Gayrimenkul

Gayrimenkul

Son dakika gayrimenkul haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gayrimenkul gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gayrimenkul haber sayfamızda...

Gayrimenkul

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 16.173 gayrimenkul haberi bulunmuştur.
TOKİ 36 İLDE SATIŞ BAŞVURU EKRANI AÇILDI 📌TOKİ konut ve iş yeri satışı açık artırma ne zaman, saat kaçta, nerede?
TOKİ 36 İLDE SATIŞ BAŞVURU EKRANI AÇILDI 📌TOKİ konut ve iş yeri satışı açık artırma ne zaman, saat kaçta, nerede? Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 36 ilde açık artırma ile gayrimenkul satışı yapılıyor. TOKİ 36 ilde 216 gayrimenkul müzayedesi detayları ise konut sahibi olmak isteyenlerinde gündeminde. Yüzde 25 ve 15 peşinatlarla konut ve iş yeri satışları yapılacak. Peki, TOKİ açık artırma ne zaman, nerede olacak?
23.05.2024 Bilgi Rehberi
Kira zammında yeni dönem! 5 soru, 5 cevap
Kira zammında yeni dönem! 5 soru, 5 cevap Ekonomi yönetimi tarafından yapılan son açıklamalarda kirada yüzde 25 zam sınırının 1 Temmuz sonrası için uzatılmayacağı açıklandı. Peki zam sınırı sona erdikten sonra süreç nasıl işleyecek? İşte kira artışıyla ilgili merak edilen 5 soru, 5 yanıt...
23.05.2024 Ekonomi
GYF’lere talep yüzde 127 arttı
GYF’lere talep yüzde 127 arttı Fiyatların ve faizlerin artması nedeniyle konuta erişimi zorlanan yatırımcının gayrimenkul yatırım fonlarına (GYF) yöneldiği belirtildi.
22.05.2024 Ekonomi
Kirada TÜFE'den fazla zam yok! ‘Bu oran üzerindeki artış geçersizdir’
Kirada TÜFE'den fazla zam yok! ‘Bu oran üzerindeki artış geçersizdir’ Yüksek konut kira zamlarından kiracıları korumak için iki yıldır yüzde 25 zam sınırı uygulanıyor. Temmuz itibarıyla yeniden 12 aylık TÜFE ortalaması tavan sınır olacak. Ev sahibinin yazılı beyan talep etmesi ya da kontrata ‘fazla zam’ eklemesi geçerli değil, TÜFE’den fazla zam kanunda yok.
22.05.2024 Ekonomi
Çin emlak sektörü riskini kontrol edecek
Çin emlak sektörü riskini kontrol edecek Çin Başbakan Yardımcısı He Lifeng emlak sektörü, yerel yönetim borçları ve küçük yerel finans kuruluşlarındaki iç içe geçmiş riskleri kontrol edeceklerini söyledi.
21.05.2024 Uzmanpara
Çinli gayrimenkul geliştiricisi yeni kredi aldı
Çinli gayrimenkul geliştiricisi yeni kredi aldı Çin'in gayrimenkul geliştirme devlerinden China Vanke, Bank of China'dan yeni bir kredi aldı.
21.05.2024 Uzmanpara
Ev sahibi ve kiracılar dikkat: 1 Temmuz’da sona eriyor! Kiralar nasıl etkilenecek?
Ev sahibi ve kiracılar dikkat: 1 Temmuz’da sona eriyor! Kiralar nasıl etkilenecek? 1 Temmuz’da sonlanması beklenen yüzde 25 zam sınırına ilişkin geçtiğimiz gün Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek önemli bir açıklama yapmıştı. Peki zam sınırının kaldırılması piyasayı nasıl etkiler? Ev sahipleri eski kiracılardan yüzde 25 zam sınırını gerekçe göstererek yeni sözleşme döneminde daha fazla zam isteyebilir mi? Zam sınırının kaldırılması ev sahibi-kiracı davalarını nasıl etkiler? Merak edilenler haberin detayında...
21.05.2024 Ekonomi
Gayrimenkullere profesyonel takip
Gayrimenkullere profesyonel takip Türkiye’de 2023 yılında, hukuk mahkemelerinde görülen kamulaştırma dava sayısı 196 bin 289, ecrimisil dava sayısı ise 21 bin 892 oldu.
21.05.2024 Kobi
Tam bilmediği Türkçesiyle emlak işine girdi! '3 milyar lirayı tek başıma yönetiyorum'
Tam bilmediği Türkçesiyle emlak işine girdi! '3 milyar lirayı tek başıma yönetiyorum' Sorumluluk almaya çocuk yaşlarda başladı. Her zaman ailesine yardımcı, kardeşlerine çok iyi bir abla oldu. Okulda da çok başarılıydı. Hukuk fakültesini bitirip ağır ceza avukatlığı yapmaya başladı. Nino Tsivdze'nin hayatını 180 derece değiştiren gelişme ise eşiyle ayrıldıktan sonra doğup büyüdüğü ülkeden Türkiye’ye gelmesiyle yaşandı. Çünkü tesadüfen giriş yaptığı sektöründe en başarılı kadın girişimcilerden biri oldu.
21.05.2024 Yaşam
Konut satışlarında son yılların en büyük değişimi! Nedeni belli oldu
Konut satışlarında son yılların en büyük değişimi! Nedeni belli oldu Konut piyasasında satış rakamlarında düşüş ciddi boyutlara ulaştı. Son açıklanan nisan ayı verilerine göre satışlarda 3 yıl sonra bir ilk yaşandı. Gayrimenkul Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı ile Emlakjet CEO'su Tolga İdikat konut satışlarındaki düşüşün 4 ana nedenini milliyet.com.tr’ye açıkladı. İşte detaylar...
18.05.2024 Ekonomi
Galatasaray'da eski 2. Başkan Işın Çelebi'den uyarı!
Galatasaray'da eski 2. Başkan Işın Çelebi'den uyarı! Galatasaray’da eski 2. Başkanı Işın Çelebi, Sportif AŞ konusuna dikkat çekti, "İflas etmiş ve başarısız olmuş eski yöneticiler görev almamalıdır. Satılmama kararı verilmiş olan 'A-tipi hisseleri' satmak isteyen kişiler hiçbir yerde görev yapmamalıdır" dedi.
18.05.2024 Galatasaray
Yeni nesil ürünlere 340 milyon $ yatırım
Yeni nesil ürünlere 340 milyon $ yatırım Akkök Holding CEO’su Gökşin Durusoy 2024 yılı için enflasyondan arındırılmış, ciro bazında yüzde 50, ihracatta yüzde 10 büyüme ve 340 milyon dolarlık yeni yatırım planladıklarını açıkladı.
18.05.2024 Ekonomi
CHP'li Büyükerşen'e hapis istemi! Haksız mal edinme davası
CHP'li Büyükerşen'e hapis istemi! Haksız mal edinme davası Eski Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve 4 kişi hakkında, başkanı olduğu vakıf ile bağlı şirketleri zarara uğrattığı ve mülk edindiği iddiasıyla açılan davada Büyükerşen ile şirketlerde yöneticilik yapan Prof. Dr. Ahmet Durmaz için 5 yıldan 19 yıla kadar hapis cezası talep edildi.
17.05.2024 Gündem
3 büyükşehirde dikkat çeken değişim: Fiyatlar 10 aydır düşüyor!
3 büyükşehirde dikkat çeken değişim: Fiyatlar 10 aydır düşüyor! Türkiye genelinde konut fiyatları enflasyona göre bakıldığında düşüş göstermeye devam ediyor. Yapılan bir araştırmada son 10 aydır fiyatlar reel bazda düşüyor. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde de fiyatlar dikkat çekti. İşte piyasada reel bazlı düşüşün sebebi...
17.05.2024 Ekonomi
Konut fiyatlarında düşüş! İlandakinin çok çok altına satın alabilirsiniz
Konut fiyatlarında düşüş! İlandakinin çok çok altına satın alabilirsiniz Emlak satışları durma noktasına geldi. Satılık ilanları çıkıyor ama telefon çalmayınca basamak basamak fiyatlar düşüyor. Gayrimenkul uzmanları tam bu noktada pazarlığın öneminin altını çiziyor. Uzmanlar bu yöntemle evleri ilandaki fiyatın çok altına satın alınabileceğini söylüyorlar. Merak edilen detaylar Kanal D Ana Haber'de ortaya çıktı.
16.05.2024 Haberler
Konut fiyatlarında düşüş! İlandakinin çok çok altına satın alabilirsiniz
Konut fiyatlarında düşüş! İlandakinin çok çok altına satın alabilirsiniz Emlak satışları durma noktasına geldi. Satılık ilanları çıkıyor ama telefon çalmayınca basamak basamak fiyatlar düşüyor. Gayrimenkul uzmanları tam bu noktada pazarlığın öneminin altını çiziyor. Uzmanlar bu yöntemle evleri ilandaki fiyatın çok altına satın alınabileceğini söylüyorlar. Merak edilen detaylar Kanal D Ana Haber'de ortaya çıktı.
16.05.2024 Ekonomi
Hizmet üretim endeksi açıklandı
Hizmet üretim endeksi açıklandı Hizmet üretim endeksi yıllık %6,8 arttı.
16.05.2024 Ekonomi
Hizmet üretim endeksi arttı
Hizmet üretim endeksi arttı Hizmet üretim endeksi mart ayında yıllık %6,8 arttı.
16.05.2024 Uzmanpara
Konut alacak veya kiralama yapacaklar dikkat: Sahte ilan belirsizliği
Konut alacak veya kiralama yapacaklar dikkat: Sahte ilan belirsizliği Konut satın almak isteyen, kiralama yapacak veya turizm amaçlı günlük daire kiralamak isteyen vatandaşların ilk adresi ilan platformları. Geçtiğimiz yıl ilanlarla ilgili bir düzenleme gelse de sahte ilan belirsizliği hala sürüyor. Peki vatandaş ne yapmalı? Uzman isimden ‘yerinde görün’ uyarısı geldi. İşte detaylar...
16.05.2024 Ekonomi
Emlak Konut'tan Fikirtepe'de 11 milyar liralık satın alma
Emlak Konut'tan Fikirtepe'de 11 milyar liralık satın alma Emlak Konut GYO Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Yeni Fikirtepe Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında bin 615 bağımsız bölümün 11 milyar 514 milyon 186 bin 629 Türk Lirasına satın alındığını bildirdi.
15.05.2024 Ekonomi
Ev sahibi ve kiracılar dikkat: Yüzde 25 zam sınırı kaldırılacak mı? İşte detaylar...
Ev sahibi ve kiracılar dikkat: Yüzde 25 zam sınırı kaldırılacak mı? İşte detaylar... Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan yılın ikinci enflasyon raporu sunumunda kira fiyatları ile ilgili önemli bir değerlendirme yaptı. Peki Temmuz ayında uygulamaya konulan yüzde 25 zam sınırı bu sene kaldırılacak mı? İşte detaylar...
15.05.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Gayrimenkul ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.