Geri Dön
Seyfi Dursunoğlu 'Huysuz Virjin'le neyi kanıtladı?

Seyfi Dursunoğlu 'Huysuz Virjin'le neyi kanıtladı?

Seyfi Dursunoğlu 88 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir İstanbul'da özel bir hastanede tedavi gören Seyfi Dursunoğlu'nun ölümü hepimizi derinden üzdü. O zaman şu soruya Molatik olma zamanı geldi: Seyfi Dursunoğlu 'Huysuz Virjin'le neyi kanıtladı?

Mayk Şişman
Mayk Şişman

Son isteği yerine getirilemedi

KOAH hastası olan Seyfi Dursunoğlu, zatürre tedavisi görüyordu ancak savaşı kaybetti ve hayata gözlerini yumdu. Haliyle sosyal medya yıkıldı. Günlerdir sosyal medyada onun yüzümüzü güldüren videolarına denk geliyoruz. Hepimiz derinden bir üzüntü duyduk. Özellikle 90'larda çocuk olan herkes için ayrı bir yeri vardı Dursunoğlu'nun. Yarattığı 'Huysuz Virjin' karakteriyle hepimizin yüzüne renk, hayat, coşku, umut katmıştı. Onun muzip, huysuz ancak kalp kırmayan halleri birçok kişinin kalbine değmişti. Ölmeden önce bedenini kadavra olarak bağışlamak isteyen Dursunoğlu'nun bu isteğinin vasiyetinde yazılı olmadığı için yerine getirilememesi kalbimizi acıttı.

Seyfi Dursunoğlu Huysuz Virjinle neyi kanıtladı

Bir karakter yaratmak ve yaşatmak

Peki Seyfi Dursunoğlu, 'Huysuz Virjin'le neyi kanıtladı? Bir karakter yaratma cesaretini gösterdi hepimizi. Bir karakter yarattı, yaşattı, büyüttü ve kalplere değdi Dursunoğlu. İçindeki gücü dışarıya taşırabilme cesareti ve istikrarı sergiledi. Herkese kendini kabul ettirdi, sevdirdi, tüm kalpleri fethetmeyi başardı. 90'ların en güzel detaylarından biri olmayı başardı. İstikrarın gücünü ortaya koydu Seyfi Dursunoğlu. "Hayır!" dedi, "Ben hem o'yum hem de bu'yum" diyebildi. Gücünü kendine hapsetmedi. Duyulsun istedi. "Ben aynı zamanda böyle de biriyim" dedi. Bunu hangimiz başarabiliyor? Hangimiz tek bedende çok sesliyiz?

Seyfi Dursunoğlu Huysuz Virjinle neyi kanıtladı

İz bırakanlar unutulmaz...

Önce Huysuz Virjin gitti ekranlardan sonra da Seyfi Dursunoğlu için "Elveda" zamanı geldi. Çok değerli bir miras bıraktı bizlere Dursunoğlu. İçimizde yatan cevheri ortaya çıkartabilmek için az biraz cesur olmamızı kanıtladı adeta. 90'larda ekranlardayken yaptığı muziplerin her biri ders niteliğinde. Güzel izler bıraktı. Bu dünyaya iz bırakmak için geliyoruz. İz bırakıp sonra kayboluyoruz. Ne yapıp ne etmeli mutlaka değmeliyiz. Vega'nın şarkısındaki gibi, 'İz Bırakanlar Unutulmaz'. Seyfi Dursunoğlu kocaman bir iz bıraktı, hep bizimle, hep yaşayacak...

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Benzer İçerikler

Sıradaki Haber
Sıradaki Haber
Sıradaki Haber