Kova burcunda dolunay ne zaman gerçekleşecek? Etkileri neler olacak?

Kova burcunda dolunay ne zaman gerçekleşecektir? Hangi burçları etkileyecektir? Etkileri neler olacaktır? Ülkemiz bu dolunaydan nasıl etkilenecek? Dolunaya özel burç yorumlarına göre nasıl etkileneceksiniz?

Kova burcunda dolunay ne zaman gerçekleşecek? Etkileri neler olacak?

3 Ağustos 2020 Türkiye saati ile saat: 18:58 de 11°45' Kova burcunda bir Dolunay gerçekleşecektir. Anın haritasında yükselen burç Oğlak burcu olacaktır. Sen ve biz gibi ikili ilişkilerde egoların ortaya çıkışı, özgürlük arayışı, yenilik arayışı, huzursuzluk gibi beklenmedik konular gündeme gelecektir. Dolunayın gerçekleştiği anda Uranüs; ay ve güneşe kare açı yapmaktadır. Uranüs'ün dolunaya Uranüsyen bir açısı olacaktır. Kardeş ilişkileri, komşularla olan ilişkilerde ani beklenmedik konular gündeme gelebilir. Daha önce mal, mülk gibi konularda oluşmuş olan sorunlar istediğiniz gibi sonuçlanmayabilir. Kendinizi kısıtlanmış gibi hissedebilirsiniz. Bir konuda hareket etmeden önce risk almamaya çalışınız.

Bu süreçte maddi kaynaklarınıza varsa yatırımlarınıza dikkat etmelisiniz. Çocuğu olanlar onlarla daha çok yakından ilgilenmelidir. Sevginize daha çok ihtiyaçlarının olduğunu unutmayınız.

Taşınma ya da kısa seyahatler gündeminize gelebilir. Hayatınız da ufak da olsa değişiklikler yapmaya karar verebilir ve harekete geçebilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz insanlarla tekrar karşılaşabilirsiniz.

Sosyal medya gibi dijital platformlarda yeni yapılandırma, kısıtlanma gibi konular gündeme gelebilir.

Günlük rutin işleriniz de bir düzen içerisinde planlı olarak yapacağınız çalışmalar da başarılı olabilirsiniz. Doğa ve hava olaylarında değişimler olabilir.

 

Kimleri etki altına alacaktır?

Kova, Aslan, Akrep ve Boğa burçları bireysel olarak daha çok etki alacaktır. Doğum günleri 30 Temmuz - 7 Ağustos arasında olan Aslan burçları, 30 Ocak - 5 Şubat arasında olan Kova burçları, 30 Ekim- 6 Kasım arası doğan Akrep burçları, 30 Nisan - 6 Mayıs arasında doğan Boğa burçları önemli etkiler alabilirler. 11° sabit burçların yakınında yükselen burcu ve kişisel gezegenleri olanlar da gezegenlerin bulunduğu konum ve aldıkları etkiye göre etki alabilmektedir. 

Mundane astrolojine göre;

Mundane astrolojisine göre doluna ülkemizin doğum haritasının 8. evinde gerçekleşecektir. 8. ev konularına baktığımız da vergiler, faiz konuları, ulusal borçlar, sosyal güvenlik kurumları ve bunlardan gündeme gelecek haberlere şahit olabiliriz. Yeni konular gündeme gelirken, üstünde çalışılan konular açıklanabilir.

Sağlık konularının gündemde olacağı bir dönem olacaktır. Bu yüzden özellikle Koronavirüs pandemi döneminde kurallara mutlaka uyunuz.

Burçlara göre dolunayın etkileri

KOÇ BURCU:

Kova burcu dolunayı sizin 11. evinizde meydana gelecek. Sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, hayalleriniz, umutlarınızla ilgili konular ortaya çıkabilir. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Dolunay size sosyalleşmeniz için daha çok enerji verecektir.

BOĞA BURCU:

Kova burcu dolunayı sizin 10. evinizde meydana gelecektir. Kariyerinizde statünüzde meydana gelecek bir güçlü dönüşüm yaşayabilirsiniz. İşinizden memnun değilseniz iş değişikliğine gidebilirsiniz.

İKİZLER BURCU

Kova burcu dolunayı sizin 9. evinizde meydana gelecektir. Ani seyahatler gündeminizde olacaktır. Almış olduğunuz bir eğitim varsa bunu sonuçlandırabilirsiniz. Aktif olacağınız bir dolunay olacaktır. Süregelen bir davanız varsa bunlardan sonuç alabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU

Kova burcu dolunayı sizin 8. evinizde meydana gelecektir. Maddi kayıplar olabilir. Ani bir harcama olabilir. Ödememiş olduğunuz bir vergi karşınıza çıkabilir. Bu süreçte borç vermekten kaçınınız. Ameliyat gibi konular gündeme gelebilir.

ASLAN BURCU:

Kova burcu dolunayı 7. evinizde meydana gelecektir. İki ilişkilerde değişiklikler gündeme gelebilir. Birliktelikler de ani sonlanmalar; ayrılma boşanma gibi konular olabilir. Ortaklıkla yapılan işlerde beklenmedik bir şekilde ya da zaman da ortaklığa son verilebilir. 

BAŞAK BURCU:

Kova burcu dolunayı 6. evinizde meydana gelecektir. Rutin günlük işlerinizde değişimler olabilir. Kullandığınız eşyalarda bozulmalar olabilir. Çalıştığınız ortamdan ani olarak ayrılmak isteyebilirsiniz.

TERAZİ BURCU:

Kova burcu dolunayı 5. evinizde meydana gelecektir. Aşk ve flört konuları gündeme gelebilir. Bazılarınız bir ilişkiyi bitirebilir. Bazılarınız var olan ilişkiyi ciddi boyuta dönüştürebilir. Çocuklarınız varsa bunların eğitimi ve hayatı ile ilgili konular da gelişmeler gündeme gelebilir. 

AKREP BURCU:

Kova burcu dolunayı 4. evinizde meydana gelecektir. Aile içi konular gündeminizde olacaktır. Evinizde bir tadilat yaptırıyorsanız artık bu tadilat sonuçlanacaktır. Ya da bir ev alacaksanız bunu sonuçlandırabilirsiniz. Taşınma konusu da gündeme gelebilir. 

YAY BURCU:

Kova burcu dolunayı 3. evinizde meydana gelecektir. Yeni fikirler, yeni eğitimler ya da var olan eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz. Kısa seyahatlere çıkabilirsiniz. İletişim araçlarınız bozulabilir yenisiyle değiştirebilirsiniz. Araba alma konusu gündeminizde varsa ve bu konuda girişimleriniz varsa araba alabilirsiniz.

OĞLAK BURCU:

Kova burcu dolunayı 2. evinizde meydana gelecektir. Maddi kaynaklarınızla ilgili konular gündeme gelebilir. Alamadığınız bir ödeme varsa bu ödemeyi alabilirsiniz. Ya da bir harcama gündeminize gelebilir. 

KOVA BURCU:

Sizin burcunuzdaki bu dolunay sizin 1. evinizde olacaktır. Hayata bakış açınız değişecektir. Hayatınızla ilgili kendinizle ilgili konular da değişim ve dönüşüm yaşayabilirsiniz. 

BALIK BURCU:

Kova burcu dolunayı 12. evinizde meydana gelecektir. Manevi ve ruhsal konular da aydınlanma söz konusu olabilir. Rüyalarınızı bu süreçte not etmeyi unutmayınız. Gizli konular açığa çıkabilir. Kazalara karşı dikkatli olmakta fayda var. Ruh ve beden sağlığına dikkat etmelisiniz. 

Bu makaleye ifade bırak