Geri Dön
Sagopa Kajmer'in 'Bu Sen Değilsin'i nasıl olmuş?

Sagopa Kajmer'in 'Bu Sen Değilsin'i nasıl olmuş?

Sagopa Kajmer yeni teklisini yayınladı. Bize de dinlemek kaldı. Bu Sen Değilsin parçasını dijital platformlarda yayınlayan Sagopa Kajmer bu sefer “Yine Sago yapmış diyeceksin” dedirtti mi? İşte, Sagopa Kajmer’in son teklisi Bu Sen Değilsin.

Selçuk Bulut
Selçuk Bulut

20 yılı aşkın süredir Sagopa Kajmer ile yaşıyoruz. Türk rapine yön veren isimlerden birisi ve olmaya da devam ediyor. Pesimist tarzıyla büyük bir kesimin beğenisini kazandı. Şahsen kendisini 2007’den beri dinliyorum. Sevdiğim, bildiğim Sagopa biraz karamsar ancak sonunda çıkabileceğine olan umudu da taşıyan bir yapıya sahipti.

Neler oluyor?

Sagopa Kajmerin Bu Sen Değilsini nasıl olmuş

Ancak yıllar içerisinde biraz değişti sanki Sagopa Kajmer. Özellikle ‘Naber’ parçasını yayınladıktan sonra daha farklılaştı tınıları. Daha tüketilir, daha ‘cıstak cıstak’ yapımlara yöneldi kendisi. Haliyle benim gibi birçok dinleyişinin de garibine gitti.

Nedense sözleri yine anlamlı olsa da Sagopa Kajmer eskisi gibi gelmemeye başladı. Hızlı tüketilir parçalara imza attı. Bir bakıma haklı, tabii ki herkes tarafından dinlenmek isteyecek, bundan daha normal bir hareket olamaz. Lakin biraz klasik ‘Sago’ dinleyenleri de düşünse hiç fena olmayacak.

Eskiye mi dönecek?

Sagopa Kajmerin Bu Sen Değilsini nasıl olmuş

Aslında Sarkastik albümünü yayınladığında bir umut yeşermişti içimizde. “Pesimist Sago geri dönüyor” diye. Keyifle de dinledik o albümü, büyük çıkış yaptı. Başarılı bir albümdü ancak 2020’nin yaz aylarında tarzı dışında bir şey yayınlayınca yine sukut-u hayale uğradık.

Eleştiriler de haliyle geldi kendisine. Gerek sosyal medyada gerekse sözlüklerde beklentilerin uzağında kaldığı yorumları yapıldı. Bende de bir üzüntü yarattı ancak yapacak bir şey yok. Sago yaptıysa dinleyeceğiz ancak “Bu Sen Değilsin” Sagopa Kajmer.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

Instagram: selcukbulut7

Benzer İçerikler