Yusuf Güney, Seda Sayan'a tepkisinde haklı mı?

Seda Sayan yıllarca istikrarlı bir şekilde gündüz kuşağı programlarıyla karşımıza çıkıyor. 2000'lerin başından beri devam eden bu gelenek 2010'lu yılları devirmemize az kala hala devam ediyor. Peki biz Seda Sayan için 'televizyoncu' tanımını yapabilir miyiz sizce? Özellikle de genç şarkıcı Yusuf Güney'le yaşadıkları son problemden sonra?

Yusuf Güney, Seda Sayan'a tepkisinde haklı mı?

Yaptı, olmadı

Seda Sayan son birkaç yıldır aslında doğru konsepti bulmak konusunda güçlük çekti. İzdivaç programlarının ekranlardan kalkmasından sonra o da kendine konsept arayışına girdi. Daha kriminal bir program yapmaya kalktı ama olmadı. O zaman hop en başa sardı ve "Seda Sayan'la" konseptiyle en sevilen isimleri ağırlamaya başladı.

Zor durumda bıraktı

Demet Akalın, Gülben Ergen, Nihat Doğan derken bir baktık ki Seda Sayan'ın yeni programında sürekli gündeme malzeme veriliyor. Muhakkak tartışmaların odağında ilerledi. Özellikle de Demet Akalın'ın konuk olduğu programda ekrana "Dünden bugüne Demet Akalın" kolajında İbrahim Kutluay'ın yansıması Seda Sayan'ı zor durumda bıraktı.

"Televizyoncuyum" dedi

Bir de üzerine Seren Serengil ve Yeşim Salkım'la yaşadığı gerginlikler derken Seda Sayan son dönemde epey konuşuldu, tartışıldı. "Televizyoncu kimliğim var benim"in altını çizdi, kendisini yılların televizyoncusu olarak konumlandırdı, tanımladı ve bu şekilde algılanmak istediğini duyurdu.

Hata kaldırmaz

İyi, hoş, güzel de kendisini 'televizyoncu' olarak tanımlayan birinin ya da şöyle ifade edelim 'televizyoncu' kimliğine vurgu yapılması hoşuna giden birinin sıfır hata yapması yani hata yapmaması gerekmez mi? "Seda Sayan'la" programında yaşanan hatalara genç şarkıcı Yusuf Güney de eklenmiş oldu. Programda Seda Sayan'la Yusuf Güney düet yapacakları esnada altta "Seda Sayan'la Yağız'dan unutulmayacak düet" yazısı yansıdı. Müthiş...

10 yıl önce tanıdık

Rafet El Roman sayesinde hayatımıza dahil olan sevgili popçumuz Yusuf Güney'in adını 'Yağız' yazmak biraz fazla enteresan. Yusuf Güney ve Rafet El Roman haftalarca radyolarda çalınan 'Aşk-ı Virane'yi tam 10 yıl önce söylediler. 10 yıldır Yusuf Güney hayatımızda. Adam bozulmakta, üzülmekte, sitem etmekte çok ama çok haklı.

"Yazıklar olsun"

Ki zaten öyle de oldu. Instagram hesabından oldukça uzun bir post paylaşan Yusuf Güney, Seda Sayan'ı resmen bombaladı... "Şimdi bu yazacaklarımı iyi okuyun Seda Sayan ve televizyonculuktan, programcılıktan anlamayan akılsız ekibi"ler, "Şarkımın yarısında alay eder gibi reklama girdiniz"ler, "Sahte dünyanızda, yapmacık yalan dünyanızda yerimin olmadığını anlayıp yürüyüp gittim"ler ve elbette "Sizin gibi insanlara yazıklar olsun"lar havada uçuştu Güney'in yazısında.

Tepkisinde haklı

Kimse kusura bakmasın ama Yusuf Güney'in yerinde olsam daha fazlasını da yapardım, söylerdim. 10 yıldır şarkı söyleyeyim, 'En İyi Çıkış Yapan Erkek Şarkıcı' ödüllerini kapmış olayım, Rafet El Roman gibi başarılı bir müzisyenin desteğini kaparak müzik sektörüne adım atayım, sonra bir de bakayım ki ekranda adım 'Yağız' yazılmış olsun... Pes...

Minimum hata

"Seda Sayan program yapmasın artık" demiyoruz, yine yapsın... Hobi olarak da değil üstelik, cidden devam edebilir televizyondaki kariyerine hiç sıkıntı yok. Ama eğer "Ben televizyoncuyum" iddiasındaysa, ki aksini görmedik şu anda kadar, o zaman bu programında bu türden hataların asla ve asla yaşanmamasını sağlamalı. Zira televizyoncu olmak her şeyin başında minimum hatayı gerektirir...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak