Destek Aparatı" geliştirdi.
13.10.2021Teknoloji
Son dakika: Eski Pentagon yetkilisi itiraf etti! ABD kaybetti
Son dakika: Eski Pentagon yetkilisi itiraf etti! ABD kaybettiABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) istifa eden en kıdemli siber güvenlik yönetici Nicholas Chaillan, ülkesinin Çin’e karşı siber rekabeti kaybettiğini, ABD’nin bazı kurumlarının siber ve yapay zeka kapasitesinin bu ülke ile karşılaştırıldığında "anaokulu" seviyesinde olduğunu söyledi.
12.10.2021Dünya
Akıllı baş bantlarının işlevi nasıl? 'Faydalı ama sihirli bir değnek değil'
Akıllı baş bantlarının işlevi nasıl? 'Faydalı ama sihirli bir değnek değil'Emma Baumert, ileri teknoloji ürünü baş bandını kafasına ilk taktığında aptallık ettiğini düşündüğünü itiraf ediyor. Baumert, "Fakat aynı zamanda çok afili bir şey yapıyormuş gibiydim çünkü teknoloji saplantım var" diyor.
12.10.2021Teknoloji
Pentagon'da istifa depremi! 'O ülkeye karşı şansımız yok'
Pentagon'da istifa depremi! 'O ülkeye karşı şansımız yok'ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) bilgisayar yazılım sistemlerinden sorumlu en üst düzey yetkilisi Nicolas Chaillan, geçen hafta istifa etti. Chaillan, Amerikan ordusunun teknolojik dönüşümünün çok yavaş ilerlemesini protesto etmek için bu kararı aldığını söyledi.
11.10.2021Dünya
Pekin'de dikkat çeken görüntü! Peyzaj ile anlatıldı
Pekin'de dikkat çeken görüntü! Peyzaj ile anlatıldıÇin'in başkenti Pekin'de, Tienanmen Meydanı yakınındaki Wangfujing semtinde bir kavşağın dört köşesini süsleyen tematik içerikli peyzaj düzenlemeleri vatandaşların ilgi odağı oldu.
10.10.2021Dünya
Su altını 'insansız araç' ile keşfedilmesi planlanıyor!
Su altını 'insansız araç' ile keşfedilmesi planlanıyor!Sivas'ta bir grup akademisyen ve üniversite öğrencisince geliştirilen, 200 metre derinliğe kadar inebilen, tam otonom ve manuel hareket kabiliyetine sahip insansız su altı aracının, keşiflerde kullanılması planlanıyor.
11.10.2021Teknoloji
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yatırımcıları Türkiye’ye davet etti: Yatırım yapanlar hiç pişman olmaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yatırımcıları Türkiye’ye davet etti: Yatırım yapanlar hiç pişman olmazIErdoğan, yerli ve yabancı yatırımcıları Türkiye’nin sunduğu fırsatları değerlendirmeye çağırırken, “Türkiye’ye güvenip yatırım yapan hiç kimse pişman olmaz. Tam tersine sağladığı büyük kazançla hep memnuniyet duyar” dedi.
10.10.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

yapay zekaçintürkiyebütçefuat oktay

Yapay Zeka ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.