Seyfi Dursunoğlu

Seyfi Dursunoğlu

Türk sahne sanatçısı, şarkıcı, dansçı. 1932 yılında Trabzon'da doğdu. Bir süre Yenicuma Mahallesinde yaşadı. Haydarpaşa Lisesi'ni bitirdikten sonra İngiliz Filolojisi bölümünde gördüğü eğitimi yarıda bırakarak Sosyal Sigortalar Kurumu'nda memur olarak çalışmaya başladı. 18 yıl SSK'da devlet memurluğu yaptıktan sonra işinden ayrıldı ve 1970'te Huysuz Virjin olarak sahneye çıkmaya başladı. Önce küçük kulüplerde sahneye çıkmaya başladı ama ünü ağızdan ağıza yayıldıkça daha büyük kulüplerden teklif almaya başladı. Her yıl İzmir Fuarı'nda sahneyi Türkiye'nin en büyük solistleriyle paylaştı. İzmir Fuarı'na gelen binlerce insan sayesinde, televizyona çıkmadı ama tüm Türkiye'de kendinden bahsettirdi. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin karakteriyle en büyük sıçramayı TRT'de Öztürk Serengil'in yarışma programına katılarak yaptı. Türkiye'de herkesin aynı tek kanalı seyrettiği bu dönemde Huysuz Virjin'in Öztürk Serengil'e verdiği esprili cevapları gördükten sonra herkes ondan bahsetmeye başladı. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin tiplemesiyle kimsenin söyleyemediklerini söyleyecek güce ulaştı. Gerçekleri esprili bir tarzda ifade etmesi ve sahne şovlarıyla ünü dünyaya yayıldı. 1970'lerde Huysuz Virjin 1. adında bir kanto plağı yaptı. Pek çok ülkede sahne alan Dursunoğlu, Huysuz Show adlı programıyla kendini tüm Türkiye'ye tanıttı ve sevdirdi. Dursunoğlu, bir dönem Popstar Türkiye yarışmasının ikinci sezonunda, İbrahim Tatlıses, Garo Mafyan ve Deniz Seki gibi şarkıcı ve sanatçılarla birlikte jüri üyeliği de yaptı. 2007 yılında Radyo Televizyon Üst Kurumu (RTÜK) tarafından programının yayınlandığı televizyon kanallarına dolaylı olarak baskı yapıldığı ve sansür uygulandığını gerekçe göstererek Huysuz Virjin'i artık canlandırmayacağını açıkladı. 2012'de Show TV'de yayınlanan Huysuz'la Dans Eder misin? programını sundu. 2012 yılında Star TV'de yayınlanmaya başlayan, Benzemez Kimse Sana adlı yarışmada jüri üyeliği yapmıştır.Programın final bölümüne son kez Huysuz Virjin olarak kaşımıza çıkmıştır ve Bu benim son kantom diyerek yaşından dolayı bir daha kanto yapamayacağını dolaylı bir yönden anlatmıştır. Ayrıca 15 milyon TL tutarındaki mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışlayacağını açıklamıştır. Ve yıl 2013 Benzemez Kimse Sana (Show TV) Programında jüri üyesidir.Fakat TMSF Show tv'yi satışa çıkardığı için juri üyesi olduğu "Benzemez Kimse Sana" programı yayından kaldırılmıştır. Program sona ermiştir. Seyfi Dursunoğlu şuan "Doritos Akademi" reklamlarında oynamaktadır. Huysuz Virjin tiplemesiyle Doritos reklamlarına devam etmektedir.

Seyfi Dursunoğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 205 seyfi dursunoğlu haberi bulunmuştur.
Seyfi Dursunoğlu'nun mirasıyla ilgili ÇYDD'den açıklama
Seyfi Dursunoğlu'nun mirasıyla ilgili ÇYDD'den açıklama'Huysuz Virjin' karakteriyle hafızalara kazınan Seyfi Dursunoğlu, geçtiğimiz yıl temmuz ayında hayatını kaybetmişti. Dursunoğlu, vefatından önce tüm mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışlamış ancak iki yeğeni, 'vasiyetnamenin iptali' davası açmıştı. Önceki gün mahkemenin davayı karara bağladığı ve Dursunoğlu'nun vasiyetinin yerine getirildiği iddia edildi. ÇYDD'den konuyla ilgili son dakika açıklaması geldi.
20.10.2021Cadde
Seyfi Dursunoğlu kaç yaşındaydı, neden ve ne zaman öldü? Seyfi Dursunoğlu biyografisi
Seyfi Dursunoğlu kaç yaşındaydı, neden ve ne zaman öldü? Seyfi Dursunoğlu biyografisiBir döneme damga vuran isimler arasında yer alan Seyfi Dursunoğlu dün yaşamını yitirdi. 15 gündür tedavi gördüğü hastanede gözlerini yuman Seyfi Dursunoğlu neden öldü? Hayranları tarafından merakla araştırılan Seyfi Dursunoğlu namı diğer Huysuz Virjin'in hayatını haberimizde derledik. İşte Seyfi Dursunoğlu hakkında merak edilenler...
30.09.2021Gündem
Seyfi Dursunoğlu’nun 60 yıllık dostu yeğenleri suçladı: Dilencilik yapıyorlar
Seyfi Dursunoğlu’nun 60 yıllık dostu yeğenleri suçladı: Dilencilik yapıyorlarSeyfi Dursunoğlu’nun mirasından pay alabilmek için dava açan iki yeğeni, sanatçının vasiyetnamesini hazırlattığı sırada yanında bulunan eski dostu Garabet Baltaoğlu’nun akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespit edilmesini istedi. Baltaoğlu, iki yeğeni vefasızlıkla suçlarken "Dilencilik yapıyorlar" açıklamasında bulundu.
28.09.2021Cadde
Seyfi Dursunoğlu'nun miras davası! Dosya Adli Tıp’ta
Seyfi Dursunoğlu'nun miras davası! Dosya Adli Tıp’ta1970’den 2000’li yılların başına kadar 'Huysuz Virjin' tiplemesiyle televizyonlarda yer alan Seyfi Dursunoğlu’nun iki yeğeninin açtığı 'vasiyetnamenin iptali' davasının dördüncü duruşması görüldü. Mahkeme, Garabet Baltaoğlu’nun akli dengesinin yerinde olup olmadığını tespit etmek için Adli Tıp raporu istedi.
21.09.2021Cadde
Seyfi Dursunoğlu mezarı başında anıldı
Seyfi Dursunoğlu mezarı başında anıldıGeçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Seyfi Dursunoğlu, mezarı başında anıldı. Tören, usta sanatçının tüm mirasını bağışladığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) tarafından düzenlendi.
21.08.2021Cadde
Seyfi Dursunoğlu'nun miras davasında yeni gelişme!
Seyfi Dursunoğlu'nun miras davasında yeni gelişme!Geçtiğimiz yıl vefat eden ve servetini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bırakan Seyfi Dursunoğlu'nun vasiyetine, iki yeğeni tarafından ‘vasiyetnamenin iptali’ davası açılmıştı. Mahkeme, davanın üçüncü duruşmasında tanık Garabet Baltaoğlu’nun akli dengesinin yerinde olup olmadığının araştırılmasını istedi.
30.06.2021Cadde
Magazin Haberleri Bülteni (2 Nisan 2021)
Magazin Haberleri Bülteni (2 Nisan 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;
2.04.2021Magazin
Seyfi Dursunoğlu'nun miras davasında masraf krizi!
Seyfi Dursunoğlu'nun miras davasında masraf krizi!Temmuz 2020'de hayatını kaybeden Seyfi Dursunoğlu'nun mirasına ilişkin açılan davada ‘masraf krizi’ çıktı. Usta sanatçının mirasını bağışladığı ÇYDD’nin masraf talebi mahkemece yerine getirilmedi.
2.04.2021Cadde
Dava  ertelendi
Dava ertelendiSeyfi Dursunoğlu’nun vefatının ardından servetini bağışladığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile sanatçının yeğenlerinin çocukları Evren Saydan ve Erhan Saydan’ın mirastan pay talep ettiği mahkemenin ilk duruşması, dün Kartal Adliyesi’nde görüldü.
11.03.2021Cadde
Seyfi Dursunoğlu'nun hayatı film oluyor
Seyfi Dursunoğlu'nun hayatı film oluyorGeçtiğimiz temmuz ayında hayatını kaybeden Huysuz Virjin karakterinin yaratıcısı Seyfi Dursunoğlu’nun hayatı film oluyor. Filmin danışmanlığını ise merhum sanatçının yakın dostu, ünlü televizyoncu Armağan Çağlayan yapacak.
22.02.2021Cadde
Seyfi Dursunoğlu'nun mirası! 'Hepsi pay alma ümidinde'
Seyfi Dursunoğlu'nun mirası! 'Hepsi pay alma ümidinde''Huysuz Virjin' olarak bilinen Seyfi Dursunoğlu'nun yeğeni Güliz Buyrukbilen'in kızı Gizem Özköseoğlu, "Konunun mahkemeye taşınması bizi çok üzdü. Hepsi mirastan pay alma ümidinde" dedi.
21.02.2021Cadde
'Mirastan pay alma ümidindeler'
'Mirastan pay alma ümidindeler'Seyfi Dursunoğlu’nun yeğeni Güliz Buyrukbilen’in kızı Gizem Özköseoğlu, Konunun mahkemeye taşınması bizi çok üzdü. Hepsi mirastan pay alma ümidinde”dedi
21.02.2021Cadde
Milliyet'te Haftanın Özeti (19 Şubat 2021)
Milliyet'te Haftanın Özeti (19 Şubat 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada bu haftanın öne çıkan haber başlıkları;
19.02.2021Haberler
Magazin Haberleri Bülteni (19 Şubat 2021)
Magazin Haberleri Bülteni (19 Şubat 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;
19.02.2021Magazin
Seyfi Dursunoğlu'nun yeğenleri vasiyete itiraz etti
Seyfi Dursunoğlu'nun yeğenleri vasiyete itiraz ettiHuysuz Virjin karakterini yaratan Seyfi Dursunoğlu, geçtiğimiz yıl temmuz ayında hayatını kaybetmişti. Mirasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bırakan Seyfi Dursunoğlu’nun vasiyetine, yeğenleri itiraz etti. Dursunoğlu'nun yıllar önce bir röportajında, “Yeğenlerim cenazemi bile kaldıramaz” dediği sözler yeniden gündeme geldi.
19.02.2021Cadde
Pandeminin gölgesinde 2020'nin magazin olayları
Pandeminin gölgesinde 2020'nin magazin olayları2020 yılında dünyayı sarsan koronavirüs salgını, ülkemizde de özellikle sosyal hayatta fazlasıyla etkisini gösterdi
31.12.2020Cadde
2020'de Google'da en çok ne arandı? İşte Türkiye’de ve dünyada yılın arama trendleri
2020'de Google'da en çok ne arandı? İşte Türkiye’de ve dünyada yılın arama trendleriGoogle, Türkiye’de ve dünyada merakla beklenen yılın arama sonuçlarında öne çıkan trendleri (Google Year in Search 2020) açıkladı. Türkiye’nin genel arama sonuçları kategorisinde ilk üç sırada “EBA”, “Dolar kaç TL” ve “Corona virüsü” arama sonuçlarına göre en çok artış gösteren konular oldu. “Deprem” ise dördüncü sırada yer aldı. “Coronavirus” dünya genelinde 2020’nin en önemli yükselen trendi olarak karşımıza çıkıyor. Dünya genelinde tarifler kategorisinde de Türkçe “ekmek” ikinci sırada yer alırken, “lahmacun” beşinci sıradan listeye giriş yaptı. İşte 2020'de Google'da en çok arananlar...
10.12.2020Teknoloji
2020'de neler oldu? 2020'de nelere Molatik olduk?
2020'de neler oldu? 2020'de nelere Molatik olduk?Her sene olduğu gibi bu sene de yeni bir yıla girerken güzel düşünceler ve umutlarla karşıladık 2020’yi. Ancak bu sene öyle bir sene oldu ki neredeyse bitmesi için gün sayar olduk. Virüsler, depremler, orman yangınları... Bunun yanında güzel şeyler de oldu tabii ki. Biz de Molatik ekibi olarak 2020’de ne olmuş ne bitmiş bir bakalım istedik. Peki 2020'de neler oldu? 2020'de nelere Molatik olduk? Hadi gelin birlikte bakalım...
31.12.2020Hayat
Demet Akbağ kimdir, kaç yaşında, hangi yapımlarda oynadı? Demet Akbağ nereli?
Demet Akbağ kimdir, kaç yaşında, hangi yapımlarda oynadı? Demet Akbağ nereli?Demet Akbağ'ın yaşamı araştırılan konular arasında yer alıyor. Bugün ekranlara gelen İbo Show'un konuklarından biri ise Demet Akbağ oldu. Akbağ'ın hayatı ile ilgili detaylar merak konusu. Peki Demet Akbağ kimdir, kaç yaşında?
21.11.2020Cadde
Milliyet'te Haftanın Özeti (16 Ekim 2020)
Milliyet'te Haftanın Özeti (16 Ekim 2020)İşte Türkiye'de ve dünyada bu haftanın öne çıkan haber başlıkları...
16.10.2020Haberler
Magazin Haberleri Bülteni (16 Ekim 2020)
Magazin Haberleri Bülteni (16 Ekim 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...
16.10.2020Magazin
Son dakika: Seyfi Dursunoğlu'nun mirasını bıraktığı kurum ve kişiler belli oldu
Son dakika: Seyfi Dursunoğlu'nun mirasını bıraktığı kurum ve kişiler belli olduHuysuz Virjin karakterini yaratan Seyfi Dursunoğlu, geçen temmuz ayında hayatını kaybetmişti. Dursunoğlu'nun vefatından sonra mirası ilk kez resmi olarak açıklandı.
16.10.2020Cadde
Gülben Ergen: İçimdeki boşluk hiç dolmayacak!
Gülben Ergen: İçimdeki boşluk hiç dolmayacak!Şarkıcı ve oyuncu Gülben Ergen; müzik kariyerinden pandemi günlerine, 17 Temmuz'da hayatını kaybeden Seyfi Dursunoğlu'ndan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in vahşice öldürülmesi ve kadın cinayetlerine, yakın arkadaşı Nihat Odabaşı'ndan magazin basınında her daim konuşulan bir isim olmasına kadar merak edilen her konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.
1.08.2020Cadde
Magazin Haberleri Bülteni (27 Temmuz 2020)
Magazin Haberleri Bülteni (27 Temmuz 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...
27.07.2020Magazin
Seyfi Dursunoğlu 'Huysuz Virjin'le neyi kanıtladı?
Seyfi Dursunoğlu 'Huysuz Virjin'le neyi kanıtladı?Seyfi Dursunoğlu 88 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir İstanbul'da özel bir hastanede tedavi gören Seyfi Dursunoğlu'nun ölümü hepimizi derinden üzdü. O zaman şu soruya Molatik olma zamanı geldi: Seyfi Dursunoğlu 'Huysuz Virjin'le neyi kanıtladı?
14.09.2021Ekran

Benzer Haber Etiketleri

Seyfi Dursunoğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.