Çukur dizisi kısırdöngüye mi girdi?

Pazartesi sendromunu biraz olsun üstümüzden alan Çukur dizisi seyirci nezdinde, sosyal medyada ve reytinglerde gayet iyi gidiyor. Ama neden Salih'in 'kayıp çocuk' olduğu bir türlü İdris'e söylenmiyor; anlayabilmiş değilim. Niye herkes susuyor ki? Sırf bir-iki bölüm daha gizemini korusun diye bu kadar açık bir gerçeği saklamak ne kadar doğru sizce? 
Çukur dizisi kısırdöngüye mi girdi?

Çukur dizisi başladığı ilk günden beri zirveye oynuyor. Senaryo, oyunculuk ve müzik seçimi açısından bence de bu başarıyı hak ediyorlar. Özellikle Vartolu karakterindeki Erkan Kolçak Köstengil müthiş bir oyunculuk sergiliyor. 'SERGİLİYORDU' mu desek acaba? Çünkü biliyorsunuz bu haftaki son sahnede Vartolu ölmüş gibi yansıtıldı. Ki buradan söylüyorum: Vartolu öldüğü gün diziyi bırakırım!

 

Müzikler biraz uzun mu acaba?

 

 

"Müzikler çok iyi" dedikçe senaristler de gaza geldi sanırım, dizinin rahat bir yarım saatine müzik dayayıp geçiyorlar. Normal bir dizide, şarkıların maksimum 30-45 saniyesini filan dinleriz. Çukur'da öyle değil. Maşallah ıntro'dan giriyor, 3-5 dakika boyunca tüm şarkıyı dinletiyorlar. Bir bölümde toplamda 15 dakika türkü dinlemişliğimiz olabilir! Akşam Olur Karanlığa Kalırsın, Mihriban, Bir Ay Doğar İlk Akşamdan Geceden vs. vs. Sıkmıyor mu? Şahsen beni sıkıyor! "Dizi süresi aşırı uzun, adamlar ne yapsın?" diyebilirsiniz. Siz de haklısınız. 2 buçuk saatlik dizi mi olur yahu? Biz ona FİLM demiyor muyduk?!

 

Artık biri İdris'e gerçeği söyleyebilir mi lütfen?

 

 

 

Şimdi gelelim asıl konuya: Neden Salih'in 'kayıp çocuk' olduğu bir türlü İdris'e söylenmiyor; anlayabilmiş değilim. Niye herkes susuyor ki? Sırf bir-iki bölüm daha gizemini korusun diye bu kadar açık bir gerçeği saklamak ne kadar doğru sizce? Yamaç efendi babasına "Vartolu senin oğlun" dese bütün olay çözülecek halbuki. Ama yok, illa süründürecekler senaryoyu, 10 bölüm geçecek, sonra öğrenecek. Paşa'ya 'Babadan oğlu sakladın" diye kızıyordun. Şimdi sen de aynısını yapıyorsun Yamaç bey? Ne iş?

 

Bu makaleye ifade bırak