MET Gala nedir? MET Gala 2018'e damga vuranlar

MET Gala her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başardı. "MET Gala nedir?" sorusunu soranların sayısı hiç de az değil. Peki MET Gala nedir? MET Gala 2018'e hangi isimler damga vurdu? İşte MET Gala 2018 hakkında bilmeniz gerekenler...

MET Gala nedir? MET Gala 2018'e damga vuranlar

MET Gala nedir, ne değildir?

Moda'nın Oscar'ı denilebilecek olan MET Gala hakkında bilgiler vermeye başlamadan önce MET Gala nedir? sorusuna cevap arayalım. Tüm dünyayı sallayan, göz kamaştıran MET Gala nedir? MET Gala, ABD'nin New York şehrindeki Metropolitan Sanat Müzesi'ndeki Kostüm Enstitüsü yararı için düzenlenen bir etkinlik. Etkinliğe katılanlardan yüksek miktarlarda bağış toplanıyor.

MET Gala ne zaman?

Peki bu özel etkinlik yani MET Gala ne zaman düzenleniyor? MET Gala her yıl mayıs ayında gerçekleşiyor. Her yıl mayıs ayının ilk pazartesi gecesi düzenleniyor. Magazin dünyasından sanat dünyasına dünyanın en ünlü isimlerinin belirlenen konsepte uygun olarak giyindiği bir etkinlik. Özellikle kırmızı halı ritüeli MET Gala'nın vazgeçilmezlerinden.

 

 

İlk MET Gala ne zaman gerçekleştirildi?

MET Gala'nın oldukça geleneksel bir etkinlik olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Her yıl mutlaka düzenlenen MET Gala, 1948 yılından beri her yıl gerçekleştiriliyor. Sponsorluğunu Vogue'un üstlendiği ve gecenin başkanlığını da Vogue'un genel yayın yönetmeni Anna Wintour'un üstlendiği MET Gala'da her yıl özel bir tema belirleniyor. MET Gala gecelerinde milyonlarca dolar bağış toplanıyor ve belirlenen konsept çerçevesinde kostümler sergileniyor.

MET Gala 2018 ne zamandı?

MET Gala 2018 bu yıl 7 Mayıs'ta düzenlendi. 600-700 kişilik dev bir katılımcı sayısıyla taçlanan gecenin onur konukları Donatella Versace, Rihanna ve Amal Clooney'di. Geceye katılan davetlilerin ünlü modacı ve tasarımcıların hazırladığı gösterişli giysiler tüm dünya çapında ilgiyle karşılandı. 

MET Gala 2018'in konsepti neydi?

Gala için hazırlıkların bir yıl öncesinden başladığı bu özel organizasyonun bu yılki teması "Kutsal Bedenler: Moda ve Katolik Hayal Gücü" olarak belirlendi. Konsept nedeniyle gecede önceki yıllara nazaran daha dini ve ruhani bir atmosfer hakimdi.

MET Gala 2018'e damga vuranlar

İşte sadece ABD değil tüm dünya çapında ilgiyle takip edilen MET Gala 2018'e damga vuran isimler...

Madonna

 

 

Cara Delevingne

 

 

Rihanna

 

 

Amber Heard

 

 

Kate Upton

 

 

Bu makaleye ifade bırak