Nil Karaibrahimgil'den ilham alan WhatsApp grubu

İsmine aldanıp bir müzik grubu sanmayın. Bildiğiniz WhatsApp grubu bu. Sevdiğiniz, eğlenmekten keyif aldığınız arkadaşlarınızdan oluşan bir WhatsApp grubu... Ben nereden mi öğrendim? Nil Karaibrahimgil’in 'Nil’e Hayat Dersleri' kitabından.

Nil Karaibrahimgil'den ilham alan WhatsApp grubu

Nil Karaibrahimgil’in kitabını bu aralar çok sevdiğim bir arkadaşım okuyor. Bana da "Bak böyle bir grup kuracağım. Okusana şu sayfayı” deyip kitabı uzatınca öğrendim. Nil’in önerisi şöyle: Sevdiğiniz, yeni şeyler öğrendiğiniz, beraber keyif aldığınız arkadaşlarınızdan oluşan bir WhatsApp grubu kuruyorsunuz. Toplam sayı 3-5 kişiyi geçmesin. Birbirlerini tanımaları önemli değil. Hatta bırakın tanımasınlar, nasıl olsa bir gün tanışırlar! Nasıl fikir ama? 

 

'İçimi açan grup'

 

 

Valla ben bayıldım. Hatta hemen kafamda bir grup oluşturdum. Gruptakilerin birbirlerini tanımamaları bilakis heyecan verici. Zaten aynı frekansta insanlardan oluşacağı için muhteşem yazışmalar çıkacak diye düşündüm. Haliyle çok da meraklandım. Serde kadınlık da var zaten. Bildiğiniz gibi kadın kısmı daha alışverişin başında hemen oracıkta gözünü kestirdiği kişiye “Bu elbisenin kırmızısı mı mavisi mi daha güzel?” diye sorup arkadaşlık başlatabilir. Doğamızdan gelen bu potansiyel de dikkate alındığında, birbirini tanımamak hiiiç sorun değil. Varsın erkekler düşünsün! Bence erkekler de kasmasın, kursunlar bir ’içimi açan grup’, bakın neler oluyor. 

Nil Karaibrahimgil bu öneriyi başka bir yerden duymuş mu bilmiyorum ama kendisinin önerisi olduğunu varsayarak, çıkış noktasının iç dünyasının güzelliği ve zenginliğinden ileri geldiğini düşünüyorum. Maddiyatın ön planda olduğu dünyada insanları birbiriyle kaynaştırmayı hedefleyen, yeni fikirlerin, tavsiyelerin paylaşılmasına, duygusal olarak insanların birbirine destek olmasına kapı açan bir öneri. Bence denemekte fayda kadar eğlence de var :)    

 

Bu makaleye ifade bırak