Sen Anlat Karadeniz'de beklenen oldu

Bu hafta 'Sen Anlat Karadeniz' tarihine altın harflerle yazılacak bir bölüm izledik. Seyircilerin "Artık aşk istiyoruz" dileklerini senaristler yerine getirdi.

Sen Anlat Karadeniz'de beklenen oldu

Hayatı boyunca kendisine bir kez olsun bile "Sen ister misin?" diye sorulmayan Nefes'e, Tahir mükemmel bir evlilik teklifi organizasyonu hazırladı. Ona "Benimle evlenir misin?" dedi. Kadın olduğunu hatırlattı. Ve sonunda beklenen öpücük de geldi. Hatta daha da fazlası!.. Bu dizide böyle sahneler izlemek açıkçası beni de çok ama çok mutlu ediyor.

 

 

Evlilik teklifi sahnesi çok güzeldi. Ulaş Tuna Astepe ile İrem Helvacıoğlu'nın samimiyeti geçti hepimize. Tahir’in Nefes'i görünce gözlerinin dolması, nutkunun tutulması ve yutkunması, evlilik teklifi ettiği sahnede Nefes'in gözlerinin buğulanması... Açıkçası ben o sahnede Nefes'in Tahir'e "Bana sadece orada soruyorlar, Vedat’ı istiyor musun diye anladın mı’’ dediği sahne gözlerimin önüne geldi. Tahir'in ona ilk yüzük takmak istediğinde verdiği tepkiyi hatırladım. Bu arada senaristleri alkışlıyorum. Karakterler, birbirleri için ne anlama geldiklerini çok güzel anlattılar. Hoş geldiniz gerçekten.

 

 

Nefes'e en korktuğu zamanlarda "Tüm kötü anılarının yerine güzellerini koyacağım" demedi mi Tahir? "Sen bana inan, güven" demedi mi? Hem de hiç karşılık beklemeden! Dedi ve sözünü tuttu. Sadece onun için de değil, Yiğit için de dönüm noktasıdır Tahir.

Ah Yiğit! O küçücük yüreğin nelerle baş etmek zorunda kalıyor... O minik yüreğin Tahir'e 'baba' demek için kanat çırparken bile, "Ama babalar kızar" deyip yüreğimi dağladın.

 

Yine bir felaketle bitti

 

 

'Sen Anlat Karadeniz'de gelenek bozulmadı ve onca güzel şeyin sonunda yine felaket geldi. Yalnız ben o suç duyurusundan bir şey çıkacağını düşünmüyorum. Fikret abimiz kesin parmak izlerini silmiştir. Zaten kamera kayıtlarını da halletmişti.

Şimdi gelelim Saniye cadısına… Bir insan yedisinde ne ise yetmişinde de o resmen! Eskiden de sadece kendini düşünen bencilin tekiymiş, hala öyle... Peki bu Fikret abimiz ne olacak? Acaba Vedat’ı o alt edebilir, saf değiştirir mi, izleyip göreceğiz.

 

Yeni bölüm fragmanı olay!

 

 

Yeni fragman ise olaydı. Umarım ters köşeler olur da, ne Nefes hapse girer, ne Tahir onu boşar, ne de gemilerde silah çıkar.

Herkese iyi seyirler!

Bu makaleye ifade bırak