Geri Dön
'The Crown' dizisinde Prenses Diana'yı kim oynayacak?

'The Crown' dizisinde Prenses Diana'yı kim oynayacak?

İngiliz kraliyet ailesini konu alan 'The Crown' dizisinin Prenses Diana'sı belli oldu. 5'inci sezonu 2022'de yayınlanacak olan diziye katılan yeni isim ise Hollywood'un yeni gözdelerinden Elizabeth Debicki oldu...

Merve Girgin
Merve Girgin

Yeni sezon için gün sayıyor

Dünyanın en ünlü kraliyet ailesini konu alan 'The Crown' dizisi her sezon yeni isimlerle yoluna devam ediyor. Kraliçe Elizabeth’i canlandıran Clare Foy’un başarısından sonra, dizi daha da tanınır hale gelmeye başladı. En son dijital bir platformda yayınlanan 4.sezonu ile ara veren dizi 5. ve 6. sezon ile geri dönmek için gün sayıyor. Yeni sezonda diziye katılması beklenen isim ise Prenses Diana.

The Crown dizisinde Prenses Dianayı kim oynayacak

Hiç unutulmadı

Kraliyet ailesinin belki de popüler, hiç unutulmayan ismi Diana Spencer... Prens Philip ile evlenerek, İngiliz kraliyet ailesinin üyesi haline gelen Diana, birçok kitleler için bir ikon haline geldi. Hiç kimsenin yapmaya cesaret edemeyeceğini yapıp bir prensten boşanarak hayatına devam etmek istedi. Fakat 1997 yılında Fransa’da paparazziler tarafından takip edilirken korkunç bir araba kazası sonrası hayatını kaybetti. Tüm sevenleri yasa boğuldu. Ama geride bıraktığı değerleri hiçbir zaman unutulmadı.

The Crown dizisinde Prenses Dianayı kim oynayacak

Elizabet Debicki kimdir?

'The Crown' dizisinde Prenses Diana’yı canlandıracak isim Avustralyalı oyuncu Elizabeth Debicki oldu. Oyuncuyu aslında pek çok yapımdan tanıyoruz. İlk işlerinden biri olan ve en çok tanınırlık sağlayan yapım 'Muhteşem Gatsby' oldu. Başrollerinde Leonardo DiCaprio ve Carey Mulligan’ın yer aldığı film görsel bir şölen sundu bize. Jordan Baker karakterine can veren Debicki, uzun boyu, delip geçen mavi gözleriyle akıllarda yer etti. 'The Man From U.N.C.L.E.', 'Galaksinin Koruyucuları', 'The Cloverfield Paradox' gibi yapımlardaki oyunculuğuyla Hollywood sahnesinde yerini sağlamlaştırdı. Son olarak uzun zamandır vizyona girmesi beklenen ve salgın nedeniyle ertelenen 'Tenet' filmi ile ilgi topladı. Christopher Nolan yönetmenliğindeki film, içinde ülkemizin de bulunduğu sayılı ülkede 26 Ağustos'ta vizyona girecek.

The Crown dizisinde Prenses Dianayı kim oynayacak

"Onur duyuyorum"

Diziye katılacak olmaktan heyecan duyan Elizabeth Debicki “Prenses Diana’nın ruhu, sözleri ve yaptıkları birçok insanın kalbinde yer etti. Birinci bölümden itibaren bağımlısı olduğum bu harika diziye katılacak olmaktan dolayı onur duyuyorum” diye belirtti. Dizinin yaratıcı Peter Morgan da Elizabeth’in onları daha ilk saniyeden büyülediklerini söyledi.

The Crown dizisinde Prenses Dianayı kim oynayacak

Prenses Diana, kendi nesline örnek olmuş, gelecek nesillere de ışık tutmuş bir isim. Hala sevgiyle anılan ve iyiliksever kalbiyle gönüllerde yer bulan Diana' temsil etmek kolay olmayacaktır. Daha önce bulunduğu yapımlardan ve rollerine kendisini adamasından, Elizabeth Debickinin de bu rolün hakkını vereceğine inanmak istiyoruz. 'The Crown' 2022’de 5. sezonuyla geri dönecek.

Benzer İçerikler