Geri Dön
Püf NoktalarıGiysilerinizin mis gibi kokmasını nasıl sağlarsınız?

Giysilerinizin mis gibi kokmasını nasıl sağlarsınız?

Taze ve doğal kokan giysilere sahip olmayı kim istemez? Kimi zaman nemli kaldırdığımız için, kimi zaman makinedeki bir kirlilikten, kimi zaman da yanlış deterjan kullanımından dolayı yeni yıkanmış çamaşırlar bile kötü kokabilir. İşte giysilerinizin her koşulda güzel kokması için % 100 doğal ipuçları…

Giysilerinizin mis gibi kokmasını nasıl sağlarsınız?

Sabah erkenden dolabınızdan bir gömlek alırsınız… Tam giyecekken homurdanırsınız çünkü burnunuza kötü bir koku gelir!

Bu konuda yalnız değilsiniz, birçok insan giysilerini kullanılamaz hale getiren bu kötü kokuların nereden geldiğini anlayamıyor. Kirli çamaşır makinesi, küflü dolap veya başka ne olabilir?

Bu yazıda, tüm bu soruları cevaplayacağız ve her koşulda güzel kokan giysilere sahip olmanız için size birkaç ipucu vereceğiz.

Güzel kokan giysiler için 1.ipucu: Çamaşır makinenizi temiz tutun

Evet, suçlu genellikle çamaşır makinenizdedir. Ne kadar deterjan kullanırsanız kullanın, makineniz kirlenirse çamaşırlarınız kötü kokar.

Neyse ki, çamaşır makinenize ikinci bir hayat vermenin oldukça basit bir yolu var.

Birincisi, makine tamburuna yarım fincan karbonat koymak ve yumuşatıcı haznesini beyaz sirke ile doldurmaktır. Bu işlemlerin ardından makineyi 60 derecede çalıştırın ve tüm kabuklaşmış kirleri çıkarmak için tam programda çalıştırmayı unutmayın.

 

2.Doğal kokular, farklı seçenekler

Giysilerinizi ev yapımı deterjanınızla yıkamak son zamanlarda yeniden moda oldu. Daha yeşil, bazen süpermarket ürünlerinden daha ucuz bu çözümler oldukça kolay uygulanabilir yöntemlerdir.

3.Çamaşırlarınızı beyaz sirke ile temizleyin

Beyaz sirke, yumuşatıcı olarak kanıtlanmış bir geçmişe sahiptir. Ayrıca sudaki kireç içeriğini ortadan kaldırarak giysilerinizin kokusunu giderir ve temiz kokuyu arttırır.

4.Giysileriniz portakal çiçeği koksun

Portakal çiçeği kokusunu sever misiniz? Çamaşırlarınızı kokladığında onu daha da çok seveceksiniz. Tadını çıkarmak için bir kap portakal çiçeği suyunu doğrudan çamaşırlarınızla birlikte makinenizin tamburuna dökün. Bu yöntemi gül suyu ile de kullanabilirsiniz. Ancak, kokunun bozulmaması için kokusuz deterjan kullandığınızdan emin olun.

5.Giysilerinizi uçucu yağlarla güzel kokuya kavuşturun

Giysilerinizin mis gibi kokmasını nasıl sağlarsınız

Giysilerin güzel kokması için uçucu yağlar en popüler seçeneklerden biri olmaya devam etmektedir. İster lavanta yağını, ister kalbinize yakın başka bir kokuyu seçin, bir el bezine yaklaşık on beş damla dökün ve giysilerinizle birlikte makinenin tamburuna yerleştirin.

Ancak uçucu yağların kaşıntıya neden olabilecek alerjen içerdiğini unutmayın. Bazı kıyafetler üzerinde önceden bir test yapın. Kaşınmıyorsanız güzel kokunun tadını çıkarın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler