Geri Dön
UzmanparaBinance’tan 100 milyon euroluk yatırım

Binance’tan 100 milyon euroluk yatırım

Binance, Fransa’da Avrupa’nın blockchain ve kripto para ekosistemini geliştirmek için 100 milyon euroluk bir girişim başlattı.

Binance’tan 100 milyon euroluk yatırım

Dünyanın önde gelen blok zinciri ekosistemi ve kripto para altyapı sağlayıcısı Binance, blok zinciri ve kripto alanındaki gelişmelere öncülük etmeye devam ediyor. Binance bu kapsamda, Fransa ve Avrupa’nın blok zinciri ve kripto para ekosistemini geliştirmek için France Fintech ile iş birliğine giderek 100 milyon euroluk bir yatırım yaptığını duyurdu.

Binance’ın CEO’su Changpeng Zho (CZ), Paris’te düzenlenen konferansta “Objective Moon” adını verdikleri girişimin detaylarını açıkladı. CZ, “Fransa’daki yatırımımızla birlikte Avrupa’nın blockchain ve kripto para alanında gelişimini desteklemek istiyoruz” diye konuştu.

Fransa Fintech Başkanı Alain Clot ise iş birliğiyle ilgili görüşlerini şöyle ifade etti:

“Fransa’nın merkezi olmayan finans alanında Avrupa’nın önde gelen oyuncusu olmak için düzenleme, yetenek ve uzmanlık açısından benzersiz bir konuma sahip olduğunu düşünüyoruz. Binance ile başlayan bu iş birliği ile ekosistemin önümüzdeki yıllarda dünyada önemli ölçüde büyümesine katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

100 milyon euroluk girişim, 3 önemli inovasyon projesi

Binance’ın finanse ettiği ve kâr amacı gütmeyen bir dernek olan France FinTech’in desteklediği proje, Fransa’da bir Binance Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nin kurulmasını, blokzincir güvenliğinin kritik bir unsuru olacak ‘Objective Moon Accelerator’ adlı merkeziyetsiz defter teknolojisi hızlandırıcısının (DLT) geliştirilmesi projesini ve kripto para ekosistemine yeni yetenekler kazandıracak çevrimiçi eğitim programını içeriyor.

Proje kapsamında, Fransa merkezli çevrim içi eğitim platformu OpenClassrooms ve kripto donanım sağlayıcısı Ledger da eğitim programının geliştirilmesine katkı sağlayacak.

Yatırımlar devam edecek

Kripto paraların ve blockchain teknolojisinin dönüştürücü potansiyeli konusunda kitleleri eğitmeyi amaçlayan Binance, kripto para ekosistemini geliştirmek için çalışmalarını sürdürecek. Şirket bu kapsamda, önümüzdeki dönem yatırımlarını Türkiye de dahil Avrupa’nın pek çok ülkesinde yaygınlaştırmayı planlıyor.

Kapanma geri mi geliyor? İlk veriler paylaşıldı
Olası NATO üyeliği savaş sebebi! Büyük gerginlik
Ordu'da araba çalıp yola çıktılar! 3 çocuktan haber var
İkiz gibi! Gerçek Çizmeli Kedi bulundu, internet yıkıldı
2 milyonluk pırlantayı sahibine teslim etti, beklemediği tepkiyle karşılaştı
1200 metreye kadar menzili var! 'Siz görmeden o görüyor'
Hande yeni bir polemiğin fitilini ateşledi! 'Alkollü ortamda nasıl anlasınlar?'
12 kente uyarı kritik uyarı! İşte son rapor
Fenerbahçe'den tarihi transfer teklifi! Dünyanın en pahalısı
Toplumdaki algı yıkılıyor! Ellerinize sağlık usta
Tümer Metin'den acı itiraf: 'Artık olmaz, gitmiyor'
Sınır ticaretine sınırlama geldi! 13 ile limit
İlişkiyi gizlemenin bedeli: 84 milyon
Burak Yamantürk kızını kucağına aldı, adını koydu! 'Gördüğümüz an ağladık'
Robot süpürge tercihinde 5 önemli adım