South Park karakterleri hangileri?

South Park dizisi 22'nci sezonuyla dönüyor. South Park karakterleri hangileri? South Park niye çok seviliyor? İşte South Park hakkında bilmeniz gerekenler...

South Park karakterleri hangileri?

South Park karakterleri hangileri?

South Park, 1997 yılından itibaren yayınlanan, ABD yapımı bir animasyon dizisi. Yaratıcıları Trey Parker ve Matt Stone. ABD'deki kablolu kanallardan Comedy Central kanalında yayınlanıyor. Geçtiğimiz günlerde 22'nci sezonuyla aramıza döneceği duyurulan South Park dizisinin ana karakterleri ise Eric Cartman, Stan Marsh, Kyle Broflovski ve Kenny McCormick.

 

Eric Cartman

 

 

Popüler kültürde kendine özgü bir yer edinen Eric Cartman, aynı zamanda dizinin en bilinen karakteri. Irkçı, küstah, bencil, kibirli özellikleriyle tanınan Eric Cartman, en ufak problemleri bile karmaşık hale getirmesiyle biliniyor. Kenny'nin fakirliğiyle, Kyle'ın ise Yahudi olmasıyla dalga geçiyor. Liberallerden nefret ettiğini açık açık söyleyen Cartman, feministlerden hippilere birçok kesimden hoşlanmıyor.  

 

Kenny McCormick

 

 

Kenny McCormick de ekibin bir diğer bilinen üyelerinden. Grubun en fakir üyesi. Fakirliği nedeniyle Cartman tarafından alaya alınıyor. Anorağı ile dolaşmasıyla biliniyor. Grubun en ağzı bozuk üyesi. Özellikle ilk sezonlardaki her bölümde ölüyor, ancak daha sonra hiçbir açıklama yapılmadan bir sonraki bölümde tekrar karşımıza çıkıyordu.

 

Kyle Broflovski

 

 

Yeşil şapkasıyla tanınan Kyle Broflovski, yani Kyle, Yahudi kökenli. Cartman, sırf Yahudi olduğu için onunla dalga geçiyor. İkilinin arasında sürekli tartışma ve atışma yaşanıyor. Grubun en normal üyesi Stan Marsh'in en yakın arkadaşı. İyi kalpli ve saf olmasıyla biliniyor.

 

Stan Marsh

 

 

Stan, dizideki karakterler arasında en normal olan tipleme. 9 yaşındaki bir Amerikalı çocuğu temsil ediyor. En yakın arkadaşı Kyle Broflovski. En önemli özelliği ise, heyecanlandığında kusması. 

 

South Park neden tepki çekiyor?

South Park dizisinin diğer animasyonlardan en önemli farkı 'sivriliği'... Dizide sosyal, kültürel, dini ve siyasi göndermeler yapılıyor. Bu görüşler genellikle net ifade edildiği için birçok farklı kesimden tepki görüyor. Dizide yer alan mizah, birçokları tarafından fazla agresif bulunuyor.

 

 

Bu makaleye ifade bırak