Skinny pantolon giyen erkeklerin soyu tükeniyor mu?

Skinny pantolon giyen erkeklerin soyu tükeniyor mu?

Zaten en başta sorduğumuz "soyu tükeniyor mu" sorusu da "skinny pantolon giyen erkeklerin sayısı azalıyor mu?" anlamında değil; "skinny pantolon giyen erkekler kısır mı oluyor" anlamındaydı.

Dar pantolon ve skinny jeanlar, damarların sıkışmasına neden oluyor. Damarlar da bu sıkışmadan dolayı büyük zarar görüyor. Kan dolaşım sistemi bozulduğundan dolayı, bu tip kıyafetler uzun süre giyildiğinde dolaşım problemlerine, varise ve hatta emboliye yol açabiliyor.

Özellikle erkeklerin giydiği dar pantolon ve skinny jeanlar, uzun vadede bölgesel olarak ısıyı yükseltiği ve damar sağlığına zarar verdiği için, ileride kısırlık probleminin ortaya çıkmasına neden oluyor.

Israrla giymeye devam eden herkesin bu konuda bilinçlenmesi gerekiyor. Soyunuz devam etsin istiyorsanız bu skinny pantolon sevdasından vazgeçin.

Zaten 70'li, 80'li ve 90'lı yıllarda giydiğimiz kıyafetlerle şu an nasıl dalga geçiyorsak ileride de bu dar pantolon, bilek pantolon modasıyla da aynı şekilde dalga geçeceğiz. Eski fotoğraflara bakan çocuklarımız ve torunlarımız bunları nasıl giydiğimizi sorgulayacak. Biz de gülerek şaşıracağız.

 

turcel.orman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak