Geri Dön
Gerçek 'Dexter' Pedro Rodrigues Filho'nun hikayesi

Gerçek 'Dexter' Pedro Rodrigues Filho'nun hikayesi

Yayınladığı dönem büyük ilgi gören 'Dexter' işlediği konu ile herkesi şaşırtmıştı. 'İyi bir seri katil'in hikayesini anlatan, çokça eleştiri alan ‘Dexter’a benzeyen hem de gerçek hayatta yaşayan Pedro Rodrigues Filho’ya Molatik olduk bu defa. Pedro Rodrigues Filho neler yaptı, hangi cinayetleri neden işledi?

Kurabiye Canavarı
Kurabiye Canavarı

Katilin iyisi kötüsü olmaz tabii. Ancak kurgusal dünyada, yani edebiyatta ve sinemada yaratılan 'ahlakçı katil' karakterler de var. Süper kahramanların çoğu 'ahlakçı katil'dir mesela.

Dizilerdeki seri katillerin en ünlüsü ise, tabii ki Dexter Morgan. Dexter, sadece suçluları hedef alan 'iyi bir katil'di. Bölüm bölüm maceralarını izledik ve çoğunlukla hak verdik yaptıklarına. Dizi çok tuttu, sezonlarca sürdü. Peki gerçek hayatta Dexter gibi biri olmasını ister miydiniz? Belki şimdi 'Evet!' diyorsunuz ama bu hikayeyi okuduğunuzda fikriniz değişebilir.

İlk cinayeti 13 yaşında işledi

Gerçek Dexter Pedro Rodrigues Filhonun hikayesi

Brezilyalı Pedro Rodrigues Filho'nun, lakabıyla anmak gerekirse Killer Petey'in, 71 cinayeti var. Öldürdükleri insanların hepsi bir şekilde suçluydu veya Killer Petey, onların suçlu olduğuna inanıyordu.

Seri katil, içindeki 'öldürme sevdasını' ilk kez 13 yaşında keşfetti. İlk gençlik yıllarında kuzeniyle kavga ederken onu öyle bir itti ki, çocukcağız ölümden döndü. 1 yıl sonra, yaşadığı Alfenas şehrindeki başkan yardımcısını öldürerek ilk cinayetini işlemiş oldu. Sebep; başkan yardımcısının babasını işten kovmasıydı. Bu olaydan kısa süre sonra, hırsızlık yaptığını düşündüğü okul bekçisinin işini bitirdi (adam aslında hırsız filan değildi), ve ardından gerçek hırsız olduğu ortaya çıkan bir başka bekçiyi daha öldürdü.

Mafyaya bile kafa tuttu

Gerçek Dexter Pedro Rodrigues Filhonun hikayesi

Sao Paulo şehrine taşındığına bir hırsızı ve uyuşturucu satıcısını öldürdü. Bu sırada, mafyanın eline düşen Maria Aparecida Olympia adlı bir kadınla tanıştı. Kadının öcünü almak için mafya üyelerine işkence yaparak, hepsini tek tek öldürdü.

Henüz 18 yaşındayken ardında 10 ceset bırakmıştı bile. Ama bu sadece başlangıçtı.

Babasını dahi öldürdü

Killer Petey'in bir sonraki hedefi kendi babasıydı. Neden mi? Babası, annesini öldürmüş ve cezasını çekmek üzere hapse girmişti. Adamın karısını sık sık dövdüğü, işkence ettiği biliniyordu. Hatta Killer Petey daha anne rahmindeyken kafatasına zarar gelmesine yol açacak kadar karısını dövmüştü. Ancak baba oğulun çalkantılı ilişkisinde artık sona gelinmişti. Killer Petey, babasını hapiste ziyaret ettiği bir gün maket bıçağıyla saldırarak 22 yerinden bıçakladı. İddialara göre kalbini sökmüş, çiğnemiş ve tükürmüş! Ne kadar doğru bilemiyoruz...

400 yıl hapsi istendi

Gerçek Dexter Pedro Rodrigues Filhonun hikayesi

20 yaşına gelmeden yakalanıp cezaevine gönderilen Killer Petey'in tam da kendisine yakışan bir tutuklanma hikayesi var. Seri katil, iki suçluyla birlikte polis arabasına konmuştu. Bunlardan birinin suçu, tecavüzdü. Polis tecavüzcü ile Killer Petey'i aynı nezarethaneye koyarak hayatının hatasını yaptı. Sonucu tahmin ediyorsunuzdur: Polis geri döndüğünde tecavüzcüyü ölü buldu.

Neticede Killer Petey hapse girdi ama burada da rahat durmadı. 47 mahkum arkadaşını daha öldürdü! Hepsinin bir şekilde cezalandırılması gerektiğine inanmıştı.

Killer Petey için 400 yıl hapis istendi. Ancak Brezilya'daki kanunlara göre bir mahkumun maksimum alacağı ceza 30 yıl. Killer Petey 34 yıl yatıp 2007 yılında serbest kaldı. Şu anda 63 yaşında. Ve hala, eğer fırsatı olsa suçluları öldürmeye devam edeceğini söylüyor...

Benzer İçerikler

İtalya hakkında bilinmeyenler

İtalya hakkında bilinmeyenler

Betül Yasemin Keskin
Sıradaki Haber
Japonya hakkında bilinmeyenler

Japonya hakkında bilinmeyenler

Betül Yasemin Keskin
Sıradaki Haber
Sıradaki Haber