Geri Dön
UzmanparaDolar bugün ne kadar oldu?

Dolar bugün ne kadar oldu?

Dolar/TL haftanın ilk işlem gününe 30.44’ün üzerinde başladı.

Dolar bugün ne kadar oldu?

Para ve emtia piyasalarında yönü ABD’den gelen ekonomik gelişmeler belirlemeye devam ediyor. Cuma günü ABD’de ocak ayı tarım dışı istihdam verisi önemle takip edildi. 

Haberin Devamı

Ocak ayında tarım dışı istihdam 353 bin artış gösterdi. Analistlerin beklentisi istihdamda 185 bin artış olacağı yönündeydi. ABD’de tarım dışı istihdamın beklentilerin üzerinde artış göstermesinin ardından piyasalar hareketlendi. 

POWELL’DAN FAİZ AÇIKLAMASI 

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, faiz indirimlerine başlamak için doğru zamanı seçmeye çalıştıklarını belirterek, dikkatli hareket edeceklerini ifade etti. 

GÜNCEL DÖVİZ KURLARI İÇİN TIKLAYIN

Cuma günü dolar endeksi 104 seviyesinin üzerine çıkarak önemli bir eşiği aştı. Endeks bugün 104.368 ile yükseliyor. Cuma günü yüzde 4.054’e kadar yükselen ABD 10 yıllık tahvil faizi bugün yüzde 4.121 ile primli hareket ediyor. 

DOLAR/TL YÜKSELİYOR 

Haberin Devamı

Dolar/TL haftanın ilk işlem gününe 30.44’ün üzerinde başladı. Kur şu dakikalarda önceki kapanış seviyesine göre yükselerek 30.55 liradan işlem görüyor. Dolar/TL cuma günü 30.49 liradan kapanmıştı.  

Dolar/TL’de bugün en düşük 30.39, en yüksek ise 30.68 seviyeleri görüldü. Euro ise aynı dakikalarda 32.86 lira ile geriliyor.