Seyfi Dursunoğlu

Seyfi Dursunoğlu

Türk sahne sanatçısı, şarkıcı, dansçı. 1932 yılında Trabzon'da doğdu. Bir süre Yenicuma Mahallesinde yaşadı. Haydarpaşa Lisesi'ni bitirdikten sonra İngiliz Filolojisi bölümünde gördüğü eğitimi yarıda bırakarak Sosyal Sigortalar Kurumu'nda memur olarak çalışmaya başladı. 18 yıl SSK'da devlet memurluğu yaptıktan sonra işinden ayrıldı ve 1970'te Huysuz Virjin olarak sahneye çıkmaya başladı. Önce küçük kulüplerde sahneye çıkmaya başladı ama ünü ağızdan ağıza yayıldıkça daha büyük kulüplerden teklif almaya başladı. Her yıl İzmir Fuarı'nda sahneyi Türkiye'nin en büyük solistleriyle paylaştı. İzmir Fuarı'na gelen binlerce insan sayesinde, televizyona çıkmadı ama tüm Türkiye'de kendinden bahsettirdi. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin karakteriyle en büyük sıçramayı TRT'de Öztürk Serengil'in yarışma programına katılarak yaptı. Türkiye'de herkesin aynı tek kanalı seyrettiği bu dönemde Huysuz Virjin'in Öztürk Serengil'e verdiği esprili cevapları gördükten sonra herkes ondan bahsetmeye başladı. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin tiplemesiyle kimsenin söyleyemediklerini söyleyecek güce ulaştı. Gerçekleri esprili bir tarzda ifade etmesi ve sahne şovlarıyla ünü dünyaya yayıldı. 1970'lerde Huysuz Virjin 1. adında bir kanto plağı yaptı. Pek çok ülkede sahne alan Dursunoğlu, Huysuz Show adlı programıyla kendini tüm Türkiye'ye tanıttı ve sevdirdi. Dursunoğlu, bir dönem Popstar Türkiye yarışmasının ikinci sezonunda, İbrahim Tatlıses, Garo Mafyan ve Deniz Seki gibi şarkıcı ve sanatçılarla birlikte jüri üyeliği de yaptı. 2007 yılında Radyo Televizyon Üst Kurumu (RTÜK) tarafından programının yayınlandığı televizyon kanallarına dolaylı olarak baskı yapıldığı ve sansür uygulandığını gerekçe göstererek Huysuz Virjin'i artık canlandırmayacağını açıkladı. 2012'de Show TV'de yayınlanan Huysuz'la Dans Eder misin? programını sundu. 2012 yılında Star TV'de yayınlanmaya başlayan, Benzemez Kimse Sana adlı yarışmada jüri üyeliği yapmıştır.Programın final bölümüne son kez Huysuz Virjin olarak kaşımıza çıkmıştır ve Bu benim son kantom diyerek yaşından dolayı bir daha kanto yapamayacağını dolaylı bir yönden anlatmıştır. Ayrıca 15 milyon TL tutarındaki mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışlayacağını açıklamıştır. Ve yıl 2013 Benzemez Kimse Sana (Show TV) Programında jüri üyesidir.Fakat TMSF Show tv'yi satışa çıkardığı için juri üyesi olduğu "Benzemez Kimse Sana" programı yayından kaldırılmıştır. Program sona ermiştir. Seyfi Dursunoğlu şuan "Doritos Akademi" reklamlarında oynamaktadır. Huysuz Virjin tiplemesiyle Doritos reklamlarına devam etmektedir.

Seyfi Dursunoğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 199 seyfi dursunoglu haberi bulunmuştur.
Seyfi Dursunoğlu mezarı başında anıldı
Seyfi Dursunoğlu mezarı başında anıldıGeçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Seyfi Dursunoğlu, mezarı başında anıldı. Tören, usta sanatçının tüm mirasını bağışladığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) tarafından düzenlendi.
21.08.2021Cadde
Seyfi Dursunoğlu'nun miras davasında yeni gelişme!
Seyfi Dursunoğlu'nun miras davasında yeni gelişme!Geçtiğimiz yıl vefat eden ve servetini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bırakan Seyfi Dursunoğlu'nun vasiyetine, iki yeğeni tarafından ‘vasiyetnamenin iptali’ davası açılmıştı. Mahkeme, davanın üçüncü duruşmasında tanık Garabet Baltaoğlu’nun akli dengesinin yerinde olup olmadığının araştırılmasını istedi.
30.06.2021Cadde
Magazin Haberleri Bülteni (2 Nisan 2021)
Magazin Haberleri Bülteni (2 Nisan 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;
2.04.2021Magazin
Seyfi Dursunoğlu'nun miras davasında masraf krizi!
Seyfi Dursunoğlu'nun miras davasında masraf krizi!Temmuz 2020'de hayatını kaybeden Seyfi Dursunoğlu'nun mirasına ilişkin açılan davada ‘masraf krizi’ çıktı. Usta sanatçının mirasını bağışladığı ÇYDD’nin masraf talebi mahkemece yerine getirilmedi.
2.04.2021Cadde
Dava  ertelendi
Dava ertelendiSeyfi Dursunoğlu’nun vefatının ardından servetini bağışladığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile sanatçının yeğenlerinin çocukları Evren Saydan ve Erhan Saydan’ın mirastan pay talep ettiği mahkemenin ilk duruşması, dün Kartal Adliyesi’nde görüldü.
11.03.2021Cadde
Seyfi Dursunoğlu'nun hayatı film oluyor
Seyfi Dursunoğlu'nun hayatı film oluyorGeçtiğimiz temmuz ayında hayatını kaybeden Huysuz Virjin karakterinin yaratıcısı Seyfi Dursunoğlu’nun hayatı film oluyor. Filmin danışmanlığını ise merhum sanatçının yakın dostu, ünlü televizyoncu Armağan Çağlayan yapacak.
22.02.2021Cadde
Seyfi Dursunoğlu'nun mirası! 'Hepsi pay alma ümidinde'
Seyfi Dursunoğlu'nun mirası! 'Hepsi pay alma ümidinde''Huysuz Virjin' olarak bilinen Seyfi Dursunoğlu'nun yeğeni Güliz Buyrukbilen'in kızı Gizem Özköseoğlu, "Konunun mahkemeye taşınması bizi çok üzdü. Hepsi mirastan pay alma ümidinde" dedi.
21.02.2021Cadde
'Mirastan pay alma ümidindeler'
'Mirastan pay alma ümidindeler'Seyfi Dursunoğlu’nun yeğeni Güliz Buyrukbilen’in kızı Gizem Özköseoğlu, Konunun mahkemeye taşınması bizi çok üzdü. Hepsi mirastan pay alma ümidinde”dedi
21.02.2021Cadde
Milliyet'te Haftanın Özeti (19 Şubat 2021)
Milliyet'te Haftanın Özeti (19 Şubat 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada bu haftanın öne çıkan haber başlıkları;
19.02.2021Haberler
Magazin Haberleri Bülteni (19 Şubat 2021)
Magazin Haberleri Bülteni (19 Şubat 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;
19.02.2021Magazin
Seyfi Dursunoğlu'nun yeğenleri vasiyete itiraz etti
Seyfi Dursunoğlu'nun yeğenleri vasiyete itiraz ettiHuysuz Virjin karakterini yaratan Seyfi Dursunoğlu, geçtiğimiz yıl temmuz ayında hayatını kaybetmişti. Mirasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bırakan Seyfi Dursunoğlu’nun vasiyetine, yeğenleri itiraz etti. Dursunoğlu'nun yıllar önce bir röportajında, “Yeğenlerim cenazemi bile kaldıramaz” dediği sözler yeniden gündeme geldi.
19.02.2021Cadde
Pandeminin gölgesinde 2020'nin magazin olayları
Pandeminin gölgesinde 2020'nin magazin olayları2020 yılında dünyayı sarsan koronavirüs salgını, ülkemizde de özellikle sosyal hayatta fazlasıyla etkisini gösterdi
31.12.2020Cadde
2020'de Google'da en çok ne arandı? İşte Türkiye’de ve dünyada yılın arama trendleri
2020'de Google'da en çok ne arandı? İşte Türkiye’de ve dünyada yılın arama trendleriGoogle, Türkiye’de ve dünyada merakla beklenen yılın arama sonuçlarında öne çıkan trendleri (Google Year in Search 2020) açıkladı. Türkiye’nin genel arama sonuçları kategorisinde ilk üç sırada “EBA”, “Dolar kaç TL” ve “Corona virüsü” arama sonuçlarına göre en çok artış gösteren konular oldu. “Deprem” ise dördüncü sırada yer aldı. “Coronavirus” dünya genelinde 2020’nin en önemli yükselen trendi olarak karşımıza çıkıyor. Dünya genelinde tarifler kategorisinde de Türkçe “ekmek” ikinci sırada yer alırken, “lahmacun” beşinci sıradan listeye giriş yaptı. İşte 2020'de Google'da en çok arananlar...
10.12.2020Teknoloji
Demet Akbağ kimdir, kaç yaşında, hangi yapımlarda oynadı? Demet Akbağ nereli?
Demet Akbağ kimdir, kaç yaşında, hangi yapımlarda oynadı? Demet Akbağ nereli?Demet Akbağ'ın yaşamı araştırılan konular arasında yer alıyor. Bugün ekranlara gelen İbo Show'un konuklarından biri ise Demet Akbağ oldu. Akbağ'ın hayatı ile ilgili detaylar merak konusu. Peki Demet Akbağ kimdir, kaç yaşında?
21.11.2020 Cadde
Milliyet'te Haftanın Özeti (16 Ekim 2020)
Milliyet'te Haftanın Özeti (16 Ekim 2020)İşte Türkiye'de ve dünyada bu haftanın öne çıkan haber başlıkları...
16.10.2020Haberler
Magazin Haberleri Bülteni (16 Ekim 2020)
Magazin Haberleri Bülteni (16 Ekim 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...
16.10.2020Magazin
Son dakika: Seyfi Dursunoğlu'nun mirasını bıraktığı kurum ve kişiler belli oldu
Son dakika: Seyfi Dursunoğlu'nun mirasını bıraktığı kurum ve kişiler belli olduHuysuz Virjin karakterini yaratan Seyfi Dursunoğlu, geçen temmuz ayında hayatını kaybetmişti. Dursunoğlu'nun vefatından sonra mirası ilk kez resmi olarak açıklandı.
16.10.2020Cadde
Gülben Ergen: İçimdeki boşluk hiç dolmayacak!
Gülben Ergen: İçimdeki boşluk hiç dolmayacak!Şarkıcı ve oyuncu Gülben Ergen; müzik kariyerinden pandemi günlerine, 17 Temmuz'da hayatını kaybeden Seyfi Dursunoğlu'ndan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in vahşice öldürülmesi ve kadın cinayetlerine, yakın arkadaşı Nihat Odabaşı'ndan magazin basınında her daim konuşulan bir isim olmasına kadar merak edilen her konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.
1.08.2020Cadde
Magazin Haberleri Bülteni (27 Temmuz 2020)
Magazin Haberleri Bülteni (27 Temmuz 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...
27.07.2020Magazin
Son yolculuğuna uğurlandı
Son yolculuğuna uğurlandıSanat dünyasında yıllarca yaptığı şovlar ve canlandırdığı Huysuz Virjin karakteriyle hafızalara kazınan Seyfi Dursunoğlu, dün yapılan törenle Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.
21.07.2020Cadde
Son dakika... Seyfi Dursunoğlu son yolculuğuna uğurlandı
Son dakika... Seyfi Dursunoğlu son yolculuğuna uğurlandı17 Temmuz Cuma günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 'Huysuz Virjin' karakterini yaratan 87 yaşındaki Seyfi Dursunoğlu, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Usta sanatçıyı son yolculuğunda ünlü isimler yalnız bırakmadı. Öte yandan Dursunoğlu'nun vasiyeti yerine getirilemedi.
20.07.2020Cadde
Seyfi Dursunoğlu'na veda! Son yolculuğuna uğurlandı
Seyfi Dursunoğlu'na veda! Son yolculuğuna uğurlandı17 Temmuz Cuma günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 'Huysuz Virjin' karakterini yaratan 87 yaşındaki Seyfi Dursunoğlu, bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. Dursunoğlu'nu son yolculuğunda ünlü isimler yalnız bırakmadı.
20.07.2020Magazin
Huysuz Virjin Seyfi Dursunoğlu kimdir? Seyfi Dursunoğlu kaç yaşında vefat etti?
Huysuz Virjin Seyfi Dursunoğlu kimdir? Seyfi Dursunoğlu kaç yaşında vefat etti?Seyfi Dursunoğlu 17 Temmuz'da hayatını kaybetti. Huysuz Virjin karakteri ile tüm Türkiye'nin kalbinde taht kuran sanatçı bugün defnediliyor. Seyfi Dursunoğlu'nun hayatı merakla araştırılıyor. Peki, Seyfi Dursunoğlu kimdir, kaç yaşında vefat etti? Seyfi Dursunoğlu mirasını kime bıraktı?
20.07.2020Gündem
'40 yıldır tanıdığım ‘Huysuz’un ardından'
'40 yıldır tanıdığım ‘Huysuz’un ardından'‘Huysuz Virjin’ olarak ünlenen, yaptığı şovlarla televizyon ve eğlence dünyasına damgasını vuran Seyfi Dursunoğlu (87), önceki gün tedavi gördüğü Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Usta sanatçının ölümü başta sanat dünyası olmak üzere tüm Türkiye'yi yasa boğdu.
19.07.2020Cadde
Milliyet'te Günün Özeti (18 Temmuz 2020)
Milliyet'te Günün Özeti (18 Temmuz 2020)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan başlıkları...
18.07.2020Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Seyfi Dursunoğlumagazinhuysuz virjincaddevideo

Seyfi Dursunoğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.