Geri Dön
Can Bonomo yeni şarkısıyla 'Dağ'ları aştı mı?

Can Bonomo yeni şarkısıyla 'Dağ'ları aştı mı?

Demet Evgar ile birlikte kaydettikleri 'Rüyamda Buluttum' ile radyoların gözdesi olan Can Bonomo bu kez yoluna 'Dağ' ile devam ediyor. Son dönemde üretkenliğiyle dikkat çeken Can Bonomo yeni şarkısıyla 'Dağ'ları aştı mı peki?

Mayk Şişman
Mayk Şişman

Can Bonomo son dönemin en üretken müzisyenlerinden biri. 'Yine Karşılaşırsak, 'Güneş' ve 'Kaplan' gibi sınıfı geçen işlere imza atan Bonomo, Demet Evgar'la birlikte kaydettikleri 'Rüyamda Buluttum' ile ise 'indie' sevenlerden tutun da 'ana akım pop'çulara kadar birçok dinleyiciyi yakalamayı başarmıştı. 'Rüyamda Buluttum' tatlı ve huzurlu havasıyla bugünlerde radyoların da gözdesi olmuş durumda. Bonomo, 'Rüyamda Buluttum'dan sonra arayı çok açmadan bu kez 'Dağ' ile karşımıza çıktı Bonomo. Peki Can Bonomo yeni şarkısıyla 'Dağ'ları aştı mı?

Can Bonomo yeni şarkısıyla Dağları aştı mı

İkinci nakarat sonrasında daha da yükseliyor şarkı

'Dağ'ın sözü ve müziği Can Bonomo'ya ait. Düzenlemede yine Can Saban'ın imzasını görüyoruz. Şarkıyla uyumlu klibi de yine Can Saban'ın elinden çıkmış. 'Dağ' ilk dinlemede özellikle nakaratıyla ilk dinlemede akılda kalmayı başarıyor. Çıkışının üzerinden tam bir yıl geçse de hâlâ çok severek dinlediğim 'Yine Karşılaşırsak' kadar 'özlenen rock' havasında değil 'Dağ'. Daha çok Model şarkılarındaki pop-rock tadı veriyor. İlk nakarat sonrasındaki hava mesela 'Antidepresan Gülümsemesi'nin kardeşi tadında. İkinci nakarat sonrası ise şarkının en yüksek anı. 'Oo'lu vokaller şarkıya inanılmaz çok yakışmış ve güçlendirmiş. Ben ikinci nakarattaki bu kısıma bir tekrar daha istedim dinlerken. Şarkıda bana göre tek eksiklik bu. Eğer bu kısım en az iki defa olsaymış hatta orada belki yaylılar daha baskın olsaymış bence şarkının atmosferi daha da zenginleşebilirmiş.

Can Bonomo yeni şarkısıyla Dağları aştı mı

Kendini tekrarlamıyor, her yeni işi heyecanlandırıyor

Can Bonomo yeni şarkısı 'Dağ'la şaşırtmadı, ondan beklediğimiz, ona yakışan bir sound'la, bir işle karşımıza çıktı. 'Tastamam'la unutulmaz bir hit'e imza atan Bonomo son dönemde birbirinden farklı lezzetlerle işlerle çıkıyor karşımıza. 'Dağ'ları aşması tam da bu yüzden. İstikrarından vazgeçmiyor, hiçbir şarkısında bir önceki şarkısını tekrarlamıyor. Evet bir Can Bonomo sound'u, söylemi hakim her şarkıda. Ama genele baktığımızda farklı tatlar veriyor her yeni işi. Can Bonomo'nun müziğini en çok bu yüzden seviyorum. Heyecanlandırıyor mutlaka. Hangimiz 'Kaplan'dan sonra 'Rüyamda Buluttum'u, 'Rüyamda Buluttum'dan sonra da 'Dağ'ı bekledik ki?

Can Bonomo yeni şarkısıyla Dağları aştı mı

En iyi şarkısını henüz yazmadı

Bonomo iyi ki var, iyi ki üretiyor. Müzik sektörünün can çekiştiği bu dönemde TikTok'ta viral olmak için üretilen şarkıların yanında Bonomo gibi gerçek müzisyenler ışıl ışıl parıldıyor. Mesele bir yıl içinde 55 milyon kez dinlenip bir sonraki yıl unutulmak değil. Mesele 15 yıl içinde de hâlâ dinlenebilmek. İlerde bugünlere baktığımızda vazgeçmeyenler, istikrarından sapmadan üretenler, umutsuz bir çağda açıktan/gizliden parlayanlar hatırlanacak. Can Bonomo onlardan biri. 60 yaşına geldiğinde mutlaka bir genç onun 'Tastamam'ına, 'Güneş'ine farklı bir yorum getirmek isteyecek. Can Bonomo bir müzisyen. Söyleyecek sözü daha bitmedi. Anlatacağı daha çok hikâye var. Ve bence en iyi şarkısını hâlâ yazmadı o. Elbet dökecek kaleme, notaya. Devran döndüğünde. Canı istediğinde. Hazır olduğunda. En doğru zamanda...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Benzer İçerikler