Geri Dön
Gayrimenkul HaberleriKocaeli'ye Taşınmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Kocaeli'ye Taşınmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Kocaeli'ye Taşınmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Kocaeli deyince merkez ilçesi İzmit, İzmit deyince de öncelikle akıllara pişmaniye geliyor. Oysa Kocaeli, bu ilk akla gelenlerin çok daha fazlasını kapsayan önemli bir kıyı kentimiz olarak ülkemizin zenginlikleri arasında yer alıyor.Kocaeli hem büyük sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yapıyor, hem ticaret hayatı hareketli, hem de Asya ile Avrupa arasında önemli bir güzergahta bulunuyor. İstanbul'dan çok uzaklaşmak istemeyenler için Kocaeli'ye taşınmak, küçük şehirde yaşamak ama büyük şehre yakın olmak anlamına da geliyor.

İstanbul'a yakın bir kente taşınmak

Kocaeliye Taşınmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

İstanbul'da yaşayanların Kocaeli'ye taşınmak kararları aslında pek de şehir değiştirmek sayılmıyor. Hatta Kocaeli'de yaşayıp İstanbul'da çalışmak, ya da tam tersi durumlar da mümkün olabiliyor. Çünkü İstanbul-Kocaeli arasında sadece 111 kilometre mesafe var. Özellikle Tuzla'da ikamet edenler için Kocaeli'nde çalışmak, İstanbul'un Beylikdüzü ilçesinde çalışmaktan çok daha kolay ve mantıklı bir seçenek oluşturuyor. Kocaeli ilimizin doğusunda Sakarya, güneyinde Bursa, batısında Yalova, İzmit körfezi, Marmara Denizi ve İstanbul, kuzeyinde ise Karadeniz bulunuyor. Kocaeli, en son yapılan ve dünyanın 4. büyük asma köprüsü olan Osmangazi Köprüsü ile de adından sıkça söz ettiriyor. Denilebilir ki, Kocaeli'ye taşınmak; ulaşım, sanayi ve ticaret anlamında önemli bir şehre taşınmak anlamına geliyor.

Kocaeli'de Denize Girilecek Yerler

Kocaeli'ni sadece sanayi ve ticaretten ibaret görenler yanılıyorlar. Çünkü Kocaeli'ye taşınmak, aynı zamanda yeşille mavinin buluştuğu harika plajlardan denize girmek anlamına da geliyor. Pansiyonların, kafelerin, otellerin yer aldığı Kerpe, Kefken, Sarısu, Seyrek, Kumcağız gibi Kocaeli beldelerinden denize girilebiliyor. Kandıra'daki Cebeci Halk Plajı ve Karamürsel'deki Altınkemer'in uluslararası standartlarda mavi bayraklı temiz plajlar olması ise, Kocaeli'ne taşınmak isteyenleri cezbeden en önemli etkenler arasında yer alıyor.

Kocaeli'de İş Hayatı

Kocaeli, yaygın bilinen adıyla İzmit, Türkiye'de sanayinin en çok geliştiği iller arasında yer alıyor. Önemli birçok fabrika ve imalathanenin bulunduğu Kocaeli'de kimya, kağıt sanayi, makine tarım endüstrisi, çimento fabrikaları, otomotiv fabrikaları, lastik fabrikaları, tekstil fabrikaları gibi pek çok alanda iş bulabilirsiniz. Üstelik İzmit ve Derince limanlarından ihracat ve ithalat yapılması, bu şehirdeki ticaret hayatına da ivme kazandırıyor. Denilebilir ki, taşı toprağı neredeyse altın olan Kocaeli'ne taşınmak, iş hayatının tam ortasında yer almaya devam etmek anlamına da geliyor.

Kocaeli'de Mesire Yerleri

Kocaeliye Taşınmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Kocaeli'ne yakın pek çok mesire yeri olması, bu güzel şehre taşınanların hafta sonlarında ve tatillerde keyifli vakit geçirmelerini sağlıyor. Hem doğal, hem de kültürel zenginlikleri barındıran Kocaeli'de Sapanca Gölü yakınlarındaki Maşukiye, dinlenmek için adeta saklı bir cennet vadediyor. Kış sporları için Kartepe, denize girmek için Kefken Kandıra, ve Bahçecik'teki şifalı suların olduğu piknik alanlarıyla Kocaeli, gezmek için keyifli olanaklar sunuyor.

Milliyet Emlak

sayfalarındaki ilanlar sayesinde vakit kaybetmeden

Kocaeli'deki evinizi

bulup yeni hayatınıza hızla adım atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler