28 Haziran 2018 Oğlak Dolunayı hangi burcu nasıl etkileyecek?

28 Haziran Perşembe günü saat 07.54'te Oğlak burcunun 6 derecesinde bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunayın etkilerini geçtiğimiz hafta hissetmeye başladık ve aşağı yukarı 4 Temmuz'a kadar da hissetmeye devam edeceğiz. Dolunay deyince şöyle bir korkup geri çekildiğinizi biliyorum. Bu dolunay da öyle pek tatlı olanlarından değil açıkçası. 

28 Haziran 2018 Oğlak Dolunayı hangi burcu nasıl etkileyecek?

Dolunay oğlak burcunda gerçekleşeceği için, haliyle önce Oğlak burcunun yöneticisi Satürn'e bakacağız. İlginçtir ki bu dolunay, direkt Satürn ile birleşiyor. Aynı zamanda gökyüzünde bir Güneş-Satürn karşıtlığı da yaşanıyor. Anlayacağınız son derece Satürn vurgusu olan, gayet 'SATÜRNYEN' diyebileceğimiz bir dolunay dönemindeyiz.

Bu dolunay üzerimizde fiziksel ya da psikolojik olarak baskı yapan, yorucu bir sürece gireceğimizi gösteriyor. Eğer ki 13 Haziran sonrası (yani ikizler yeni ayı sonrası) yaptığınız girişimler varsa, bu dolunay zamanlarında girişimlerinizle ilgili bazı gelişmeler olabilir. Tekrar bir karar vermek, aldığınız geri bildirimi değerlendirip buna göre plan yapmak isteyebilirsiniz.  

 

 

Oğlak burcu astrolojide otorite figürlerini, yöneticileri, liderleri anlatır. Devlet, hükümet, başkanlar, başbakanlar, şirket yöneticileri, ekonomi, finansal kuruluşlar, aile içinde de otorite olan kişiler; dedeler, babalar oğlak ile temsil edilir. Dolunay döneminde bu temaların/kişilerin öne çıkacağını, zamanımızı meşgul edeceğini, bu temalar veya kişilerle ilgilenmek durumunda kalacağımızı öngörmek zor değil. 

Gökyüzünde 'Satürnyen' bir enerji var dedik. Haliyle sorumluluk duygusu, disiplinli hareket etmek, kurallar koymak, sistematik çalışmak konuları gündeme gelir. Bu mevzular pek eğlenceli değil gördüğünüz gibi. Muhtemelen bizi kısıtlayacak, engelleyecek veya belki de sadece engellenmiş hissettirecek. Satürnyen bir dolunay öncesi ve sonrasında kendimizi karamsar, melankolik, depresif hissetmemiz çok normal. "Neler oluyor bize, neler oluyor Gülüm?" sorularını sormaya, telaşlanmaya mahal yok. Endişe duyguları, maddi ve manevi kaygılar artabilir; gayet normal. 

 

13-24 Şubat 2018 arası ne yaşadığınızı hatırlıyor musunuz?

 

 

Bu tarihlerde yarım kalmış bir şeyler olabilir mi acaba? Bu dolunayda, Satürn 13-24 Şubat arasında bulunduğu dereceye geri dönmüş olacak. Türkçesi; şubat ayı civarı sergilediğiniz bir davranışın sonuçları tak diye önünüze çıkabilir. Dinlemediğiniz bir baba nasihatiyle (otorite figürleri dedik), ödemediğiniz bir borçla (ekonomi dedik), uymadığınız bir kuralın cezasıyla (disiplin dedik) karşılaşabilirsiniz. Diyelim ki hata yapmadınız, her şeyi dosdoğru hallettiniz. Satürn bu durumlarda size beş yıldızlı bir karneyle teşekkür etmesini de bilen bir gezegendir. Mutlaka ödülünüzü alır, mezuniyet belgenizi kolunuzun altına sıkıştırıp başınıza kaza bela gelmeden mevzudan sıyrılırsınız.

Fakat bütün bunların dışında, özellikle dikkat etmenizi istediğim önemli bir nokta var: 4 Temmuz'a kadar cilt, kemik, iskelet sistemi, dizler, diş ile ilgili sağlık problemleri yaşarsanız ihmal etmeyip lütfen doktora gidin. Oğlak zamanlarında kemiklerimizle ilgili sorunlar artabiliyor. Örneğin romatizmal ağrılar çoğalıp tıbben önemli sinyaller verebiliyor. 

 

Danışmanlık için bana yazabilir veya web sitemi ziyaret edebilirsiniz: 
www.gulumdagli.com
gulumdagli@gmail.com
instagram.com/gulumdagli 

Bu makaleye ifade bırak