Geri Dön
Bilgi RehberiEMEKLİ MAAŞ ZAMMI BELLİ OLDU MU 2022? || Emekli zammı ne kadar yapılacak 022, temmuz ayında SSK, Bağ Kur en düşük emekli maaşı kaç TL'ye yükselecek?

EMEKLİ MAAŞ ZAMMI BELLİ OLDU MU 2022? || Emekli zammı ne kadar yapılacak 022, temmuz ayında SSK, Bağ Kur en düşük emekli maaşı kaç TL'ye yükselecek?

Emekli maaşı zammı son günlerde konuşulan konular arasında bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli maaşları ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Temmuzda SSK ve Bağ-Kur emekli maaşının en düşük olacağı tutar ve gelecek zam oranı ise merak ediliyor. Peki emekli zammı ne kadar olacak 2022? Temmuzda en düşük emekli maaşı kaç TL'ye çıkacak?

EMEKLİ MAAŞ ZAMMI BELLİ OLDU MU 2022? || Emekli zammı ne kadar yapılacak 022, temmuz ayında SSK, Bağ Kur en düşük emekli maaşı kaç TL'ye yükselecek?

Emekli maaşı zammının belirlenmesinde enflasyon rakamları etkili oluyor. Haziran ayı enflasyon rakamları 4 Temmuz tarihinde açıklanacak. Emekli maaşı hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir açıklama yaptı. Peki temmuzda emekli maaşı zammı ne kadar olacak, yüzde kaç? SSK, Bağ Kur emekli maaşı zammı ne zaman açıklanacak?

EMEKLİ MAAŞI ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Kamu çalışanlarımız ve emeklilerimizin maaşlarına yüzde 40’ın üzerinde artış zaten yapılacak. Asgari ücretlilerimizin kayıplarını telafi etmek gerektiğini gördük." dedi.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK?

Emekli maaşı zammının belirlenmesinde enflasyon rakamları etkili oluyor. 6 aylık enflasyon verisinin maaşlara eklenmesi halinde 2000'den önce emekli olan SSK'lıların maaşı 3.292 liradan 4.589 liraya yükselecek. En düşük emekli maaşı olan 2.500 lira maaş alanların maaşı ise 3.500 liraya yükselecek.

Emekli maaşı zammı ile ilgili son dakika gelişmeleri geldiği zaman habere eklenecek.