Hepsi'nin Cemre Kemer'i Photoshop'la şişmanladı

Hepsi grubu bir döneme damga vumuş ve pek çok minik kız çocuğunun idolü olmayı başarmıştı. Gülçin Ergül'ün gruptan ayrılmasından sonra müzik çalışmalarına bir süre devam eden gruptan uzun bir süredir pek ses seda yoktu. Geriye kalan 3 grup üyesi de kendi yolunda devam ediyordu. İşte bu grup üyelerinden Cemre Kemer'in sürpriz paylaşımı Instagram'ı sallamayı başardı...

Hepsi'nin Cemre Kemer'i Photoshop'la şişmanladı

Havamızı atıyoruz

Yaz gelince haliyle hepimiz tatile gidiyoruz. Bol bol tatil fotoğrafı çektiriyor, sonra bu fotoğrafları sosyal medya hesaplarımıza yüklüyor halihazırda çalışan iş arkadaşlarımıza, eşimize dostumuza hava atıyoruz. Biz 'gönüllüler' bunu yaparken elbette 'ünlüler' de bu yöntemi seçiyor. Buraya kadar her şey normal.

Photoshop kazaları

Ama ünlülerimiz, özellikle de vücutlarıyla barışık olmayan kadın ünlülerimiz elbette sık sık photoshop yöntemine başvuruyor. Zaman zaman güldüren photoshop kazaları da yaşanıyor elbette bu yolda. Yanlışlıkla manzaraya müdahaleler, her tarafı 'şop'layıp ufak bir yeri unutmalar... Photoshop kazaları can almıyor, güldürüyor, güldürürken bir kez daha güldürüyor kısaca.

"Çok zayıfsın, keşke kilo alsan"

İşte bu klişeleşmiş durumla birilerinin 'dalga' geçmesi gerekiyordu. İmdadımıza Hepsi grubundan tanıdığımız Cemre Kemer yetişti. Uzun bir süredir sosyal medyada kendisi hakkında yapılan -ve bir İlber Ortaylı caps'indeki "Çok cahilsin, keşke ölsen" cover'ı olan- "Çok zayıfsın, keşke kilo alsan" gibi yorumları ti'ye alan Cemre Kemer, photoshop programıyla kendisini şişmanlatmış. Ve bu kare Instagram'ı sallamış.

 

 

Photoshop, daha çok photoshop...

Fotoğrafın altına gelen yorumlar keyifli, eğlenceli. "Şişmanla dedik ama bu kadarını demedik" diyen de çıktı, gülüp geçen de. Şimdi öncelikle derin bir nefes çekelim ciğerlerimize ve tane tane gidelim. Öncelikle artık ünlülerin kilolarını takip etmekten vazgeçmemiz gerekiyor. Biz onların kilolarını kafaya taktıkça onlar da mecburen bu durumu kompleks haline getiriyor ve bu yüzden de photoshop'a daha da çok başvurmak zorunda kalıyorlar.

Muzip ve eğlenceli bir formül

Bu ilk meseleyi ne zaman hallederiz bilemiyorum ama bir de işin 'trend' kısmı var. Dünyada 'büyük beden' furyası aldı başını gidiyor. Ashley Graham neden meşhur oldu, işte tam da bu yüzden meşhur oldu. Ama bu da bir furya, bu da bir trend. Dolayısıyla Cemre Kemer, son derece muzip ve eğlenceli bir şekilde hem kendisine yapılan 'aşırı zayıfsın' yorumlarını ti'ye alıyor ve kendi zayıflığıyla dalga geçiyor; hem de ünlülerin photoshop çılgınlığına SMS yolluyor, nacizane eleştirilerini sunuyor.

'Olduğu gibi olmayı vurgulamak'

Evet, photoshop da bir yere kadar. Ama bu kafa karışıklığının çözüm yolu gerçekten kendini şişmanlatmaktan mı geçiyor? Cemre Kemer'in formülü yaratıcılık barındırsa da çözüm yolu 'olduğu gibi olmayı vurgulamak' olsaydı daha nokta atışı bir gol olmaz mıydı?  Ünlü kadınlar neden vücutlarıyla barışık değil? Kilo konusuna kafayı sadece 'sağlık' açısından taksak çok daha minnoş, çok daha sevimli olmaz mı? Herkesin vücuduyla barışık yaşadığı bir dünyada yaşamak dileğiyle...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

 

 

 

Bu makaleye ifade bırak