Geri Dön
UzmanparaKripto paralar toparlanıyor

Kripto paralar toparlanıyor

Kripto paralar son günlerde gösterdiği fiyat hareketiyle birlikte yatırımcılar tarafından merakla takip edilmeye devam ediyor. Haftanın ilk işlem gününden bu yana 8 bin dolar değer kaybeden Bitcoin, öğleden sonra gelen alımların etkisiyle yükselişe geçti. Bitcoin’de görülen toparlanma eğilimi ise piyasanın geneline yansıyor. İşte detaylar…

Kripto paralar toparlanıyor

Geçtiğimiz gün ABD’de Başkan Joe Biden’ın kripto para vergi raporlama zorunluluğunu da içeren altyapı yatırım paketini imzalamasının ardından piyasada satışlar derinleşti.

Bu gelişmeyle birlikte piyasanın amiral gemisi Bitcoin dün 63 bin 600 dolar seviyelerinden 58 bin 574 dolara kadar geri çekildi ve 60 bin 58 dolardan kapandı.

BITCOIN DİP SEVİYEDEN GERİ DÖNDÜ

Bugüne ise 60 bin doların hemen üzerinde başlayan Bitcoin, 58 bin 373 dolara kadar gerileyerek 28 Ekim tarihinden bu yana en düşük seviyeye ulaştı.

Hafta başında 66 bin 400 dolar civarında hareket eden Bitcoin bugün gördüğü dip seviyenin ardından 8 bin dolar değer kaybetti. Lider coin öğleden sonra gelen tepki alımlarının etkisiyle pozitif seyre yöneldi.

Yeniden 60 bin dolar seviyesinin üzerine çıkan Bitcoin saat 17.10 itibarıyla yüzde 0.24 oranında yükselişle 60 bin 200 dolardan işlem görüyor.

ETHEREUM DA YÜKSELİYOR

Bitcoin’in ardından en yüksek hacimli ikinci kripto para olan Ethereum ise bugün 4 bin 63 dolar seviyesine kadar geri çekildi. Öğleden sonra toparlanma kaydeden Ethereum, saat 17.10 itibarıyla yüzde 0.46 oranında primle 4 bin 228 dolardan işlem görüyor.

TOPARLANMA PİYASANIN GENELİNE YANSIDI

Bugünkü satıcılı seyirle birlikte 2.47 trilyon dolara kadar geri çekilen kripto paraların toplam piyasa değeri Bitcoin ve Ethereum’da görülen toparlanmanın etkisiyle 2.57 trilyon dolar seviyesine kadar yükseldi.

Mutluluğa arabulucu! Kazan kazan modeli
Kahveleri termosta, yemekleri sefer tasında! 10 parça elbise ve tek bir çatal...
Meteoroloji tarih verdi, İstanbul dahil! Kara kış geliyor
Karadeniz gazıyla ilgili flaş açıklama! 5 ay sürecek
Erdoğan'dan net mesaj: Bu milletin paraları onların cebine girmemeli
Hatayspor - G.saray maçının tartışmalı pozisyonlarını yorumladı
Annesini dinlemedi, pişman oldu! 'Allah belamı verdi'
Washington Post manşetten verdi! Yok etme görüntüleri Moskova'yı alarma geçirdi
Yeni kabus! Psikiyatrik hastalık pandemisi
Ivanka&Ulukaya yardım kampanyası
Hülya'nın yüzüğü dikkat çekti: Hazır değilim, çekmeyin!
Kulübede gerginlik! 'İçeride görüşeceğiz'
Böyle komşu düşman başına! 258 ailenin yaşadığı lüks sitede...
Geri sayım başladı! Yol süre yarım saatten 5 dakikaya düşüyor
Survivor All Star'da şoke eden sakatlık! 'Beni götürmeyin'