Geri Dön
Terazi Dolunayı'nda burçları neler bekliyor?

Terazi Dolunayı'nda burçları neler bekliyor?

Terazi Dolunayı ne zaman başlayacak? Astrolojiyle ilgilenenlerin merak ettiği konuya Molatik olduk. İşte Terazi Dolunayı'nda burçları bekleyen gelişmeler.

Elgin Kaplan
Elgin Kaplan

28 Mart 28.29 saatlerinde 8° 18′ terazi burcunda Şironyen Dolunay gerçekleşecek. 3 ile 13° arasında gezegeni olan terazi, koç ile yengeç ve oğlaklar burçlarını öncelikli etkileyecek.

Biraz sert ve travmatik bir dolunay bizi bekliyor çünkü Ay terazi yöneticisi Venüs ve Şiron ile karşı karşıya. Yumruk atmayı bilmeyen bir terazi hakkını adaletle arar. Doğası uyumlu ve hoşgörülüdür, antiscia balık burcuna yansıdığından gereksiz fedakarlıklar ve hoşgörü ile huzur kaçmasın diye verilen tavizler karşı tarafın bencil tavırlarıyla yaralayıcı hale bürünebilir. Evlilik, birliktelik, ticaret ve ortaklık, öğretmen-öğrenci, patron-işçi fark etmeksizin tüm ikili ilişkilerde adil olmayı, nazikçe sınır çizmeyi, alma-verme dengesini net şekilde ayarlamak gerekiyor.

Bilinçaltı sorunlar görünür hale gelecek

Terazi Dolunayında burçları neler bekliyor

Ankara saatine göre çıkarışan an haritasında Terazi dolunay 12-6. Ev akslarında olacak. Bu dolunay paspas altına süpürülen bilinçaltı sorunlarını görünür hale getirecektir. 5. Eve yerleşen Merkür, Neptün balık kavuşumu gizli aşk ilişkileri ve çiftlerin birbirine söylediği yalanları ortaya çıkarıp bölünme yaşatabilir. Mars’tan kare açı alıyor. Tartışmalarla birlikte krizleri çekebilir.

Dolunay, Uranüs ile 150’lik açıda ve Ay ile karşısındaki Venüs, Şiron birleşimi Hades ile keskin kare açı yapıyor. Çürümüş ve kangren olan bağları koparabilir. Dışarıdan dramatize edilen ve korkulan şeyler belki de bitişten sonra tek başına kaldığınızda şifalanacak şeylerin başlangıcını da gösterir. Güneş, Venüs, Şiron koç kavuşum özgüven için başkasından destek ve onay bekleyerek değil kendi gücünüze inanarak kendinizi şifalandırırsınız diyor.

Aşk acısına çevrilebilir

Venüs, Şiron kavuşumu bazılarının gönlünde kapanmamış yarayı tekrar kanatır. Takıntı haline gelen birliktelikleri ayrılık yoluyla aşk acısına çevirebilir. Korkularla yüzleşmekten korkmayın. Venüs, Güneş ile yanık konumda güzelleşmek adına yapılan cerrahi müdahale, dokunuş ve parasal yatırımları sonraya bırakın. Venüs enerjisini çok hissettiremez.

Bencil ve hoyratça alınan kararlardan uzak durun, bu dolunayda kibirli yersiz bir özgüven ve anlık dürtüyle isteklerinizin peşinde koşmak, pişmanlıktan sonra geri dönerken size bedel ödetebilir. Gönlün terazisini dengede tutun.

Dolunay, Mars ve Satürn ile üçgen açıda, harekete geçirdiğimiz eylemlerin karşılığı alınır. İş kurarken, ticaretle uğraşırken, girişim yaparken uyguladığınız icraatları gelir geçer değil kalıcı ve uzun vadeli hale getirir.

Merkür, Neptün balık kavuşumu hayallere yönelik fikirleri gösterse de düşüncede bulanıklık, yön belirsizliği verebilir.

Terazi Dolunayında burçları neler bekliyor

Dünyasal açıdan bakacak olursak;

Terazi siyasi partileri, ikilik çıkaran durumları, savaş ve anlaşmaları, politikacıları, sanatçıları, iki yeri birbirine bağlayan köprüleri, lüks yerleri ve lüks ürünleri simgeler. Liderler, siyasetçiler ve kadın haklarıyla ilgili meseleler can sıkıcı olabilir.

Dolunay’da Güneş Algenib Sabit yıldızı ile kavuşumda. Dünyasal açıdan kışkırtıcı olayları ve propagandayı gündeme getirebilir. Gemi ve okyanusu ilgilendiren olaylar olabilir.

4. eve Yerleşen Jüpiter Nashira Sabit yıldız üzerinde. Denizde fırtına ve önemli iklim değişikliğine sebebiyet verebilir.

YÜKSELEN KOÇ

Birliktelik ve evlilikte olumlu veya olumsuz alınacak kararları netleştirmeyi gösterirken, ikilemde kalınan ayrılma veya birleşme getiren ortaklık konuları gündeme gelebilir. Ticaretle uğraşanlar iş kurma, anlaşma konularında olumlu bir süreç diyebiliriz. Ticari yatırımlar bu dönemlerde biraz riskli olabilir. Bazı yükselen koçlar bu dönemlerde güzelleşmek için estetik yaptırmayı düşünebilir.

YÜKSELEN BOĞA

Çalışma ortamında iş arkadaşlarınızla aranızda hissedilen durumlar daha görünür hale gelir. Önceden iş başvurusu yapmışsanız kabul edilir. Kiminiz iş değişimi için başka yere geçiş sağlayabilirsiniz kiminizin ise işten ayrılma fikri netleşir. Çalışma alanında kadınlardan gizli kıskançlıklar daha sezinlenir. Geriden izlediğiniz platonik bir aşk canınızı yakabilir. Dolunay döneminde sağlık kontrollerini ihmal etmeyin. Gündelik yaşamınızda düzeni değiştirmek daha iyi gelebilir.

YÜKSELEN İKİZLER

Girişimle uğraşıyorsanız bu dolunay size umutlarınıza yönelik bazı fırsatları netleştirecektir. Sanatsal aktiviteler, projeler hız kazanır. Aşk hayatınızda adını koyamadığınız duygu netleşir ve beraberliğe adım atabilirsiniz. Sosyal alanda kadınlarla birlikte çıktığınız yolda can sıkıcı durumlar yaşanabilir veya sosyal platform ve dernekler de bazı projelere dahil olabilirsiniz. Çocuğunuzun başarısı, eğitimi ve geleceğiyle ilgili planlarda somut gelişmeler olabilir. Çocuk sahibi olmak isteyenlere belki bir ışık yakabilir 5. Ev alanından geçen dolunay.

YÜKSELEN YENGEÇ

Ailevi konularda dengeyi sağlamada gösterilen tavır gerilime dönebilir ve sorunlar sevgi, huzur beklentisinin karşılanmamasıyla ilgili baş gösterebilir. Ebeveynlerle ilgili dalgalanmalar yaşanabilir. Bu dönemde sessiz kalmak, alttan almak bir nebze kurtarıcı. Bazı yükselen yengeçler evden ayrılma, taşınma kararı alabilir, kimilerine ev ve arsa gibi mülk alım-satım yaptırabilir.

YÜKSELEN ASLAN

Kısa yolculuklara çıkma düşüncesinde netlikler olur. Online eğitim ve kurslara katılma isteğiniz varsa kararlarda tamamlanma verir. Sertifika ve belge ve imza gerektiren işlerinizde gelişmeler yaşanabilir. Kardeşiniz veya kardeşinizin eşi, eşin kardeşi, kuzenler, yakın çevrenizle ilgili bazı dalgalanmalar verebilir ve aranızdaki bağı yeniden gözden geçirebilirsiniz.

YÜKSELEN BAŞAK

Maddi ve manevi kişisel değerlerinize odaklı bir dolunay olacak. Duygusal konularda yaşanılan krizler manevi yönden size sancı verebilir. Çalışma alanından kazanılan gelirde artış olur, hatta yeteneklerinizden de gelir elde edebilirsiniz. Bu dönemde kredi ve yatırım konularını ertelemeniz daha sağlıklı olabilir.

YÜKSELEN TERAZİ

Fiziksel ve çevresel yaşam alanını değiştirme isteğiniz olabilir. Yolunda gitmeyen size acı veren birliktelikte de duygunuz netleşir ve ne yapmak istediğinizden emin olursunuz. Kişisel bakım, saç-giyim tarzınızı değiştirme, estetik gibi dokunuşlar yaptırma isteğiniz olabilir bu dönemde.

YÜKSELEN AKREP

Uyku problemi ve dengesizlikler olabilir. Gerçeğe yakın rüyalar görürsünüz, rüyaları not alın. Bilinçaltı korkuları, paspas altına itilen sorunlarla yeniden yüzleşebilirsiniz. Kadın figürlere biraz dikkat etmeli. Çalışma alanında gizli dönen işler ayyuka çıkar. Kendinizi haksızlığa uğramış hissedebilirsiniz. Rutin kontroller için hastane işleriniz gündeme gelir. Bugünlerde sizden yardım ve destek isteyen kişileri geri çevirmeyin.

YÜKSELEN YAY

Arkadaşlarınızla birlikte organizasyonlar, etkinlikler ve kısa yolculuk planı yapabilirsiniz. Birlikte eğitimlere katılabilirsiniz. Sosyal medya gruplarında, internet ağlarında olan toplulukları buradan tanışmalar ve birlikte harekete geçilen organizasyonları gösterir. İnternetten tanışılan arkadaşlık diğer tarafın sabırsız isteğiyle flörte dönebilir.

YÜKSELEN OĞLAK

Kariyer alanında olacak dolunay yeteneklerinizi konuşturacağınız fikirleriniz ve başarınızla üst yöneticilerin takdirini kazanacağınız bir dönem. Terfi veya maaş artışı gündeme gelebilir. Kendi işinizi kurmak ve çıkış yapmak istiyorsanız dolunayda net durumlar yaşayabilirsiniz. Kariyerde olan motivasyon yaşadığınız yuva alanı ve ebeveyn süzgecine takılabilir.

YÜKSELEN KOVA

İnancınızla giriştiğiniz konularda bir sonuca gideceksiniz. Uzaktan yaşanan bir aşk ilişkisi belki aşk için yapılan uzun yolculuklar gündeme getirebilir. Hukuksal meseleniz varsa gelişmeler yaşayabilirsiniz. Derin bilgi için dil eğitimi veya istediğiniz konularda eğitim almak isteyebilirsiniz. Akademik konular, üniversite konuları çok aktifleşecek.

YÜKSELEN BALIK

Devlete ait borçlar, vergi, sigorta konuları karşınıza çıkabilir. Evliyseniz eşin borcu, kredisi veya size maddi desteği olabilir. Parasal konularda ikilemler olur, belki kredi çekmeye ihtiyaç duyulabilir veya birinden destek beklenir. Miras ve mahkemeden gelen kazanç, nafaka konusu varsa gelişme verir. Güzelleşmek adına estetik operasyon düşünüyorsanız veya yakınınızın ya da kendinizin sağlık sorunu varsa ameliyat konularında tamamlanma verebilir.

Benzer İçerikler