'Stranger Things'in çocuk oyuncularına 10 kat zam

Netflix dizileri arasında kendine özgü bir yer edinmeyi başaran Stranger Things dizisi doludizgin yayın hayatına devam ediyor. Dizinin başarılarla geçen ilk iki sezonunun ardından üçüncü bir sezonla da karşımıza çıkacağı, yeni sezon için hazırlıkların sürdüğü belirtiliyor. Bir başka konu daha var ki gerçekten dudak uçuklatan cinsten...

'Stranger Things'in çocuk oyuncularına 10 kat zam

30 bin dolar kazanıyorlardı

Bilim kurgu-gerilim türündeki dizinin ilk sezonu 8, ikinci sezonu ise 9 bölümden oluşmuştu. Dizinin minik yıldızları Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin ve Noah Schnapp'ın ilk iki sezonda bölüm başına 30 bin dolar kazandıkları biliniyordu.

Sürpriz bilgi ise Deadline'dan geldi. Deadline'ın haberine göre izleyicinin gönlünü fetheden dizinin minik yıldızları üçüncü sezonda bölüm başına tam 200 ila 250 bin dolar arasında bir gelir elde edecek.

 

1-2 sezon sonra bitecek

Yani 'Stranger Things'in çocuk oyuncularına kafadan 10 kat zam diyebiliriz.

Dizinin başrollerinde yer alan isimlerden Winona Ryder ve David Harbour'ın ise bölüm başına tam 350 bin dolar kazanacakları belirtiliyor. 

Bu habere ilişkin Netflix'ten herhangi bir yorum ya da açıklama ise henüz gelmiş değil.

Bir diğer bilgi de 'Stranger Things' dizisinin maksimum 1 ya da 2 sezon daha süreceği ve daha sonra biteceği.

 

Yıpratacaklar

 

 

Ortaya çıkan tablo ne sizce?

İlk iki sezonda dahi çok ciddi paralar kazanmış olan çocukların üzerine bu yıl fazlasıyla gidileceğini düşünüyorum.

Avantajları, Netflix'in 'televizyon dizileri'nin aksine bir anda koca bir sezonu gözlerimizin önüne sermesi; dolayısıyla biz 3. sezonu izlerken çocuk oyuncular çoktan okulda ya da tatilde olacak.

Ama yine de yıpranacaklar.

O çocuklar büyüme çağında ve ergenlikleri boyunca ABD medyası onların attığı her adımı 'Stranger Things'le mukayese edecek.

Aleyna Tilki'yi bile rahat bırakmıyoruz, Amerikan medyası mı rahat verecek çocuklara?

 

"Parayı elimde tutamadım" diyorlar

Ayrıca erken yaşta ciddi paralar kazanmanın ilerleyen dönemlerde aslında ne denli büyük bir dezavantaj olduğu konusunda hemfikiriz diye düşünüyorum; bakın 90'ların yerli yabancı starlarına?

"Evet, o dönem çok kazanıyordum ama hiçbir paramı elimde tutamadım" diyor birçoğu.

Çünkü rasyonel düşünemeyip yatırıma çeviremiyorlar o paraları dolayısıyla avuçlarında çok fazla para olsa da o para 'erimeye mahkum' bir para olduğu için aynı hızla kaybediyorlar da.

Paraya tapmayalım, parayı yapabileceklerimizi yapabilmek, yapabileceklerimizi kolaylaştırabilmek için bir araç olarak görelim.

İşte bu da kocaman bi' sosyal mesajımdır, sevgiler...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak