Geri Dön
UzmanparaElon Musk servetine servet kattı

Elon Musk servetine servet kattı

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su Elon Musk servetine servet katmaya devam ediyor. Son 1 yıl içerisinde kripto paralarla ilgili yaptığı paylaşımlar ve yatırımlarıyla adından oldukça söz ettiren ünlü iş adamı, bu sefer Tesla hisselerinin rekor fiyata ulaşmasıyla kazancını katladı.

Elon Musk servetine servet kattı

Geçtiğimiz günlerde üçüncü çeyrek bilançosunu açıklayan Tesla, geçen senenin aynı dönemine kıyasla karını yüzde 389 artırarak, 1.6 milyar dolara çıkardı. Bu gelişmeyle birlikte Tesla’nın karı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

PİYASA DEĞERİ TÜM ZAMANLARIN ZİRVESİNE ÇIKTI

Öte yandan Türkiye’de de faaliyet gösteren araç kiralama şirketi Hertz, elektrikli araç filosunu güçlendirerek 100 bin Tesla aracı alacağını açıkladı.

Hertz’in küresel çapta araç filosunu genişleterek altyapı operasyonlarını artırması amacıyla yaptığı yatırım Tesla'ya yaradı. Bu gelişmeyle birlikte Tesla hisseleri rekor fiyata ulaştı.

New York borsasında işlem gören Tesla hisseleri, pazartesi günü 1045 doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Günlük bazda hisse performansına bakıldığında ise Tesla yüzde 10’un üzerinde değer kazandı.

Şirketin açıkladığı kar ve Hertz’in 100 bin adet araç alacağını açıklaması hisseye olumlu yansırken, Tesla’nın toplam piyasa değeri 1 trilyon doları aştı.

ELON MUSK 36 MİLYAR DOLAR KAZANDI

Tesla hisselerinin yükselişe geçmesiyle birlikte bu durum en çok Elon Musk'a yaradı. Musk, 36 milyar dolar kazanç elde ederken, net serveti 288.6 milyar dolara ulaştı. Bu gelişmeyle Musk, Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'a neredeyse 100 milyar dolar fark attı. Bezos'un net serveti ise 192.6 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

TESLA BITCOIN’DEN 1 MİLYAR DOLAR KAR ETTİ

Öte yandan Tesla’nın şubat ayında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin aldığı biliniyordu. Eylül ayında genel olarak satıcılı seyreden Bitcoin, ekim ayı itibarıyla toparlanma kaydederek 60 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. Kripto paraların lideri Bitcoin’in ralli yapmasıyla birlikte Tesla’nın elde ettiği kazanç 1 milyar doları aştı.

Elon Musk servetine servet kattı

ELON MUSK KRİPTO VARLIKLARINI AÇIKLADI

Kripto para piyasasına yaptığı paylaşımlarla yön veren Elon Musk, elinde tuttuğu dijital varlıkları açıkladı. Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin tuttuğunu açıklayan Elon Musk, Shiba Inu’ya yatırım yapmadığını kaydetti.

Çalışanlar dikkat! Özel korumaya alındı, 5 yıl içinde isteyin
Van'da şiddetli deprem! Peş peşe açıklamalar geldi
Bu gurur Esmanur'un! 'Kız çocuklarına ilham olmak istiyorum'
Erdoğan'dan flaş açıklama! Mesele dolar-faiz değil
Yerli otomobilde geri sayım! En önemli parçalarından birinde kullanılacak
47. Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni! Ödüller sahiplerini buldu
Artan fiyatlar sonrası kritik çağrı: Gelin beraber inşa edelim
Tümer Metin'in şaşkınlığı: 'By-pass falan mı oldu?'
MasterChef'te elenen isim belli oldu! 'Bir yarışmadan öte...'
Kovid-19 sperm ve yumurtayı azaltıyor!
Fenerbahçe'nin eski yıldızına Kadıköy'de protesto!
Rus basını yazdı: Türkiye'den İHA alacak!
Türkiye'den 'Turkey' hamlesi! İşte hindinin sıra dışı hikayesi
Karaciğerin en sevdiği besin! Mutlu olmamızı sağlıyor
Çekiliş Bu Akşam 21:30’da!