Geri Dön
Uzmanparaİşte altın fiyatlarında son durum

İşte altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatlarındaki hareketli seyir son dönemde yatırımcıların dikkatini çekiyor. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş ve ABD ile Avrupa ülkelerinin Rusya’ya yönelik yaptırımları bölgedeki tansiyonu yükseltirken, altın piyasasına da yön veriyor. Peki bugün altın fiyatlarında son durum ne? İşte detaylar...

İşte altın fiyatlarında son durum

Altın piyasasında gözler Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta olmaya devam ediyor. Rusya’nın Ukrayna’daki askeri birliklerini çekmesinin ardından başkent Kiev yakınında bulunan Bucha kentinde sivillerin öldürülmesine ilişkin görüntülerin basına sızdırılması dünyayı ayağa kaldırdı. 

ABD’DEN RUSYA’YA YENİ YAPTIRIM HAZIRLIĞI 

Rusya katliama ilişkin görüntüleri kabul etmezken, Ukrayna lideri Volodimir Zelenskiy barış müzakerelerinin zorlaşacağını söyledi. Bölgede tansiyonu yükselten görüntüler sonrası ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan bu hafta Rusya’ya yönelik yeni yaptırımların duyurulacağını kaydetti. 

RUSYA’YA DOLAR YASAĞI 

Öte yandan Bloomberg’de yer alan habere göre ABD Hazinesi, Rusya’nın rezerv kullanımının etkisizleştirilmesi ve ödemelerde temerrüde düşmesi için ABD’li finans kuruluşlarına dolar cinsi ödeme yapmasına izin vermeyecek. 

ONS ALTIN DÜN YÜKSELDİ 

Haftanın ilk işlem gününe 1925 dolardan başlayan ons altın 1936 dolara yükseldikten sonra 1932 dolardan kapandı.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

Rusya ile Ukrayna arasındaki gerginlikler ve ABD’nin yeni yaptırım hazırlığı jeopolitik riskleri artırırken, altının ons fiyatının yükselmesine neden oldu. 

ONS ALTIN BUGÜN SAKİN

Bugüne 1932 dolardan başlayan ons altın şu dakikalarda yatay seyrederek 1933 dolardan işlem görüyor. Ons altında gün içerisinde en düşük 1924 dolar, en yüksek ise 1944 dolar seviyeleri görüldü. 

GRAM ALTIN YÜKSELİYOR

Geçtiğimiz güne 909 liradan başlayan gram altın 915 liraya kadar yükseldikten sonra 912 liradan kapandı. 

Gram altın haftanın ikinci işlem gününe 912 liradan başladı. Gram altın şu dakikalarda yükselerek 915 liradan işlem görüyor. Gram altında gün içerisinde en düşük 909 lira, en yüksek ise 920 lira seviyeleri görüldü.