Geri Dön
Dan Brown yapay zekanın yeni tanrı olacağını iddia etti

Dan Brown yapay zekanın yeni tanrı olacağını iddia etti

ABD'li ünlü yazar Dan Brown, yapay zekanın yeni tanrı olacağını ve bilgisayarlar aracılığı ile de yeni bir din oluşturulacağını öne sürdü.

Mehmet Can Kömürcü
Mehmet Can Kömürcü

Da Vinci Şifresi kitabının yazarı Dan Brown, teknolojik gelişmelerin yapay zeka konseptini başka bir boyuta taşıyacağını belirtti.

Frankfurt Kitap Fuarı'nda konuşan Dan Brown Hristiyanlık, İslamiyet ve Musevilik dinlerinin tümünün inanç sistemi ilkelerini taşıdığını, ruhsal deneyimlerimizi birbirimize bağlı olarak tecrübe etmeye başlayacağımızı ve bugün tanrı olarak bildiğimiz yaratıcının zaman içerisinde yok olacağını söyledi.

Dan Brown'ın 3 Ekim 2017 tarihinde satışa çıkan Başlangıç (Origin) adlı yeni kitabı da Hristiyanlık dininin tarihini inceliyor.

Başlangıç adlı kitabını 'Tanrı bilimi kurtaracak mı?' sorusundan yola çıkarak kaleme aldığını söyleyen Dan Brown bunun insanlık tarihinde hiç yaşanmadığını ifade ediyor.

Bugüne kadar 56 dile çevrilen kitapları yaklaşık 200 milyon satış rakamına ulaşan Dan Brown 'Başlangıç' adlı kitabı için çok sayıda fütürist ile görüştüğünü ve kitabın ana hatlarını bu sayede kurguladığını vurguluyor.

Dan Brown'ın yeni kitabı Başlangıç'ın bir kısmı şu günlerde dünya kamuoyunda referandum krizi ile gündemde olan İspanya'nın Katalonya bölgesinin başkenti Barselona'da geçiyor.

Dan Brown, Katalonya Krizi'nin antik ve modern arasındaki toplumun gerilimini yansıttığını düşünüyor.

Benzer İçerikler

İtalya hakkında bilinmeyenler

İtalya hakkında bilinmeyenler

Betül Yasemin Keskin
Sıradaki Haber
Sıradaki Haber
Sıradaki Haber