Selin Başaran neden tam olarak keşfedilemedi?

Geçmişten günümüze modellik camiası çok başarılı ve güzel isimlere sahne oldu. Bazıları çok ünlü olurken bazı isimler ise geri planda kaldı. Geri planda kaldığına çok şaşırdığım bir isme, Selin Başaran’a Molatik oldum bu defa. Adından söz etmemiz gereken Selin Başaran neden tam olarak keşfedilemedi?

Selin Başaran neden tam olarak keşfedilemedi?

İnternette çokça denk geldiğimiz, 50 yaş üstü Facebook paylaşımlarında gördüğümüz bir karikatür vardır. İki adam kazı yaparlar, birisi her adımda minik elmaslar bulurken, diğer adam yolun sonuna kadar kazıp elmas madeninin kapısına gelip vazgeçtiği bir karikatür. Bir adım daha atsa o elmas madenine ulaşacaktır. İşte Selin Başaran da o elmas madeni gibi. Tam olarak keşfedilememiş bir model.

En iyiler arasında yer almalı

 

Modellik camiasında çokça isim mevcut. Hele ki son yıllarda sosyal medya ve e-ticaretin büyümesi ile birçok isim kamera karşısına geçti. Ancak objektif karşısına geçince herkes model olamıyor. Öncelikle fiziki olarak kişi kendisini fit tutmalı, tanıttığı ürüne yakışmalı. Ayrıca yüz güzelliği de dikkat çekmeli ki ürün de dikkat çekebilsin. Haliyle bu kadar kişi içerisinde başarılı olabilecek çok azı başarıyı yakalayabiliyor. Selin Başaran da bu kriterlere oldukça uyuyor. Hem fiziğiyle hem yüz güzelliği ile dikkat çekmeyi başarıyor. Şimdilik tam olarak tanınmasa da yakın zamanda en iyiler arasında kendisini anabiliriz, anmalıyız.

Sporla iç içe, formunu korumak için çaba sarf ediyor. Bu durum Selin Başaran’ın mesleğine olan saygısını gösteriyor. Sonuçta zor bir işi bu kadar başarılı şekilde ifa etmek için yoğun çalışmak gerekiyor. Kalabalık camiada, çok fazla ‘gereksiz’ ismin arkasında kalmasına rağmen yakında ‘elmas madeni’ne bir adım daha atılıp daha iyi yerlere gelmesi işten bile değil.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

Instagram/selcukbulut7

 

Bu makaleye ifade bırak