Geri Dön
Uzmanpara Dolar bugün ne kadar oldu?

Dolar bugün ne kadar oldu?

Dolar/TL haftanın dördüncü işlem gününe 28.93’ün üzerinde başladı.

Dolar bugün ne kadar oldu?

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bu yıl daha fazla faiz artırmayacağı ve önümüzdeki yıl mayıs ayına kadar da bir faiz indirimine gideceğine yönelik beklentiler piyasalarda olumlu fiyatlamalara yol açtı. 

Haberin Devamı

FED ÜYELERİNDEN DİKKAT ÇEKEN FAİZ MESAJI 

ABD’de açıklanan ekonomik verilerin beklentilerden daha iyi gelmesiyle birlikte Fed öngörüleri de piyasalarda fiyatlanmaya devam ediyor. Bu hafta Fed yetkililerinden yapılan açıklamada aralık ayında bir artış olmayacağı beklentisi kuvvetlendi. 

Chicago Fed Başkanı Austan Goolsbee, Fed'in faiz oranlarını çok uzun süre çok yüksek tutması konusunda "kesinlikle" bazı endişeleri olduğunu söyledi. Goolsbee, enflasyon %2'ye ulaştığında Fed'in faiz oranlarını düşürmesi gerekeceğini vurguladı. 

GÜNCEL DÖVİZ KURLARI İÇİN TIKLAYIN

ABD Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Michelle Bowman ise enflasyonda olumlu gidişatın durması halinde faiz artışlarını desteklemeye istekli olduğunu söyledi ancak gelecek ayki faiz toplantısında bir artışı desteklediği yönünde bir mesaj vermedi.   

Haberin Devamı

DOLAR ENDEKSİ 3.5 AYIN DİBİNİ GÖRDÜ 

Dün dolar endeksi 102.467’ye kadar gerileyerek 3.5 ayın en düşük seviyesini test etti. Dolar endeksi bugün 103.379 ile toparlanma gösteriyor. ABD 10 yıllık tahvil faizi yüzde 4.324 ile primli hareket ediyor. 

DOLAR/TL GERİLİYOR 

Dolar/TL haftanın dördüncü işlem gününe 28.93’ün üzerinde başladı. Kur şu dakikalarda gerileyerek 28.86 liradan işlem görüyor. Dolar/TL’de gün içerisinde en düşük 28.75, en yüksek ise 28.95 seviyeleri görüldü. Euro ise aynı dakikalarda 31.57 lira ile düşüş gösteriyor.