Geri Dön

225 Nerenin Telefon Kodu? +225 Hangi Ülkeye Ait?

Yurtdışı aramalarında mutlaka aranacak olan ülkenin telefon kodu kullanılmaktadır. Yurtdışı telefon kodları, ülkelere göre değişmekle beraber her ülke araması için o ülkenin telefon kodunu tuşlamak gerekir. Eğer Fildişi Sahili ülkesini aramak isterseniz de alan kodu kısmına +225 telefon kodunu eklemeniz gerekir. İşte 225 alan kodu hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

225 Nerenin Telefon Kodu? +225 Hangi Ülkeye Ait?

225 telefon kodu, yurtdışı ülkelerinden Fildişi Sahili'ne ait telefon kodudur. Eğer bu ülkede bulunan birisi ile görüşmek isterseniz öncelikle +225 telefon kodunu tuşlayarak, ardından da telefon numarasını tuşlamanız gerekir. Gelen aramalar konusunda da +225 telefon kodunu merak ederseniz bu kodu, Fildişi Sahili ülkesine ait bir koddur.

225 Nerenin Alan Kodu?

+225 ülke kodu ile gelen bir çağrı Fildişi Sahili ülkesinden size geliyor demektir. Çünkü her ülke, kendisine ait bir telefon kodu belirlemiştir. Fildişi Sahili telefon kodu ise +225 olarak belirlenmiştir. Bu sebeple gelen aramalar konusunda ya da sizin yapacağınız aramalarda Fildişi Sahili ülkesi ile görüşmek isterseniz öncelikle +225 kodunu tuşlamalısınız. Bu ülke kodu olmadığı sürece Fildişi Sahili ülkesi ile görüşmeniz mümkün olmayacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber