Şevval Şahin neden Türk olduğunu hatırlattı?

Şevval Şahin son günlerin en tartışma yaratan isimlerinden biri. Önce karantina döneminde verdiği çılgın partiyle sonra da yarı İngilizce yarı Türkçe enteresan bir dilde röportaj vermesiyle konuşuldu. Peki Şahin ne yaptı? "Türk olmaktan gurur duyuyorum" diye bir açıklama yaptı. Nasıl yani? Şevval Şahin neden Türk olduğunu bizlere hatırlattı?

Şevval Şahin neden Türk olduğunu hatırlattı?

Çılgın partisiyle sosyal medyayı karıştırdı

Miss Turkey 2018 güzeli Şevval Şahin, son haftaların en dikkat çeken isimlerinden biri. Önce karantina döneminde verdiği çılgın bir partiyle sosyal medyanın diline düştü. Sosyal mesafenin önemine dikkat çekerken, uzmanlar bangır bangır uyarı yaparken Şahin'in parti vermesi doğal olarak tepki topladı. Şahin ne yaptı? "Abartıldığı kadar vaka yok" dedi. Ve haliyle tüm şimşekleri üzerine çekti bir kez daha.

 

 

"Güzel ama İngiliççe" denildi

Tam bu olayı unutmuşken geçtiğimiz günlerde bir röportajıyla yine konuşuldu Şahin. Yarı İngilizce yarı Türkçe enteresan bir karışımla kendini ifade eden Şahin, "Güzel ama İngiliççe" diye tepkiler aldı. Gelen tepkilere sonunda bir cevap vermiş Şahin. "Ben kendimi Türk olarak görüyorum ve Türk olmaktan gurur duyuyorum" demiş. "İngiltere'de uzun süre yaşadığım için İngilizcem Türkçem'den daha iyi olabilir" diye de eklemiş.

 

 

Ne gerek vardı bu hatırlatmaya?

İnsan bu cevap karşısında "Ne gerek vardı ki şimdi buna?" demekten alıkoyamıyor kendini. Şevval Şahin neden "Türk olmaktan gurur duyuyorum" diyerek konuyu Türklüğe çekti? Gelen tepkileri savuşturmak için konuyu milliyetçiliğe çekmek sizce de çok kolay bir seçenek değil mi? Şevval Şahin'in Türk olmaktan gurur duymadığını kim iddia etti ki? Şevval Şahin keşke kendini savunurken kolay bir seçeneği seçmek yerine "Evet arkadaşlar haklısınız, ben de Türkçemle dalga geçiyorum ama sıkıntı şu ki İngiltere'de uzun bir süre yaşadığım için böyle" gibi kendisiyle barışık, tepkileri olgunlukla karşılayan bir cevap verseydi...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak