Rap

Rap

Son dakika Rap haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Rap gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Rap haber sayfamızda...

Rap

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.786 rap haberi bulunmuştur.
Okul Öncesi Tekerlemeler – Söylemesi Kolay ve Kısa Okul Öncesi Oyun Tekerlemeleri ve Örnekleri
Okul Öncesi Tekerlemeler – Söylemesi Kolay ve Kısa Okul Öncesi Oyun Tekerlemeleri ve ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli bir yere sahip olan tekerlemeler ölçülü ve kafiyelidir. Okul öncesi dönemde çocukların konuşma ve dil kabiliyetine yardımcı olur. Çocuk oyunlarında ve masalların baş, orta ve sonunda söylenir. Gelişime büyük katkısı olan tekerlemeler kısa, uzun ve zorlu halleriyle de eğlendirici özelliğe sahiptir. Tekerlemeler kurmaca oldukları için bazen yarı anlamlı veya anlamsız olabilirler. Masal, hikaye ve halk tiyatrolarında kullanılır. Söylemesi kolay ve kısa okul öncesi oyun tekerlemeleri ve örnekleri için içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
14.08.2022Eğlence
En Komik Tekerlemeler – Kısa, Zor, Uzun ve Komik Çocuk Tekerlemeleri ve Örnekleri
En Komik Tekerlemeler – Kısa, Zor, Uzun ve Komik Çocuk Tekerlemeleri ve ÖrnekleriMasal, hikâye, bilmece ve halk tiyatrosu gibi edebi türlerde sıkça karşılaşılan tekerlemeler ölçülü ve basmakalıp sözlerdir. Halk edebiyatına özgür bir tür olan komik tekerlemeler çocukların gelişimine katkı sağlarken hem de eğlendiricidir. Eğitici ve eğlenceli yönü ile tekerlemeler çocukların konuşma yeteneğini geliştirmesine yardımcı olur. Ayrıca tekerlemeler büyükler tarafından da hoş vakit geçirmek ve eğlenmek için de söylenir. Kısa, zor, uzun halleri ile zorlayıcı etkisi olan tekerlemelerin genellikle anlamı ve gerçeklik payı yoktur. Kısa, zor, uzun ve komik çocuk tekerlemeleri ve örnekleri için “En Komik Tekerlemeler” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
14.08.2022Eğlence
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemelerin masal, oyun, tören ve bağımsız olarak 4 çeşidi bulunur. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen söylemesi en zor, kısa, uzun, kolay, iyi diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
14.08.2022Eğlence
Justin Bieber'ın paylaştığı Şemdinlili halay başı 'Sofi Ömer' konuştu
Justin Bieber'ın paylaştığı Şemdinlili halay başı 'Sofi Ömer' konuştuHakkari'nin Şemdinli ilçesinin Yayla köyünde oturan ve 'Sofi Ömer' lakabıyla tanınan Ömer Çelik (70), Instagram hesabından kendisini paylaşan dünyaca ünlü şarkıcı Justin Bieber'a teşekkür etti. Yöresel kıyafeti, esnek hareketleri ve kendisine has figürleriyle dikkat çeken Çelik, "Türkiye dışından da birçok sevenim var. Ancak ünlü şarkıcı Justin Bieber'in benim halay videomu paylaşmasına çok mutlu oldum" dedi.
12.08.2022Haberler
Justin Bieber'ın paylaştığı Şemdinlili halay başı 'Sofi Ömer' konuştu
Justin Bieber'ın paylaştığı Şemdinlili halay başı 'Sofi Ömer' konuştuDünyaca ünlü şarkıcı Justin Bieber'ın milyonlarca takipçiye sahip olduğu Instagram hesabından paylaştığı halay başı 'Şemdinlili Sofi Ömer' konuştu.
12.08.2022Gündem
Kim Kardashian, Pete Davidson'ın terapi kararını destekliyor
Kim Kardashian, Pete Davidson'ın terapi kararını destekliyorKanye West ile sekiz yıllık evliliğini noktalayan Kim Kardashian, resmi olarak bekar ilan edilmesinin ardından komedyen Pete Davidson ile aşk yaşamaya başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde reality şov yıldızı ile dokuz aylık ilişkisini noktalayan Davidson'ın, birlikte oldukları süre boyunca kendisine sürekli sosyal medya üzerinden saldıran West yüzünden 'travma terapisi' görmeye başladığı ortaya çıktı. İkiliye yakın kaynaklar, bunun üzerine Kardashian'ın; eski aşkının terapi alma kararını desteklediğini açıkladı. İşte detaylar...
11.08.2022Cadde
İzdiham yarattı!
İzdiham yarattı!Sefo, Üsküdar’da verdiği konserine 85 bin kişiyi ağırlayınca izdiham kaçınılmaz oldu.
11.08.2022Cadde
Kim Kardashian ile ayrılan Pete Davidson, Kanye West yüzünden terapi görüyor!
Kim Kardashian ile ayrılan Pete Davidson, Kanye West yüzünden terapi görüyor!Kanye West ile sekiz yıllık evliliğini noktalayan Kim Kardashian, resmi olarak bekar ilan edilmesinin ardından komedyen Pete Davidson ile aşk yaşamaya başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde reality şov yıldızı ile dokuz aylık ilişkisini noktalayan Davidson'ın, birlikte oldukları süre boyunca kendisine sürekli sosyal medya üzerinden saldıran West yüzünden 'travma terapisi' görmeye başladığı ortaya çıktı. İşte detaylar...
10.08.2022Cadde
Zirvede ‘yeniden doğuş’
Zirvede ‘yeniden doğuş’Altı yıl aranın ardından yedinci stüdyo albümü “Renaissance” ile müzik piyasasını sallayan Beyonce, zirveye oturarak son on yılın en hızlı yükselen kadın sanatçısı oldu.
10.08.2022Kültür Sanat
Hande Yener, Kuruçeşme’de sevenleriyle buluştu
Hande Yener, Kuruçeşme’de sevenleriyle buluştuHande Yener, Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda ve Poll Production by Polat Yağcı organizasyonuyla gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri'nde Kuruçeşme'yi enerjisiyle büyüledi. Sanatçı, konserin açılışını New York’ta kliplendirdiği yeni hiti “İyi Ya” şarkısıyla yaptı.
8.08.2022Cadde
Bu sözleri eşinden ve işinden etti! 'Tam bir pislik'
Bu sözleri eşinden ve işinden etti! 'Tam bir pislik'Sadece bir yıl önce şov dünyasının en gözde isimlerinden biriyken şu anda ülkesinde istenmeyen kişi durumuna düştü. 39 yaşındaki ünlü Ukraynalı prodüktör, 24 Şubat'ta Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesiyle başlayan süreçte sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar sonucu eşini, iş arkadaşını ve milyonlarca Ukraynalının ona olan sevgisini kaybetti.
3.08.2022Dünya
Herkesi çileden çıkardı! Ukraynalılardan tepki yağıyor
Herkesi çileden çıkardı! Ukraynalılardan tepki yağıyorSadece bir yıl şov dünyasının en gözde isimlerinden biriyken şu anda ülkesinde istenmeyen kişi durumuna düştü. 39 yaşındaki ünlü Ukraynalı prodüktör, 24 Şubat'ta Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesiyle başlayan süreçte sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar sonucu eşini, iş arkadaşını ve milyonlarca Ukraynalının ona olan sevgisini kaybetti.
2.08.2022Haberler
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
2.08.2022Oyun
Sefo bu kez Körfez'i salladı! Konserde yumruklar havada uçuştu
Sefo bu kez Körfez'i salladı! Konserde yumruklar havada uçuştuKocaeli’nin Başiskele ilçesinde birkaç gün önce konser veren ünlü rap sanatçısı Sefo, bu kez de Körfez’de sevenlerine unutulmaz anlar yaşattı. Konserde gençler arasında kavga çıkarken, o anlar ve yaşanan izdiham kameralara yansıdı. Bir hayranı ise, Sefo'ya sarılabilmek için kendisini sahneye attı.
1.08.2022Cadde
Sagopa Kajmer Sözleri: Sagopa Kajmer'in Şarkılarından En Anlamlı Ve En Güzel Sözler
Sagopa Kajmer Sözleri: Sagopa Kajmer'in Şarkılarından En Anlamlı Ve En Güzel SözlerTürkiye’de rap müziğin doğması ve gelişmesinde bazı sayılı isimler neden olmuştur. Türkçe rap müziğinin sevilen sanatçılarından biri ise Sagopa Kajmer’dir. Sagopa Kajmer hem şarkı sözlerinin anlamı ile hem de konuşma dilindeki sözleri ile sevilmektedir. En güzel Sagopa Kajmer sözleri nelerdir? Sagopa Kajmer sözleri nasıl bulunur? İşte en sevilen rap sanatçısı Sagopa Kajmer sözleri.
30.07.2022Güzel Sözler
Rap Sözleri: En İyi Ve En Sevilen Türkçe Rap Şarkılarında Geçen Güzel Rap Sözleri (Kısa Sözler)
Rap Sözleri: En İyi Ve En Sevilen Türkçe Rap Şarkılarında Geçen Güzel Rap Sözleri (Kısa Sözler)Son dönemlerde özellikle rap müzik oldukça fazla öne çıkmış durumda. Pek çok yeni isim birbirinden farklı rap sözleriyle, hayata karşı isyanlarını dile getirmektedir. Aynı zamanda aşk ve sevgi üzerine de anlamlı rap sözleri, günümüzde artık alıntı olarak da değerlendiriliyor. Sosyal medya platformlarında kullanabileceğiniz en etkili Türkçe rap şarkılarından sözleri de değerlendirebilirsiniz. İşte rap sözleri: en iyi ve en sevilen Türkçe rap şarkılarında geçen güzel rap sözleri (kısa sözler) sizlerle.
30.07.2022Güzel Sözler
Serdar Ortaç: Esmer bir kızla evlenmek istiyorum!
Serdar Ortaç: Esmer bir kızla evlenmek istiyorum!Pop müziğin başarılı isimlerinden Serdar Ortaç, yıllar sonra Malatya’da konser verdi. 2014'te dünyaevine girdiği İrlandalı model Chloe Loughnan ile 2019'da anlaşmalı olarak tek celsede boşanan ünlü şarkıcı, hayatına hep sarışın kadınların girdiğini belirtirken, özel hayatı hakkında dikkat çeken bir açıklamaya imza attı.
26.07.2022Cadde
Ceza konserinde ortalık karıştı! Yumruklar havada uçuştu
Ceza konserinde ortalık karıştı! Yumruklar havada uçuştuKocaeli’nin Gebze ilçesinde düzenlenen Ceza konserinde alkollü gençler kavga etti. Bir hayranı da Ceza’ya sarılabilmek için kendisini sahneye attı.
24.07.2022Cadde
Eminem'in şarkısını paylaştığı Kastamonulu şarkıcı: Birlikte düet yapmak isterim
Eminem'in şarkısını paylaştığı Kastamonulu şarkıcı: Birlikte düet yapmak isterimAmerikalı rap şarkıcısı Eminem'in, şarkısını kişisel müzik listesinden paylaştığı Kastamonulu şarkıcı Emine Şahin, "Eminem'in sayfasında hayranları bizim birlikte düet yapmamızı istiyor. Kendisinin Türkiye'de konser vermesini ve birlikte düet yapmayı çok isterim" dedi.
24.07.2022Haberler
Eminem'in şarkısını paylaştığı Kastamonulu şarkıcı: Birlikte düet yapmak isterim
Eminem'in şarkısını paylaştığı Kastamonulu şarkıcı: Birlikte düet yapmak isterimAmerikalı rap şarkıcısı Eminem'in, şarkısını kişisel müzik listesinden paylaştığı Kastamonulu şarkıcı Emine Şahin, "Eminem'in sayfasında hayranları bizim birlikte düet yapmamızı istiyor. Kendisinin Türkiye'de konser vermesini ve birlikte düet yapmayı çok isterim" dedi.
24.07.2022Gündem
İstanbul’u salladı
İstanbul’u salladıDünyaca ünlü R&B müziğin dev ismi French Montana, konser için Türkiye’ye geldi.
23.07.2022Cadde
Berkay, Kuruçeşme Açıkhava'yı coşturdu
Berkay, Kuruçeşme Açıkhava'yı coşturduDemirören Medya Grubu medya sponsorluğunda, Poll Production Organizasyonu ile gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava konserlerinde, dün akşam Türk Pop Müziği’nin sevilen isimlerinden Berkay, yoğun istek üzerine ikinci kez sahne aldı.
20.07.2022Cadde
Tankurt Manas ile aşk yaşayan Burcu Binici: Artık rapçiyim!
Tankurt Manas ile aşk yaşayan Burcu Binici: Artık rapçiyim!Uzun süredir ekranlardan uzak olan oyuncu Burcu Binici, önceki günlerde yeni bir aşka yelken açmıştı. Tankurt Manas ile ilişkilerinin kısa bir süre önce başladığını ve mutlu olduklarını söyleyen Binici, sevgilisiyle Nişantaşı'nda yer alan bir AVM'de görüntülendi. Gazetecilerle konuşan oyuncu, sevgilisi sayesinde daha fazla rap müzik dinlemeye başladığını belirterek, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
20.07.2022Cadde
'Pahalı yerlerde kendini göstermek isteyen adisyon paylaşmasın!'
'Pahalı yerlerde kendini göstermek isteyen adisyon paylaşmasın!'Tatil sezonunun popüler adresi Muğla'nın Bodrum ilçesinde, özel plajlara ve localara giriş ücretleri, bazı mekanlardaki lahmacun ve hamburger fiyatları bu yıl da gündemde... Bodrum'un pahalı bir yer olduğunu vurgulayan şarkıcı Cenk Eren, sadece sosyal medya hesaplarından paylaşım yapmak için pahalı mekanlara gidip, fotoğraf çekenlere tepki gösterdi.
18.07.2022Cadde
Yeni aşkın  ilk karesi
Yeni aşkın ilk karesi‘Ben Bu Cihana Sığmazam’ dizisiyle setlere dönen Burcu Binici, rap’çi Tankurt Manas ile yeni bir aşka yelken açtı.
18.07.2022Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Rap ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.