Geri Dön
UzmanparaDolar bugün kaç TL?

Dolar bugün kaç TL?

Dolar/TL haftanın dördüncü işlem gününe 28.67’nin üzerinde başladı.

Dolar bugün kaç TL?

ABD’de açıklanan ekonomik veriler bu hafta piyasaların odağındaydı. Yatırımcıların gözü kulağı ABD’de salı günü açıklanan ekim ayı enflasyon rakamlarındaydı. ABD’de enflasyon yıllık bazda yüzde 3.2 seviyesine geriledi. 

Haberin Devamı

ABD’de yıllık enflasyonun gerilemesiyle birlikte çekirdek enflasyon da aylık ve yıllık bazda beklentilerin altında gerçekleşti. Bu gelişme sonrasında ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faizi daha fazla süre sabit tutacağı beklentileri kuvvetlendi. 

ABD’DE ÜRETİCİ FİYATLARI DA HIZ KESTİ 

Öte yandan ABD’de ekim ayı üretici fiyatları verisi açıklandı. Buna göre üretici fiyatları ekimde aylık bazda yüzde 0.5 oranında düşüş gösterdi. Üretici fiyatları ekimde yıllık bazda yüzde 2.2 seviyesinden yüzde 1.3’e indi.   

GÜNCEL DÖVİZ KURLARI İÇİN TIKLAYIN

ABD’de tüketici fiyatlarının ardından üretici fiyatlarının da düşüş göstermesi ülkede enflasyonun ilerleyen süreçte daha fazla gerileyebileceğini gösteriyor. 

DOLAR ENDEKSİ VE ABD 10 YILLIK TAHVİL FAİZİNDE SON DURUM NE? 

Haberin Devamı

Dolar endeksi 104.198 ile hafif gerilerken, ABD 10 yıllık tahvil faizi yüzde 4.467 ile düşüş kaydediyor. 

DOLAR/TL SAKİN SEYREDİYOR 

Dolar/TL haftanın dördüncü işlem gününe 28.67’nin üzerinde başladı. Kur şu dakikalarda sakin bir seyir izleyerek 28.67 liradan işlem görüyor. Dolar/TL’de gün içerisinde en düşük 28.62, en yüksek ise 28.70 seviyeleri görüldü. Euro ise aynı dakikalarda 31.21 lira ile primli hareket ediyor.