Geri Dön
Gayrimenkul HaberleriYıldız Teknik Üniversitesi Yakınlarında Uygun Kiralık Daire Bulma Rehberi

Yıldız Teknik Üniversitesi Yakınlarında Uygun Kiralık Daire Bulma Rehberi

Yıldız Teknik Üniversitesi Yakınlarında Uygun Kiralık Daire Bulma Rehberi

Emlak sektörü, özellikle yaz mevsiminde üniversiteye yeni başlayacak olan öğrencilerin ev aramaya başlamasıyla hareketlenir. İstanbul da, bu hareketlilikten nasibini alan şehirlerin başında gelir. ‌Türkiye'nin sayılı birçok üniversitesine ev sahipliği yapan ‌İstanbul'da kiralık daire aramak hem yorucu hem de zorlayıcı bir süreçtir. Oldukça merkezi bir konumda olan Yıldız Teknik Üniversitesi yakınlarında uygun kiralık daire bulmak için bazı püf noktalarını takip ederek, bu süreci çok daha kolay atlatabilirsiniz.

Öğrenci semti Beşiktaş

Konum, üniversite öğrencileri için en önemli kriterlerden biridir. Sınavlara zamanında yetişmek, derse giderken trafikte vakit kaybetmemek ve daha birçok pratik nedenden dolayı, kampüsün yakınlarında bir ev bulmak da öğrenciler açısından önem taşır. Konumu sebebiyle Beşiktaş, Yıldız Teknik Üniversitesi yakınlarında uygun kiralık daire ararken de bakılması gereken ilk semtlerden biridir. Bu semtte ev ararken izlemeniz gereken ilk adım, çok detaylı bir fiyat araştırması yapmaktır. Beşiktaş, çevresinde kurulu olan birçok üniversite kampüsü nedeniyle "öğrenci semti" olarak bilindiği için, kiralık dairelerin fiyatı değerlerinin oldukça üstünde tutulabilir. Bulduğunuz eve bakmaya giderken, civardaki evlerin fiyatını bilmek, size pazarlık aşamasında avantaj sağlar.

Eşyalı daire rahatlığı

Yıldız Teknik Üniversitesi Yakınlarında Uygun Kiralık Daire Bulma Rehberi

Öğrenci bütçesi için en uygun kiralık daireler şüphesiz ki eşyalı olanlardır. Dairenizi ararken, hali hazırda eşyalı olan evlere bakmanız vakit ve maddiyat açısından işinizi kolaylaştırır. Eşyalı bir ev bulmak, ilerleyen dönemlerde olası taşınma durumlarında nakliyat ve benzeri birçok masraftan da sizi kurtarır.

Isınma ve rutubet sorunu

Yıldız Teknik Üniversitesi Yakınlarında Uygun Kiralık Daire Bulma Rehberi

Size uygun fiyatlı olarak sunulan dairelerde rutubetle karşılaşmanız olasıdır. Bu sebeple, ev gezerken tüm odaları ve özellikle tavanları dikkatlice incelemelisiniz. Benzer bir durum da özellikle kış aylarında ortaya çıkan ısınma sorunudur. Genelde "çok uygun fiyatlı" olarak pazarlanan daireler bodrum katında yer alır ve bu da ısınma sorunuyla birlikte yüksek ‌doğal gaz faturası olarak kiracıya geri döner. Isınma konusunda sorun yaşamamak için, ara katta yer alan bir daire bakmak sizin için oldukça avantajlı olur.

Düşük depozito kuralı

Yıldız Teknik Üniversitesi Yakınlarında Uygun Kiralık Daire Bulma Rehberi

Ev kiralarken önemli prosedürlerden biri olan depozito, öğrenci bütçesi için zorlayıcı masraf kalemlerinden biridir. Üstelik evden çıkarken, depozitoyu ev sahibinden geri almak da zor olabilir. Bu durumu en az masrafla atlatmanın yollarından biri müstakbel ev sahibinizi, düşük bir depozitoya ikna etmektir.

Yıldız Teknik Üniversitesi yakınlarında uygun kiralık daire

Yıldız Teknik Üniversitesi Yakınlarında Uygun Kiralık Daire Bulma Rehberi

Ev kiralama aşamasında dikkatle takip edilmesi gereken bir diğer süreç kontratın hazırlanmasıdır. Öğrenciyken ev kiralamanın, bir aile olarak ev kiralamaktan hukuki anlamda hiçbir farkı yoktur. Bu yüzden kontratınızı yaparken sözleşmede yer alan maddeleri dikkatlice inceleyip, gerekirse bir danışmana göstermeniz tavsiye edilir. Kontratta yıllık kira artış oranı, depozito bedeli gibi tüm detaylar belirtilmelidir. Ayrıca ev sahibinizle yıllık gider, aidat ve dairedeki olası masraflar konusunda anlaşmaya varmak, sizi sürpriz harcamalardan kurtarır.Yıldız Teknik Üniversitesi yakınlarında uygun kiralık daire seçenekleri için

Milliyet Emlak

sayfalarına göz atarak ihtiyacınıza uygun daireyi bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler